• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی بازی خیابان فورزا (forza street)

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ماشین‌سواری و رقابت سرعت بی‌نهایت در خیابان‌های میامی. بازیکن باید بتواند با تنظیم سرعت و استفاده از نیترو در زمان مناسب پیروز مسابقه شود. ناهنجاری‌هایی مانند مسابقات خیابانی غیرقانونی، دیالوگ‌های تحقیرآمیز و نمایش خالکوبی دیده می‌شود. با توجه به مشاهده تبلیغات و پرداخت‌های درون برنامه‌ای مصرف‌گرایی به وضوح دیده می‌شود.

سال 2020 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

گرافیک و موسیقی جذاب

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

مسابقات خیابانی ماشین‌سواری میان حرفه‌ای‌ترین بازیکن‌ها صورت می‌گیرد. غیر قانونی بودن مسابقات و رفتارهای پر خطر این‌چنینی و یا وجود برخی استایل‌های خاص مانند خال‌کوبی برخی بازیکن‌ها در بازی می‌تواند برای نوجوانان حساسیت‌برانگیز باشد. بین بازیکن‌ها دیالوگ‌هایی با محتواهای تحقیرآمیز دیده می‌شود که برای برخی نوجوانان جذاب است و امکان دارد الگوهای رفتاری خود را از میان این شخصیت‌ها انتخاب کنند. خرید درون برنامه‌ای برای تبدیل کردن ماشین‌ها به مدل‌های جدید و قوی‌تر وجود دارد، تبلیغ در حین بازی نمایش داده می‌شود که با توجه به آنلاین بودن بازی، چاره ای برای حذف تبلیغات وجود ندارد.

خلاصه‌ی آن: مسابقات مهیج و غیر قانونی ماشین‌سواری در خیابان‌های شهر، میان حرفه‌ای‌ترین بازیکن‌ها صورت می‌گیرد. دیالوگ‌های تحقیرآمیز و برخی استایل‌های خاص مانند خال‌کوبی داشتن برای نوجوانان حساسیت‌برانگیز خواهد بود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند عزیزتان در مورد مفهوم رقابت صحبت کنید. رقابت کردن و شکست دادن رقبا را تا چه جایی جذاب و سودمند می‌داند؟ هدف از پیروزی در رقابت‌ها چیست؟ اگر در مسابقه‌ای شکست بخورد چه احساسی پیدا می کند؟ احساسش نسبت به رقیبی که از او شکست‌خورده چیست؟ در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و حد مجاز سرعت در خیابان‌ها و به‌طورکلی اهمیت رعایت قانون در واقعیت با او صحبت کنید. مسابقات ماشین‌سواری در واقعیت هم انجام می‌شود اما نه در سطح شهر و خیابان‌های عادی. پیست‌های مخصوص مسابقات وجود دارد که راننده‌ها می‌توانند در آنجا به رقابت بپردازند. فرزند عزیزتان را توجیه کنید که در خیابان‌های معمولی و سطح شهر امکان مسابقه دادن با سرعت‌های بالا وجود ندارد و باید بتواند بین فضای بازی و دنیای واقعی تفاوت‌ها را درک کند. اگر فرزندتان علاقه‌ی زیادی به مسابقات ماشین‌سواری و به‌طورکلی فعالیت‌های مهیج دارد، می‌توانید در یک آخر هفته برنامه‌ریزی کنید و به پیست‌های استاندارد کارتینگ بروید. علاوه بر خالی شدن هیجان فرزندتان و لذت تجربه رقابت در محیطی امن، می‌توانید از کنار هم بودن اعضای خانواده و گذراندن روز تعطیل‌تان در کنار یکدیگر لذت ببرید.

خلاصه‌ی آن:

ادامه متن

ماجرای بازی

 رقابت‌های شبانه در شهر میامی شروع می‌شود. گیم پلی بازی به این صورت است که بازیکن با شخصیت‌های مختلف به رقابت می‌پردازد و باید بتواند با شکست هرکدام از این شخصیت‌ها چالش‌ها را طی کند و پیروز مسابقه شود. در حقیقت بازیکن تنها کاری که باید انجام دهد گاز دادن به موقع و استفاده از نیترو است. کنترل فرمان و جهت ماشین در اختیار بازیکن نیست و فقط می‌تواند سرعت ماشین را کنترل کند. برای موفق شدن در کنترل سرعت لازم است بازیکن در ابتدا و قبل از شروع مسابقه با فشار دادن گاز، ماشین را برای شتاب گرفتن آماده کند. پدال گاز در قسمت سمت راست پایین صفحه قرار گرفته که با فشار دادن آن می‌توان سرعت ماشین را کنترل کرد. در مسیر و سرپیچ‌ها نوارهای زرد و قرمزرنگی وجود دارد، برای عبور سریع‌تر از این محدوده لازم است موقع رسیدن به نوار زردرنگ اول، گاز را رها کرده و روی نوار زرد رنگ دوم گاز را برای ادامه مسیر فشار دهد. با برنده شدن در هر مرحله پول بیش‌تری جمع‌آوری می‌شود و در ادامه امکان خرید ماشین‌هایی که در دنیای واقعی هم وجود دارند برای بازیکن فراهم می‌شود. گرافیک و شبیه‌سازی بسیار مطلوب و باکیفیت طراحی‌شده و جذاب به نظر می‌آید. ماشین‌ها قابلیت ارتقا کیفیت دارند و بازیکن‌ها می‌توانند از طریق خرید درون برنامه‌ای ماشین موردعلاقه‌ی خود را خریداری کنند و یا با توجه به سطح بازیکن و امتیازات کسب‌شده دسترسی‌هایی داده می‌شود. به‌طورکلی گیم پلی و گرافیک جذاب طراحی‌شده اما تکراری بودن روند داستان  برای بعضی بازیکن‌ها ممکن است خسته‌کننده به نظر بیاید. امکان خرید درون برنامه‌ای و تبدیل ماشین به مدل‌های پیشرفته و قوی‌تر وجود دارد. بازی کاملاً آنلاین  است و تبلیغ هم در بازی نمایش داده می‌شود.

جزئیات اثر

  سیستم عامل(ها): android,ios,windows

نام ناشر: microsoft corporation

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد خیابان فورزا

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>