• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دانشمند کوچولو سرگرمی آموزش کودک

بررسی تخصصی بازی

دانشمند کوچولو سرگرمی آموزش کودک

author-img

توسط : گلایل صفوی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازیکن در این بازی می‌تواند اطلاعات مفیدی درمورد میوه‌ها، حیوانات، ماشین‌ها، مشاغل و فصول را با گرافیکی جذاب و یک راهنمای صوتی شیوا به دست آورد. فقط تعداد محدودی از مراحل بازی به صورت رایگان در دسترس است و برای دسترسی به نسخه کامل بازی لازم است که پرداخت درون برنامه‌ای انجام شود. همچنین بازی تبلیغات ناخواسته‌ای دارد که می‌توان با قطع کردن اینترنت از آن جلوگیری کرد.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در یکی از مراحل، بازیکن پس از یادگیری درمورد ترس گربه از موش، لازم است که با وسیله‌ای به چند موش ضربه وارد کند که به دلیل اینکه موش فرار می کند و بازیکن ما چون سن کمی دارد چندین بار برای گرفتن او به صفحه ضربه می زند باعث عصبانیتش می شود

جزئیات
ترس

در یکی از مراحل، لازم است که بازیکن برای تمرین تخصص پزشک، به بیماری آمپول تزریق کند که برای کودکانی که ترس از آمپول دارند، باعث شدت این ترس می شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در بخش حیوانات، زمانی که حیوانی غذایی را دوست ندارد، غذا را با ناراحتی پس می‌زند و این می‌تواند برای کودک بدآموزش داشته باشد. همچنین حین بازی تبلیغاتی به صورت ناخواسته بر روی صفحه ظاهر می‌شود که هم تمرکز بازیکن را به هم می‌زند و هم ممکن است مناسب رده سنی این بازی نباشد. برخی مراحل بازی نیز بسته است و برای کودکان کم سن و سال دیدن این همه قفل در بازی بسیار ناراحت کننده است که در صورت تمایل به دسترسی به آنها باید خریداری شوند

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

گاهی تبلیغات ناخواسته حین بازی نمایش داده می‌شود که البته با خاموش کردن اینترنت قابل جلوگیری است. امکان پرداخت درون برنامه ای برای باز کردن مراحل بیشتر در بازی وجود دارد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی از این لحاظ که اطلاعاتی ابتدایی درمورد میوه‌ها، حیوانات، فصول، مشاغل و ماشین‌ها در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، جنبه یادگیری بالایی دارد. این یادگیری به خصوص به دلیل وجود گرافیک ساده و زیبا و همچنین راهنمای صوتی، بهتر نیز صورت می‌گیرد. اطلاعاتی مانند درجه هوا، لباس‌های مناسب هر فصل، ویژگی‌های برجسته فصول، فواید میوه‌ها، نحوه مراقبت از گیاهان، وظایف مشاتغل مختلف، حق تقدم رانندگی، پیکربندی ماشین‌ها، اقلیم زندگی حیوانات مختلف و غذای مورد علاقه آن‌ها از جمله مواردی است که در این بازی به آن‌ها پرداخته شده است.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

بازی به این دلیل که گرافیک ساده‌ای دارد و علاوه بر این، بازیکن به صورت صوتی نیز راهنمایی می‌شود، ساده است و برای پیشبرد آن چالش خاصی وجود ندارد. حتی بازیکن برای انجام مأموریت‌های بازی، محدودیت زمانی ندارد و می‌تواند با حوصله و فراغت بال به انجام آن بپردازد. البته دسترسی به همه مراحل بازی رایگان نیست و باید برای آزاد شدن همه مراحل، پرداخت انجام داد. همچنین گاهی تبلیغات ناخواسته بر صفحه نمایش ظاهر می‌شود که با قطع کردن اسنترنت از آن جلوگیری می‌گردد.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازیکن در هر مرحله پس از یادگیری برخی مفاهیم و آشنایی با برخی پدیده‌ها، لازم است مأموریتی را در راستای همان مطلبی که آموزش دیده است انجام دهد و در صورت موفقیت در آن مأموریت، می‌تواند به مراحل بعد برود. از این لحاظ می‌توان گفت که این بازی برای بازیکنان دستیابنده‌پسند، جذاب است. همچنین با توجه به اینکه بازی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر بخش مراحل مختلفی دارد (بعضی از بخش‌ها به چند زیربخش و سپس هر زیربخش به چند مرحله تقسیم می‌شود)، برای بازیکنانی که روحیه کاوشگری دارند نیز جذاب است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی برای فرزندتان سرگرم کننده است و به آشنایی اولیه او با میوه‌ها، فصل‌ها، حیوانات، ماشین‌ها و برخی شغل‌ها کمک می‌کند. همچنین اطلاعاتی مفید درمورد فواید برخی میوه‌ها یا نوع لباس پوشیدن در فصل‌های مختلف نیز در اختیار کودکتان قرار می‌گیرد. تعداد مراحل رایگان بازی محدود است و برای دسترسی به همه مراحل لازم است که پرداخت درون برنامه‌ای انجام شود که این امر برای کودکی که در این رده سنی قرار دارد آزاردهنده می‌باشد. بازی به صورت آفلاین قابل انجام است اما برای پرداخت درون برنامه‌ای لازم است که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد. گرافیک بازی جذاب است و به لحاظ بصری می‌تواند کودک شما را جذب کند. همچنین گوینده‌ای در مراحل مختلف، توضیحات آن مرحله را برای کودکتان ارائه می‌دهد که به یادگیری بهتر مطالب کمک می‌کند. بازی عاری از خشونت، ترس، یا هرگونه نکته منفی است و محیطی امن برای کودک شما فراهم کرده است. همچنین سهولت بالایی داشته و فرزندتان در طول بازی اضطراب را تجربه نمی‌کند. در طول بازی به صورت ناگهانی و بدون کسب اجازه و دادن اختیار به فرزندتان، تبلیغاتی رو صفحه نمایش داده می‌شوند که می‌تواند آزادهنده و کلافه کننده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توان اینترنت را حین بازی قطع کرد.

خلاصه‌ی آن:

بازی مفید و سرگرم کننده است و مطالب مفیدی به فرزندتان آموزش می‌دهد اما مراحل کمی از بازی رایگان است. به صورت آفلاین قابل انجام است اما برای پرداخت درون برنامه‌ای باید به اینترنت متصل بود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بخواهید مطالبی که یاد می‌گیرد را برای شما توضیح دهد و در خلال توضیحاتش مطالبی جانبی برای او توضیح دهید. مثلا وقتی دارد از فواید سیب برایتان می‌گوید، می‌توانید درمورد انواع سیب و مناطقی که درخت سیب در آن به ثمر می‌نشیند صحبت کنید. می‌توانید با همراهی کودکتان فهرستی از غذاها یا دسرهایی که می‌توان با سیب درست کرد را تهیه کنید و برخی از آن‌ها را با همکاری یکدیگر درست کنید و در خلال این فرایند نیز مطالب جدیدی به کودکتان آموزش دهید.

یا برای مثال زمانی که با کودکتان در بیرون از منزل به سر می‌برید و ماشینی از بین ماشین‌های موجود در این بازی مشاهده می‌کنید، آن را به کودکتان نشان دهید و درمورد آن برایش داستان‌سرایی کنید. مثلا بگویید این ماشین آتش‌نشانی الان دارد می‌رود جان انسانی را نجات دهد. حتما بی احتیاطی کرده و به وسایل نوک تیز یا وسایل برقی نزدیک شده.

 می‌توان درمورد اینکه اگر هر شغل در جامعه وجود نداشت چه اتفاقی می‌افتاد، با کودک صحبت کرد. مثلا می‌توان از کودک پرسید: به نظرت اگر پزشک‌ها نبودن چه اتفاقی می‌افتاد و از پاسخ کودک به این سؤال برای آموزش مسائل جانبی مثل لزوم چکاپ دوره‌ای، رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط و غیره استفاده نمود.

خلاصه‌ی آن:

از فرزندتان بخواهید مطالبی که در بازی یاد می‌گیرد را برای شما توضیح دهد و در خلال توضیحاتش مطالبی تکمیلی را برای او توضیح دهید.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازیکن در این بازی می‌تواند اطلاعاتی علمی به زبان کودکانه در 5 عنوان میوه‌ها، حیوانات، فصل‌ها، ماشین‌ها و مشاغل یاد بگیرد. اطلاعات به زبان ساده و با گرافیکی زیبا در بازی قرار گرفته است و یک راهنما نیز به صورت صوتی توضیحات تکمیلی حین بازی انجام می‌دهد. بازیکن با انتخاب هر یک از فصول بازی، وارد دنیایی متفاوت می‌شود و می‌تواند در آن دنیا به کاوش بپردازد. برای مثال با انتخاب فصل حیوانات، می‌تواند وارد دنیای حیوانات شده و از بین دسته‌بندی‌های مختلف حیوانات اعم از حیوانات آبی، حیوانات مزرعه، حیوانات جنگل و حیوانات خانگی، یک دسته را انتخاب کند و در آن دسته با حیوانات مختلفی آشنا شود و مأموریت‌هایی را درمورد آن‌ها انجام دهد. این مأموریت‌ها در راستای مطالبی است که در خلال بازی به کودک آموزش داده می‌شود. برای مثال در مرحله‌ای که لباس‌های مناسب فصول به کودک آموزش داده می‌شود، از وی خواسته می‌شود که لباس مناسب با آن فصل را روی آن فصل قرار دهد. یا کودک با گذاشتن غذاهای مختلف جلوی حیوانات می‌تواند با دیدن واکنش آن‌ها به هر غذا، درمورد غذای مورد علاقه هر حیوان اطلاعات کسب کند. بازی حالت تفننی دارد و فقط برخی از مراحل آن رایگان هستند و برای دستیابی به نسخه کامل نیاز به پرداخت درون برنامه‌ای است. همچنین تبلیغات ناخواسته‌ای در بازی وجود دارد که می‌تواند اذیت‌کننده باشد و برای جلوگیری از آن‌ها باید اینترنت را قطع نمود.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید

نام توسعه دهنده: استارگیمز

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۹۷/۰۹/۰۵ - 26 نوامبر 2018

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود

امکانات آنلاین: خرید مراحل بازی، دعوت به عضویت در شبکه اجتماعی، نمایش تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نشان‌ها: نشان سلامت، نشان همراهی والدین

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09126****63

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 3+ گزارش نظر
کلافه کننده

مفاهیم خوبی داره اما قسمتهای پولیش خیلی زیاد و کلافه کننده است و اعصاب پسرم را به هم می ریخت برای همین پاکش کردم

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه