• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

جی تی: کلوپ سرعت – ماشین‌های مسابقه

بررسی تخصصی بازی

جی تی: کلوپ سرعت – ماشین‌های مسابقه

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

اولین مواجه با این بازی نوع ظاهر و ادبیات کارکتر‌های بازی است که ممکن است بر ذائقه و یا تعاملات بازیکن با دیگر افراد اثر نامطلوب بگذارد. نکته‌ی دیگر، شدت بالای مصرف‌گرایی و نمایش ناگهانی تبلیغات است که گاها تصاویر نامناسب و یا مضامین ترسناک که فارغ از اثر لحظه‌ای نمایش تبلیغ، نصب و اجرای بازی، آسیب‌های دیگری را می‌تواند به دنبال داشته باشد. البته این بازی می‌تواند سرعت و دقت بازیکن را نیز افزایش دهد.

سال 1397 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
گرافیک بسیار خوب
جزئیات
خشونت

بازیکن در مراحل محله‌ای باید با بازیکن‌های خود بازی، مسابقه دهد و قبل از انجام این مسابقات، صحبت‌هایی از طرف آن‌ها نمایش داده می‌شود که بیشتر جنبه تهدید، تمسخر و ضایع کردن افراد را دارد که نوعی خشونت روانی محسوب می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فضای کلی این بازی، مسابقات خیابانی و نقض قوانین رانندگی است که برای نوجوانان که نسبت به این ناهنجاری‌ها آسیب پذیرتر هستند، مناسب نیست. نکته‌ی بعدی که در بازی شاهد آن هستیم، ظاهر و فضای کاراکترهای بازی است که با هنجارهای اجتماعی سازگاری ندارند و می‌توانند ذائقه‌ی بازیکن را تحت تاثیر قرار دهند. نکته‌ی بعدی بازی که تا حدی مربوط به فضای این کاراکترها می‌شود این است که قبل از شروع مسابقات محله‌ای صحبت‌هایی از این کاراکترها نشان داده می‌شود که جنبه تحقیر و ضایع کردن افراد را دارد. جدا از این که خود این نوع گفتار ذائقه‌ی بازیکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این مساله می‌تواند بر خود بازیکن نیز اثر منفی بگذارد. در تبلیغات آنلاین بازی که حتی گاها بدون خواست بازیکن نمایش داده می‌شود، گاهی اوقات تصاویر و کلیپ‌های نامناسبی برای بازیکنان نشان داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

در این بازی نیز مانند اکثر بازی‌ها بخش خرید درن برنامه‌ای، تماشای تبلیغ، دعوت از دوستان و عضویت در شبکه‌های مجازی وجود دارد. نکته‌ی حائز اهمیت این است که بازیکن مدام دعوت به خرج کردن سکه‌ها و یا خرید درون برنامه‌ای می‌شود و همچنین پیشنهادهای مدت داری به بازیکن داده می‌شود که مقداری تخفیف بر روی یک محصول و یا پرداخت درون برنامه‌ای وجود دارد و معلوم نیست بعدا دوباره اتفاق بیوفتد و در نتیجه باعث تحریک بازیکن به خرید درون برنامه‌ای می‌شود. نکته دیگر جریمه‌های درون بازی است که با پرداخت طلا و تماشای تبلیغ حذف می‌شوند و یا با خرید درون برنامه‌ای سقف تعداد دفعات جریمه افزایش پیدا می‌کند. وجود ماموریت‌های جانبی که هدف آن‌ها خرج کردن بیشتر سکه است نیز باعث تشویق بازیکن به خرج کردن بیشتر در بازی می‌شود. بازیکن می‌تواند با سکه‌هایی که در اختیار دارد ماشین بخرد، آن‌ها را ارتقا دهد و یا آن‌ها را تزئین کند. خرید ماشین‌ها در بازی بسیار گران است و نیاز به بازی طولانی مدت و یا پرداخت درون برنامه‌ای برای خرید ماشین‌های سطح بالا دارد. نکته‌ی دیگر که درباره‌ی خرید و ارتقا ماشین‌ها اهمیت دارد این است که در مراحل بالاتر برای خرید ماشین و یا ارتقای آن، بازیکن باید مدت زمانی را صبر کند تا ارتقا یا خرید ماشین انجام شود و برای کاهش این زمان، می‌تواند با تماشای تبلیغ و یا پرداخت سکه این زمان را کاهش دهد. نکته‌ی آخر که با بخش ناهنجاری اجتماعی نیز در ارتباط است، نمایش تبلیغات بدون خواست بازیکن است که بعضا دارای ناهنجاری نیز می‌باشند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازیکن برای انجام این بازی باید بتواند در زمان مناسب و با دقت و مهارت خود دکمه‌ی استارت و یا تعویض دنده را به گونه‌ای فشار دهد که عقربه دور موتور در بازه‌ی تعیین شده توسط بازی باشد و تکرار این روند در بازی می‌تواند باعث تقویت سرعت عمل و دقت بازیکن شود.

جزئیات
آسانی بازی

جاگذاری دکمه‌های این بازی بسیار مناسب است و از نظر تجربه کاربری، بازیکن دشواری چندانی ندارد. برای شروع بازی، بازیکن باید دکمه‌ی استارت را به گونه‌ای فشار دهد که عقربه دور موتور در محدوده‌ی تعیین شده قرار بگیرد و بعد از آن تنها کاری که باید انجام بدهد فشار دادن دکمه‌ی افزایش دنده در محدوده‌ی مشخص است. نکته‌ای که باعث دشواری بازی می‌شود، دقت و مهارت بازیکن در فشار دادن دکمه‌ها در زمان مناسب است. چندین نوع از مراحل، در این بازی برای بازیکنان وجود دارد که نحوه‌ی بازی کردن در همه‌ی آن‌ها یکسان است و تنها در میزان جوایز، دشواری و داستان بازی تفاوت دارند. نکته‌ی حائز اهمیت این است که با وجود جاگذاری مناسب دکمه‌ها روند انجام بازی نیز به خوبی در ابتدای بازی توضیح داده می‌شود و باعث می‌شود بازیکن آشنایی خوبی با نحوه‌ی انجام بازی پیدا کند و مشکل چندانی نداشته باشد. بخشی از سختی بازی به علت وجود مراحل آنلاین است که بازیکن در آن‌ها می‌تواند با بازیکنان واقعی به صورت آنلاین مسابقه دهد و به خاطر وجود بازیکنانی با مهارت بالا، گاهی مسابقه دادن در بخش آنلاین بسیار سخت‌تر از مراحل معمولی بازی است لذا در تعیین میزان سهولت بازی، یک درجه به سختی بازی اضافه کردیم.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

در این بازی برای بازیکنان از هر دسته‌ای، بخش‌هایی در نظر گرفته شده است که می‌تواند آن‌ها را جذب کند. برای بازیکن رقابت‌جوپسند، زمینه‌ی رقابتی متعدد و متنوعی فراهم است که بازیکن می‌تواند با جدول رتبه بندی در بخش‌های مختلف، عملکرد خود را نسبت به دیگر بازیکنان محک بزند. برای بازیکنان دستاورجوپسند انواع چالش‌ها که هر کدام جایزه‌ای مختص خود را دارد به همراه بخش محلی بازی که قسمت داستانی بازی را شامل می‌شود وجود دارد. برای بازیکنان کاوشگرپسند تنها یک ویژگی جذاب وجود دارد و آن هم وجود قسمت مسابقه آزاد است که بازیکن می‌تواند آزادانه در آن بازی کند، مهارت خود را ارتقا بدهد و جایزه دریافت کند. در نهایت برای بازیکنان معاشرت‌جوپسد، بخش مسابقات آنلاین وجود دارد تا بازیکن بتواند با انسان‌های واقعی مسابقه دهد، فقط نکته‌ای که اهمیت دارد این است که بازیکن معاشرت‌جوپسند باید کمی صبر داشته باشد، چرا که بخش آنلاین بازی، بعد از اتمام دومین سری مسابقات محلی برای بازیکن در دسترس قرار می‌گیرد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

آموزش ابتدای بازی، این امکان را به بازیکن می‌دهد که به راحتی با بازی آشنا شود. جاگذاری مناسب دکمه‌ها، تجربه‌ی کاربری خوبی را به بازیکن می‌‍دهد. اما نکاتی در بازی هست که نیاز به توجه دارد. اولین مساله‌ای که در بازی خود را نشان می‌دهد، نوع صحبت و ظاهر کاراکتر‌های بخش بازی محلی است. نوع الفاظی که در بازی به کار برده می‌شود، نوع صحبت آن‌ها و ظاهری که دارند می‌تواند بر ذائقه‌ی بازیکن در انتخاب الفاظ، نوع برخورد با دیگران، که کمی رنگ و بوی تحقیر دارد و همچنین ظاهری که برای خود می‌پسندند اثر بگذارد. نکته‌ی بعدی در این بازی، شدت مصرف‌گرایی بازی است. از انواع نمایش تبلیغات گرفته تا تشویق بازیکن به خرید درون برنامه‌ای و حتی خرج سکه‌های خود در بازی وجود دارد. خصوصا اینکه ماشین‌های بازی و ارتقای آن‌ها بسیار گران هستند و برای به دست آوردن سکه‌های مورد نیاز باید برای مدتی طولانی بازی کرد و یا راه ساده‌تر که پرداخت درون برنامه‌ای است را انتخاب کرد. منبع نمایش تبلیغات بازی، ممکن است در حین بازی بدون خواست بازیکن به تبلیغ بازی‌هایی بپردازد که خود تبلیغ آن‌ها به تنهایی شامل ناهنجاری‌های اجتماعی شدید، خشونت، تصاویر تحریک کننده و  ... هستند و از این نظر نیاز به توجه ویژه دارد. نکته‌ی آخری که در بازی به نظر می‌رسد، محوریت اصلی بازی، یعنی مسابقات خیابانی می‌باشد. از آنجایی که مسابقات خیابانی با نقض قوانین همراه است، ممکن است که این بازی در ذهن بازیکن، مخصوصا بازیکن نوجوان، اثر نامطلوبی را در این زمینه بگذارد.

خلاصه‌ی آن:

نوع الفاظ و صحبت‌های درون بازی که رنگ و بوی تحقیر دارد و همچنین ظاهر کارکاکترهای بازی، می‌تواند بر ذائقه‌ی بازیکن و نحوه تعاملات او اثرگذار باشد. نمایش تبلیغات بدون خواست بازیکن که همراه با ناهنجاری، ترس، تصاویر تحریک کننده و ... است نیاز به توجه ویژه دارد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

هیجانات موجود در جوانان و نوجوانان شاید یکی از دلایل جذب شدن آن‌ها به بازی‌های مسابقه‌ای و هیجان انگیز است. پیشنهاد ما این است که برای تخلیه شدن هیجانات فرزند خود به انجام بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی کفایت نکنید و از تفریحات سالم‌تری نیز استفاده کنید مثلا می‌شود یک روز آخر هفته را به رفتن به پیست کارترینگ اختصاص داد تا هم هیجانات خود را به درستی تخلیه کنند، هم تجربه‌ی رانندگی داشته باشند و هم شما لحظات شاد و مفرحی را با خانواده خود بسازید البته مثال‌های بسیار دیگری نیز برای این کار وجود دارد ، مثلا پینت بال و ....

یشنهاد دیگری که می‌توانیم داشته باشیم این است که برای کم کردن اثر الفاظ و صحبت‌های درون بازی، شیوه‌های تعاملی مناسب را با فرزندتان تمرین کنید. محترمانه رفتار کنید و رفتار محترمانه را تشویق کنید. به آن‌ها کمک کنید تا برای بیان احساساتشان از واژگان مناسب استفاده کنند.

همراهی آن‌ها در موقعیت‌های مختلف می‌تواند زمینه ساز یادگیری یک تعامل موثر باشد. مطالعه کتاب نیز علاوه بر افزایش دایره واژگان فرزندتان، می‌تواند کمک کند که تعاملات بهتری را یاد بگیرند، رمان‌ها به علت روایت داستانی و شبیه سازی تعاملات انسانی می‌توانند گزینه‌ی مناسبی باشند البته انواع دیگر کتاب‌ها نیز کمک کننده هستند.

پیشنهاد و توصیه‌ی جدی ما در مواجه با بازی‌هایی که دارای تبلیغات با منابع نامشخص هستند این است که اگر امکان محدود کردن نمایش تبلیغات را دارید حتما این کار را انجام دهید، در غیر این صورت، قطع اتصال اینترنت، می‌تواند از نمایش تبلیغات با تصاویر نامناسب و مضامین نامرتبط و ... جلوگیری کند. البته این شیوه در بازی‌های آنلاین کارآمدی چندانی ندارد و شاید بهتر باشد بازی‌های دیگری را با این دست از بازی‌ها جایگزین کنید تا به خاطر قطع اتصال اینترنت هم دچار چالش با فرزندتان نشوید.

خلاصه‌ی آن:

جهت کم کردن اثر الفاظ و صحبت‌های درون بازی، شیوه‌های تعاملی مناسب را با فرزندتان تمرین کنید. محترمانه رفتار کنید و رفتار محترمانه را تشویق کنید. به آن‌ها کمک کنید تا برای بیان احساساتشان از واژگان مناسب استفاده کنند.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازیکن در این بازی نقش یک راننده تازه وارد به مسابقات خیابانی را دارد که برای پیشبرد بازی باید بتواند افرادی که محله‌های بازی را در دست دارند را شکست بدهد. برای این کار بازیکن باید بتواند با دقت و مهارت خود دکمه‌ی استارت و تعویض دنده را به گونه‌ای فشار دهد که عقربه دور موتور در بازه‌ی تعیین شده توسط بازی باشد تا بتواند در مسابقات پیروز شود. همچنین برای پیروزی در بازی لازم است تا علاوه بر خریدن ماشین‌های پیشرفته، آن‌ها را نیز ارتقا دهد تا از پس دیگر بازیکنان با ماشین‌های قدرتمندتر بربیاید. چند نوع مرحله در این بازی وجود دارد که در بخش داستانی یا همان محلی آن بازیکن باید افرادی که محله‌ها را در دست دارند، شکست بدهد. انواع دیگر بازی شامل مسابقات روزانه، آنلاین، پلکانی، آزاد و انحصاری است که شیوه بازی کردن در تمام آن‌ها یکسان است و تنها در میزان جوایز با هم تفاوت دارند. بازیکن برای شرکت در مسابقات آزاد باید بتواند سه نفر اول مسابقات محلی را شکست دهد تا تمام سطح‌های بازی مسابقات آزاد برای او باز شود و برای شرکت در مسابقات آنلاین، باید تمام افراد دومین محله را نیز شکست بدهد تا بتواند در مسابقات آنلاین با دیگر بازیکن‌ها مسابقه بدهد. بازیکن‌ها در صورتی که علاقه به شخصی سازی ماشین خود داشته باشند، می‌توانند در بخش اسپورت کردن بازی، ماشین‌هایی که از بخش نمایشگاه خریداری کردند را شخصی سازی کنند به این معنا که می‌توانند رنگ ماشین، رینگ‌ها، باله عقب، ارتفاع ماشین و ... را مطابق با سلیقه‌ی خود طراحی کنند. تعداد دفعاتی که بازیکن می‌تواند مسابقه بدهد محدودیت دارد و اسم این محدودیت‌ها در بازی جریمه است. شرکت در هر مسابقه معمولا یک جریمه برای بازیکن در بر دارد، البته بعضی مراحل هستند که تعداد جریمه‌های بیشتری نیز دارند. برای اینکه بازیکن بتواند بازهم به بازی ادامه دهد می‌تواند با تماشای تبلیغ یک جریمه خود را حذف کند و یا با پرداخت طلا، جریمه‌های خود را صفر کند. همچنین بازیکن می‌تواند با خرید درون برنامه‌ای سقف تعداد جریمه‌های خود را نیز افزایش بدهد و یا در صورتی که مایل نباشد هیچ کدام از این کارها را انجام دهد، می‌تواند برای مدتی صبر کند تا جریمه‌های او صفر شود و دوباره به بازی کردن بپردازد. وجود جدول رتبه بندی به بازیکن این امکان را می‌دهد تا بتواند عملکرد خود را با دیگر بازیکنان در بخش‌های مختلف بسنجد. نهایتا بازیکن می‌تواند با اتصال به حساب گوگل خود خود بازی را به صورت آنلاین ذخیره کند تا هم پیشرفت خود در بازی را حفظ کند و هم در صورت نیاز بتواند روی دستگاه‌های دیگر به ادامه‌ی بازی خود بپردازد.

ادامه متن

جزئیات بازی

ژانر بازی: مسابقه‌ای

سیستم عامل(ها): Android

نام توسعه دهنده: استودیو کینگ کد

تاریخ آخرین به روزرسانی: 1399/11/08 -- 2021/1/27

نیاز به اینترنت: بدون اتصال به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، جدول رتبه بندی، ذخیره سازی، چالش

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه