• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه

بررسی تخصصی بازی Miraculous Ladybug & Cat Noir

دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

بازی، بر اساس انیمیشن سریال دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای ساخته شده که دارای میزان کمی از معیارهای منفی از جمله خشونت و ترس و ناهنجاری‌ها می‌باشد، اما بازی، تفننی است و ارزش یاددهی ندارد و به هماهنگی چشم و دست‌ها و تصمیم گیری در لحظه، نیاز دارد. بازی پیشنهاد دیدن ویدئوی تبلیغاتی را می‌دهد و تبلیغات به صورت خودکار دارد. بازی، بسته‌هایVIP  دارد که با خرید آن می‌توان قفل بازیکنان را شکست و تبلیغات را حذف کرد.

سال 2018 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
یکی از پرطرفدارترین بازی‌ها در سبک دویدنی بر اساس انیمیشن دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه و در در سبک بازی‌های معروفی چون Subway Surfers است.
جزئیات
خشونت

در این بازی، دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه باید از سد نیروهای شرارت بگذرند که در مراحل مختلف با آن‌ها روبرو می‌شوند و باید با ضربه‌های مختلف جلوی آنها را بگیرند و آنان را نابود کنند و یا از دست ضربات آنان فرار کنند تا ابزار شلیک آنان به خودشان برگردد و نیرویشان تمام شده و از بین بروند و بازیکن وارد مراحل جدید شود.

جزئیات
ترس

در این بازی، شمایل چهره‌ی عجیب و سیاه رنگ و ترسناک نیروی شرارت که با نیروی ماورایی شرور شده و در برخی مراحل قرمز رنگ به دنبال دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه می‌کند تا آنها را گاهی با سنگ گاهی با اهرام رمز گذاری شده و گاهی با پالت رنگی مورد هدف قرار داده و نابود کند، ممکن است برای بازیکن ترسناک باشد و اضطرابی که در شروع آن مرحله با نمایش این شخصیت شرور و تعقیب کردن دختر کفشدوزکی به بازیکن وارد می‌شود، از نشانه‌های ترس است و ممکن است بازیکن کم سن‌وسال‌تر، تحت تاثیر قرار بگیرد و توانایی تصمیم گیری و فرار را نداشته باشد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این بازی، برخی از بازیکنان زن از پوشش نامناسب برخوردارند و لباس‌هایی به تن دارند که بدن نما می‌باشد و همچنین؛ هنگام انتخاب بازیکن نیز، بازیکنان زن می‌رقصند که این موارد ممکن است خارج از عرف جامعه‌ و برخی خانواده‌ها باشد. بخش دیگری که در ناهنجاری اجتماعی دیده می‌شود، شرارت و جادویی است که توسط ارباب شرارت در برخی موجودات نهادینه شده و آن‌ها می‌خواهند با جادوی ماورایی شرارت، موجودات دیگر را نابود کنند.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازی، با پیشنهاد دیدن فیلم تبلیغاتی، بازیکن را تشویق می‌کند تا جان بیشتری کسب کند. همچنین؛ تبلیغات مزاحمی هم در حین بازی وجود دارند که به صورت خودکار بالا می‌آیند و بازیکن باید صبر کند تا تبلیغات تمام شوند و بعد به بازی خود ادامه دهد. در ادامه، بازی پیشنهاد خرید اکانت‌های VIP را به بازیکن می‌دهد که توسط آن‌ها بتواند بازیکنان متنوع‌تر بازی، جان بیشتر و امکانات بیشتر بازی را داشته باشد و همچنین؛ توسط آن بتواند، تبلیغات مزاحم را نیز حذف کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازی، فاقد ارزش یاددهی است اما مهارت هماهنگی دست و چشم و قدرت تصمیم گیری در لحظه را هم می‌تواند به مرور زمان در بازیکن، تقویت کند.

جزئیات
آسانی بازی

بازی، از این نظر که یک بازی دویدنی می‌باشد و باید در مسیر هم بازیکن انتخابی را کنترل کنند تا به موانع نخورد و هم باید در هر مرحله چیزهایی که برایش تعیین شده است را جمع آوری کند، کمی دشوار است چون هم بازیکن باید حواسش به مسیر باشد که شخصیت داخل بازی به آن برخورد نکند و مرحله را ببازد و هم اینکه باید یک سری مورد را که بازی از آن خواسته است جمع آوری کند تا بتواند آن سطح را بگذارند. در حین بازی بازیکن ممکن است با موانع متفاوتی روبرو شود که بعضی از آن‌ها هم اتفاقی و ناگهانی سر راهش سبز می‌شوند و با یک برخورد مرحله را می‌بازد که این کنترل بالا ممکن است در صفحه‌ی کوچکی مثل موبایل کمی برای بازیکن، سخت باشد. اما؛ بازی جاگیری دکمه‌ها را بسیار خوب قرار داده و مراحل آموزشی و تمرینی مناسبی را هم در اختیار بازیکن قرار داده است. در عین حال، بازی نیازمند اطلاعات عمومی و دانش خارج از بازی نمی‌باشد و روند بازی هم زود، دست بازیکن می‌آید.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازی، یک بازی تفننی و زیر مجموعه‌ی بازی‌های دویدنی می‌باشد و از این جهت که در هر مرحله دارای سه سطح است و به نوعی چالشی است برای بازیکن است که آن سه سطح را پرکند و این چالش‌ها و در خواست‌های بازی در هر مرحله، خود روی پیشبرد قصه و خط پیشرفت بازی موثر است و به دنبال خود پاداش هم دارد. این بازی برای گروه دستاوردجوپسند، بازی جالبی می‌باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛ این بازی بر اساس انیمیشن سریالی دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه ساخته شده است نویسنده و شرکت سازنده‌ی این انیمیشن، فرانسوی هستند اما بازی مورد نظر ما که از روی انیمیشن ساخته شده است را شرکت مشهور و با سابقه‌ی  Crazy lab ساخته است که شرکتی واقع در اسرائیل می‌باشد. این بازی، به دلیل اینکه در ژانرتفننی و دویدنی است، و بازیکن به دنبال نابودی اربابان شرارت می‌باشد دارای کمی خشونت است و به دلیل نمایش شمایل هرچند کارتونی اما سیاه‌رنگ و ترسناک اربابان شرارت در بازی ممکن است برای فرزند دلبندمان، ترس و اضطراب ایجاد کند و در هنگام انتخاب بازیکن‌های مختلف هم با بعضی از شخصیت‌های زن که لباس بدن نمایی به تن دارند و در حال رقص می‌باشند روبرو می‌شویم. بازی، به دلیل داشتن شخصیت شرارت‌آمیز، از جادو و نیروی ماورایی هم برخوردار است که دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه و متحدانشان به دنبال نابودی و پاک‌سازی این خباثت‌ها می‌باشند. در مرحله‌ای از بازی ارباب شرارت روبروی دختر کفشدوزکی قرار می‌گیرد و سلاحش که هرم‌هایی با علامات مرموز شبیه به علامات فراماسونری‌ها مثل تک چشم در رأس هرم است، به سمت وی پرتاب می‌کند. بازی، با پیشنهاد دیدن ویدئوی تبلیغاتی، جان اضافه به جان‌های بازیکن، اضافه می‌کند و همچنین تبلیغات به صورت خودکار و ناگهانی هم در حین بازی بالا می‌آیند و بازیکن باید صبر کند تا زمان تبلیغات تمام شود و بعد به ادامه‌ی بازی بپردازد. همچنین؛ بازی به بازیکن خرید بسته‌های VIP  و عضو شدن در آن‌ها را می‌دهد که با خرید آن، بازیکن می‌تواند تبلیغات را حذف کند، قفل بازیکنان دیگر را بشکند، جان تازه بخرد، دکمه کفشدوزکی بخرد و در کل این بسته‌ها، مسیر بازی را برایش آسان‌تر می‌کنند. در قسمت تنظیمات نیز، می‌توان نوتیفیکیشن برنامه و صدا و موسیقی را خاموش و روشن کرد.

خلاصه‌ی آن: بازی، یک بازی ساخته شده بر پایه‌ی انیمیشن دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه است که برای نابودی شرارت می‌جنگند. بازی معیارهای منفی مختلفی هم دارد و فاقد ارزش یاددهی است اما به مرو می‌تواند هماهنگی چشم و دست و قدرت کنترل و تصمیم گیری در لحظه را تقویت کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

والدین گرامی کدومو؛ این بازی، به این دلیل که معیارهای منفی مختلفی دارد و از طرفی دارای ارزش یاددهی خاصی نیست، رده‌ی سنی بالای دوازده سال را مناسب دیدیم.

همان‌طور که می‌دانید، این بازی، بر اساس انیمیشن دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه که به صورت سریالی در شبکه‌های نمایش داخل و خارج وجود دارد ساخته شده است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر فرزندتان می‌خواهد این بازی را نصب کند در یک آخر هفته همراه او یا به صورت مستقل یک قسمت از این انیمیشن را ببینید تا با مسیر داستان و شخصیت‌ها آشنا شوید و بعد هم با فرزندتان بازی کنید تا با روند بازی هم آشنا شوید و در مورد اربابان شرارت و نیروی جادویی آنها که واقعیت ندارد با فرزندتان صحبت کنید.

 همچنین؛ می‌توانید برای وی قصه‌‌های اساطیری از افسانه‌های ایرانی مثل شاهنامه هم بیاورید که همیشه در تاریخ و قصه‌ها نبرد خیر و شر وجود داشته است و مقصود بازی از ارباب شرارت، همان شر در قصه‌های ایرانی است البته با اندکی تفاوت! اگر فرزندتان درمورد آن هرم مرموز که سلاح شرور است سؤال کرد می‌توانید به طور خلاصه برایش توضیح بدهید که سازندگان این بازی که در واقع در کشور اسرائیل هستند، این علامات را به نوعی برای تسلط قدرت بر همه‌ی جهان قبول دارند و در این بازی هم شرور می‌خواهد با این هرم، بازیکن را نابود کند که بازیکن می‌تواند با خنثی کردن آن، موجود شرور را نابود کند.

بازی با وجود سادگی، نیاز به هماهنگی چشم و دست و تمرکز در لحظه برای تصمیم‌گیری دارد و اگر فرزندتان در مرحله‌ای به صورت مداوم به مانع خورد با او همدلی کنید و طبیعی بودنش را به خصوص در بازی موبایلی گوشزد کنید و برای بهتر شدن این مهارت، می‌توانید بازی‌های پرتاب و مانع و هدف در خانه طراحی کنید.

خلاصه‌ی آن: پیشنهاد ما به شما قبل از نصب بازی، دیدن یک قسمت از این انیمیشن سریالی است که با ماهیت داستان آشنا شوید. در مورد موارد ناهنجاری که در بازی مشاهده می‌شود با فرزند خود همدلانه گفتگو کنید و برداشتش را بشنوید و اطلاعات صحیحی در اختیارش بگذارید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی، بر پایه‌ی انیمیشن دختر کفشدوزکی و گربه‌ی سیاه ساخته شده است که به صورت سریالی در شبکه‌های نمایشی داخل و خارج آماده‌ی پخش است. انیمیشن بیشتر در فضای شهر پاریس شکل گرفته و دختر کفشدوزکی و همراهانش با نیرو و امکانات ماورایی که دارند در حال مبارزه با نیروی شرارتی هستند که ارباب شرارت به یک سری از موجودات تزریق می‌کند و آنها خبیث می‌شوند و سعی در نابودی همه‌ی چیزهای خوب دارند که دختر کفشدوزکی و متحدانش، با آن‌ها مبارزه می‌کنند. این انیمیشن بسیار مورد استقبال سراسر دنیا قرار گرفته است. حال، بر اساس این انیمیشن، بازی‌ای توسط شرکت محبوب و مشهور Crazy lab که دفترشان در اسرائیل است، ساخته شده که بسیار مورد استقبال بازیکنان این بازی در سراسر دنیا بوده است. در این بازی، دختر کفشدوزکی و همراهانش باید در هر مرحله یک سری آیتم یا مواردی را که هر مرحله از بازیکن خواسته است، جمع کرده و فراهم کنند تا بتوانند آن مرحله را با موفقیت به پایان رسانده و از موانع عبور کند و حتی اگر به آخر خط هم رسیده باشد و به مانعی برخورد کند، جان از دست داده و بازی را می‌بازد مگر اینکه جان دوباره بخرد و مرحله را از دست ندهد. در این بازی، هماهنگی چشم و دست و قدرت تصمیم‌گیری در لحظه خیلی مهم است چون؛ گاهی موانعی به صورت ناگهانی روبروی بازیکن شکل می‌گیرند و بازیکن باید بتواند از آن‌ها عبور کند. بازیکن باید محله به محله با شرارت جنگیده و همه جا را به نوعی پاک‌سازی کنند. هر مرحله دارای سه سطح است که هر سطح، با به دست آوردن آیتم‌های خاص خودش، گذرانده می‌شود گرچه بازیکن می‌تواند با گذراندن یک سطح هم آن مرحله را بگذراند ولی در آخر آن بخش باید تمام سطح‌ها را پر کند تا به بخش جدیدی از شهر برسد. در برخی مراحل با اربابان شرارت روبرو می‌شود که باید از دستشان فرار کند و از ضرباتشان جان سالم به در ببرد تا آنها نابود شوند در بعضی مراحل هم باید ضربات آن‌ها را خنثی کرده و به خودشان برگرداند و به این طریق آن‌ها را نابود کند. یکی از اجسام که توسط اربابان شرارت به سمت بازیکن پرتاب می‌شود، هرم فراماسونری است که در واقع از تکنیک‌های اقناع سازی بازیکن که یکی از آن‌ها، همین برجسته سازی نمادها است، استفاده شده است. سازندگان بازی، در هرجایی ولو بی‌معنی از این نمادها برای نشان دادن قدرت خودشان استفاده می‌کنند و صریحاً به مخاطب می‌گویند که اولویت فکری‌شان چه می‌باشد و این تعیین اولویت به مرور از اولویت‌های جوامع می‌شود. از این رو؛ این تصویر و عکس هرم با این علامات برای ما مهم و حائز اهمیت است.در این مراحل او به همراه گربه‌ی سیاه این کار را می‌کند که البته بازیکن فقط جای دختر کفشدوزکی می‌باشد. بازی برای گرفتن جان بیشتر یا همان پروانه‌های آبی‌رنگ، دیدن فیلم تبلیغاتی را پیشنهاد می‌کند و همچنین؛ تبلیغات به صورت خودکار هم حین بازی بالا می‌آیند و بازیکن باید صبر کند تا تبلیغات مدت زمانشان تمام شود و بعد به ادامه‌ی بازی بپردازد. بازی، برای بازیکن بسته‌های VIP  را پیشنهاد می‌دهد که شامل خرید جان بیشتر و دکمه‌ی کفشدوزکی بیشتر و همچنین؛ باز شدن قفل انتخاب بازیکنان متنوع دیگر برای بازی است. بازی، از نظر نابودی اربابان شرارت، معیارهای خشونت و همچنین ترس را دارا می‌باشد و در هنگام انتخاب بازیکنان نیز، بازیکن شاهد دیدن بازیکنان زنی می‌باشد که لباسشان بدن نماست و در حال رقص هستند. در برخی مراحل نابودی اربابان شرارت هم، بازیکن شاهد سلاحی هرم مانند است که علامت‌های فراماسونری مثل علامت تک چشم و غیره را دارد که اگر آن‌ها را خنثی نکند به خودش برخورد می‌کند.

ادامه متن

جزئیات بازی

اندروید - ios - windows phone

نام ناشر: Crazy Labs by TabTale

نام توسعه دهنده: Crazy Labs by TabTale

 تاریخ آخرین به روزرسانی: 29/10/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید – تماشای تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه