• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

دنیای آنلاین دی سی

دنیای آنلاین دی سی

بررسی تخصصی بازی DC Universe Online

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی، بازیکن را به‌عنوان یک قهرمان یا ضدقهرمان در دنیا رها می‌کند تا یا آن را نجات دهد و یا نابود سازد. خریدهای درون برنامه‌ای گاهی غیرمنصفانه هستند. خشونت در بازی چندان واقع‌گرایانه نیست ولی حضور پررنگی دارد. وجود چت صوتی و متنی محیطی ناسالم را برای بازیکن به وجود می‌آورد. طراحی شخصیتهای بازی با جزییات زیاد است و گاها بازیکن چندین ساعت درگیر شخصی سازی کاراکتر است.

سال 2011 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بازی به صورت آنلاین و جهان باز دنبال می‌شود و جزو اولین و بهترین عناوینی بود که این امکان را در بین بازی‌های آنلاین به بازیکن می‌داد تا در نقش قهرمان یا ضد قهرمان مورد علاقه خود ایفای نقش کنند.
جزئیات
خشونت

مبارزات بازی حالتی غیرواقعی دارند. با این حال، باید دقت داشت که حرکات مختلفی در بازی توسط قهرمانان و خلافکاران انجام می‌شود که مناسب نیست. انواع و اقسام سلاح‌های سرد و گرم در بازی حضور دارد، همچنین گازهای مسموم کننده، نارنجک، قدرت‌های فرابشری مانند یخ زدن و آتش زدن در بازی به چشم می‌خورند. هم شخصیت اصلی بازی و هم دیگر شخصیت‌های حاضر در بازی از انواع این امکانات استفاده می‌کنند تا حریف خود را نابود کنند. خشونت با این که اصلاً واقع‌گرایانه نیست، ولی به طرق متنوع و زیادی از جمله موارد ذکر شده یا حتی پرتاب اشیاء بزرگ، ماشین‌ها و تخته‌سنگ به سمت دشمن، در بازی گنجانده شده است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در بازی به‌وفور با تسخیر جسم و روح افراد مختلف روبرو خواهید شد که ظاهر خوبی نداشته و اعمالی نسبتا ترسناک ممکن است از طرف آنان انجام شود. موجودات فضایی و تخیلی با طراحی‌های عجیب و غریب در بازی حضور دارند. همچنین شهر به کلی در آشوب قرار دارد و در بعضی مناطق نیز به کلی تخریب شده. بعضی از بازیکنان ظاهرهایی عجیب و غریب و ترسناک برای شخصیتشان طراحی کرده‌اند. همچنین در مبارزات بازی، با انجام دادن حرکات مختلف و وارد کردن ضربات، فریاد از روی درد به خوبی مشخص است.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازیکن می‌تواند از همان ابتدا شخصیتش را یک ضد قهرمان بسازد و داستان بازی به کلی تبدیل به مبارزه با عدالت و حق می‌شود. در این راه بازیکن باید شهر را نابود کند، خرابی به بار بیاورد و با پلیس مبارزه کند. خریدهای درون برنامه‌ای در بازی حضور دارند و کاملاً بر گیم‌پلی مؤثر هستند. به واسطه‌ی همین خریدهای درون برنامه‌ای پوشش‌هایی آزاد می‌شود که به مراتب می‌تواند حس تجمل گرایی را در وجود بازیکن برانگیزد. علاوه بر آن پول به عنوان حلال مشکلات در بازی مطرح می‌شود و رسما می‌توان با پرداخت پول همه کار در بازی کرد و این در حالی است که تلاش‌های فردی تقریبا بدون پول نادیده گرفته می‌شود. همچنین پوشش شخصیت‌ها کاملا در اختیار بازیکن قرار دارد. علاوه بر این کلاب‌های شبانه و رقص‌های اغواگرانه نیز در بازی حضور دارند. قابلیت چت صوتی در بازی در بعضی مواقع ضروری است که می‌تواند زمینه ساز فحاشی و یادگیری کلمات نامناسب باشد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازی به شدت بازیکن را تشویق می‌کند تا از خریدهای درون‌برنامه‌ای استفاده کند. پس از طی مراحل آموزشی، در همان ابتدا بازی پیشنهادی به بازیکن می‌دهد که می‌تواند با پرداخت مبلغی پول، تمامی مراحل حوصله سر بر و معمولی را حذف کند و یک راست به بخش جذاب بازی برسد. همچنین پوشش‌ها، لباس‌ها، اسلحه‌ها و قابلیت‌هایی وجود دارد که بازیکن می‌تواند با پرداخت درون برنامه‌ای از آنان بهره‌مند شود. زمانی این موضوع بیشتر به چشم می‌آید که بدانید بعضی از این آیتم‌ها را بدون پرداخت پول واقعی به کل نمی‌توان به دست آورد. موردی که مزید بر علت است، راه‌گشا بودن این خریدهای درون برنامه‌ای است. هر کس که پول پرداخت کند، پیروز بوده و مشکلات به خوبی حل می‌شوند و اگر کسی پول پرداخت نکند، برعکس؛ در حقیقت، پول حلال مشکلات است.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

شرح معیار: بازی دو تیم خوب‌ها و بدها دارد که قهرمانان و ضدقهرمان در آن‌ها فعالیت می‌کنند. با قرار گیری در هر یک از این گروه‌ها، بازیکن می‌تواند با نیت و انگیزه‌ی اصلی هر یک از قهرمانان یا ضدقهرمانان آشنا شود که فهمیدن این موضوع می‌تواند برای بازیکن مفید باشد که بر خلاف آن عمل کرده و از آن‌ها دوری کند. مراحلی نیز در بازی حضور دارند که نیازمند حضور 4 بازیکن یا بیشتر به صورت هم‌زمان است و اگر همکاری و هماهنگی میان این بازیکنان نباشد، تقریبا نمی‌توان مراحل را پیش برد. این نوع مراحل کار تیمی و اهمیت همکاری را در به بازیکن نشان می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

بازی بر اساس استفاده از قدرت‌های مختلف بنا شده و بازیکن باید دشمنانش را با استفاده از زنجیره قدرت‌های مختلف از بین ببرد. به یاد سپردن این زنجیره قدرت‌ها اصلا کار آسانی نیست، مخصوصا آن که با قوی‌تر شدن شخصیت بازی، کارکرد هر قدرت ممکن است فرق کند و بازیکن باید کارکرد جدید را در ذهن خودش ثبت کند. بخش چند نفره و به اصطلاح Raid ها در بازی حضور دارند که حتی با حضور 4 نفر نیز می‌توانند دشوار ظاهر شوند. معماهای بازی بعضا کمی اعصاب خرد کن و عجیب هستند، چراکه اصلا نشانه‌ای در دنیای بازی برای حل آنان وجود ندارد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی نیز برای رد کردن بعضی مراحل بازی الزامی است.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازی این امکان را به بازیکن می‌دهد تا ماموریت‌های مختلف را به همراه دیگر بازیکنان انجام دهد. همچنین قابلیت تشکیل گروه و لیگ نیز وجود دارد که همانند یک محفل عمل می‌کند. این لیگ‌ها ماموریت‌های مخصوص به خود را دارند که به صورت تک نفره نمی‌توان آن‌ها را انجام داد. چت صوتی و متنی نیز در بازی گنجانده شده که برای این ماموریت‌ها بسیار کارآمد خواهد بود. ماموریت‌های داستانی در بازی حضور دارند ولی در جهان بازی به وفور ماموریت‌های تصادفی به وجود می‌آیند که برای پیدا کردنشان باید دنیا را گشت. بازیکن همچنین می‌تواند برای درک بهتر داستان تکه‌های صوتی پخش شده در نقشه را پیدا کند که البته نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است. مبارزه با هر دشمن، مبارزه با هر باس یا انجام هر ماموریت، لوت، ابزار یا تجهیزات مختلفی به بازیکن می‌دهد که او را تشویق می‌کند هر چه بیشتر به بازی وابسته تر شود، آن را ادامه دهد و پیشرفت کند. در نهایت، بخش PvP نیز در بازی حضور دارد. در این بخش بازیکنان با هوش مصنوعی مبارزه نمی‌کنند، بلکه باید بر علیه یکدیگر به مبارزه بپردازند. در این بخش مبارزات کاملا بر اساس قدرت است و مهارت تاثیر چندانی ندارد. همچنین جدول رتبه بندی نیز در این بخش وجود دارد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

در رابطه با بازی دی سی یونیورس آنلاین نکات زیر مهم هستند که دانستنشان ضروری است:

خرید درون برنامه‌ای حضور پررنگی دارد و چه در حیطه‌ی ظاهری و چه در حیطه‌ی گیم‌پلی، بسیار تاثیرگذار و وسوسه برانگیز است.

امکان چت صوتی و چت متنی در بازی وجود دارد و فیلترهایی که برای کلمات بد و فحاشی به کار رفته نیز به آسانی توسط فرزند شما می‌تواند غیر فعال شود.

در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که فرزند شما خودش را به عنوان یک قهرمان یا ضد قهرمان طراحی کند، در خط داستانی ضد قهرمان بودن کاملا هنجارهایی مخالف فرهنگ و تمدن نشان داده می‌شود که مناسب نیستند

لباس و پوشش شخصیت‌ها تمام در دست فرزند شما است، فرزندتان می‌تواند شخصیت بازی را به صورت یک زن اغواگر با جاذبه‌های جنسی طراحی کند یا خود را شبیه یه یوزپلنگ و آدم فضایی ها درآورد. همچنین در طول بازی می‌تواند لباس‌های مختلف برای شخصیتش انتخاب نماید.

 طراحی فیزیکی شخصیت‌ها بسیار ایده‌ال و کامل است که ممکن است برای اعتماد به نفس فرزند شما یا حتی تصور ذهنی‌اش از فیزیک بدنی انسان مشکل ایجاد کند

امکان انتخاب شخصیت جنس مخالف در بازی وجود دارد

بازی مأموریت‌های زیاد، متنوع و جذابی دارد که فرزندتان را درگیر خود کرده و بسیار معتاد کننده هستند

خلاصه‌ی آن: در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که فرزند شما خودش را به عنوان یک قهرمان یا ضد قهرمان طراحی کند، در خط داستانی ضد قهرمان بودن کاملا هنجارهایی مخالف فرهنگ و تمدن نشان داده می‌شود که مناسب نیستند

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

راجع به خریدهای درون برنامه‌ای و اهداف آنان حتما باید صحبت شود

از فرزندتان راجع به اهمیت قهرمان بودن یا ضد قهرمان بودن سوال بپرسید...درباره‌ی کار خوب و کار بد و این که هر شخص چه نیاتی برای انجام این کارها دارد

از فرزندتان بپرسید که بیشتر دوست دارد در نقش کدام گروه باشد؟ قهرمان یا ضد قهرمان؟ چرا؟

دوست دارد چه شخصیتی را در بازی برای خودش انتخاب کند؟

فیزیک بدنی شخصیت‌ها در بازی بسیار بی نقص طراحی شده، راجع به این موضوع با فرزندتان صحبت کنید که هم تصور ذهنی درستی در ذهنشان ایجاد شود و هم اعتماد به نفس خودشان را از دست ندهند.

قدرت‌های فرابشری به وفور در بازی به چشم می‌خورند، راجع به واقعی نبودن آن‌ها حتما با فرزندتان صحبت کنید که به فکر امتحان کردن آن‌ها نباشد.

دنیاهای مختلفی در بازی حضور دارند. راجع به این موضوع حتما صحبت کنید که آیا دنیاهای موازی یا دنیای زیر آب می‌تواند واقعی باشد؟

خلاصه‌ی آن: از فرزندتان راجع به اهمیت قهرمان بودن یا ضد قهرمان بودن سوال بپرسید ... در مورد کار خوب و بد و این که هر شخص چه نیاتی برای انجام این کارها دارد صحبت کنید.

ماجرای بازی

 بازی عنوانی کاملاً آنلاین است و دارای مراحل و مأموریت‌های اصلی و جانبی زیادی است. داستان اصلی را می‌توان این‌گونه بیان کرد که یک شخصیت خبیث به زمان حمله می‌کند و مردم عادی و حتی بعضی قهرمانان را به ضدقهرمان تبدیل می‌کند. اکنون وظیفه‌ی قهرمانان مبارزه با او و وظیفه‌ی ضدقهرمانان، حمایت از او است. البته باید ذکر کرد که نجات دنیا تنها به زمینی که ما می‌شناسیم محدود نمی‌شود. دنیای زیر آب، دنیای خارج از جو و البته دنیاهای موازی نیز در بازی حضور دارند که هر یک نقشه‌ای بزرگ و ماموریت‌های مختص به خود را دارند که بازیکن باید در طی آن‌ها ضدقهرمانان را شکست داده و مردم را نجات دهد. در صورتی که بازیکن تصمیم بگیرد که نقش ضد قهرمان را در بازی داشته باشد، تمام این مسیر برعکس می‌شود؛ کسی که باعث تمام این خرابی‌ها در دنیای اصلی، دنیای زیر آب، دنیای موازی و فضا می‌شود، خود بازیکن است که در اصل باید مسیری مخالف با قهرمانان را دنبال کند. در این مسیر بازیکن باید با پلیس درگیر شود، مردم را گروگان بگیرد، با قهرمانان مختلف مبارزه کند و آرامش شهر را به‌کلی از بین ببرد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): پلی‌استیشن 4، پلی استیشن 3، پلی استیشن 5، اکس باکس وان، ویندوز، نینتندو سوییچ

نام ناشر: Daybreak Game Company، Warner Bros. Interactive Entertainment، Sony Interactive Entertainment

نام توسعه دهنده: Daybreak Game Company، Dimensional Ink Games

تاریخ آخرین به روزرسانی: بیست و سوم اردیبهشت سال 1400 مصادف با 13 می سال 2021

نیاز به اینترنت: دارد

امکانات آنلاین: گفت و گوی صوتی، خرید، تماشای تبلیغ، ایجاد دوستی، رویداد، تشکیل گروه، ذخیره سازی، حمایت از تولیدکنده محتوا، گفت و گوی متنی، چالش، اشتراک‌گذاری محتوا، چندنفره بازی کردن

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد