جنگ قبایل

بررسی تخصصی بازی Clash of clans

جنگ قبایل

author-img

توسط : مدیر ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«کلش آف کلنز» یک بازی آنلاین موبایلی است که هر شرکت‎کننده باید بر تکه‎زمین خودش فرمانروایی کند و  آن را گسترش دهد. در این بازی، بازیکن تنها یک هدف دارد؛ توسعه و قوی‎کردن دهکدۀ خود. او باید منابع لازم برای توسعه را فراهم کند و از آنجایی که فرآیند تولید به اندازۀ کافی سریع نیست؛ پس بهترین راه غارت است! حواستان باشد که این بازی به‌سادگی ممکن است به بخشی از زندگی و دغدغۀ فرزندتان تبدیل شود و تمرکز وی در انجام کارهای دیگر از بین برود.

سال 2010 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این بازی، هرچند فانتزی و از نمایی نسبتا دور است، اما مدام تکرار می‌شود و روح جنگ بر فضای بازی حاکم است. بازیکن برای این اعمال خشونت و جنگیدن، پاداش دریافت می‌کند. رفتارهای خشونت‌آمیز و تند نیز ممکن است در فضاهای گفت‎وگو، مخصوصا هنگام جنگ‌های قبیله‌ای، بین افراد هم‌قبیله نیز رخ دهد.

جزئیات
ترس

ظاهر برخی از نیروها، ممکن است برای بازیکن کم‌سن و سال دلهره‌آور و ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازی به‎طور مستقیم ناهنجاری اجتماعی ندارد، اما در بازی امکان شخصی‌سازی‌ها و خرید اشیاء تزئینی وجود دارد که میل به مصرف‌گرایی را در مخاطب دامن می‌زند. در چت‌ها و فضاهای گفت‌وگو و امکان بیان کلمات و عبارات نامناسب وجود دارد. در جنگ بین قبایل، ممکن است جنگ بین دو نژاد یا گروه اجتماعی یا حتی ملّیت باشد. دعوت‌های مکرّر و متنوّعِ بازی به برگشتن بازیکن به بازی، باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد به بازی می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
سهولت در استفاده

این بازی در بین بازی‌های موبایلی، جزو بازی‌های بسیار پیچیده است. ساختمان‌ها و ابزارهای متفاوت و فعالیت‌های متنوّعی که در بازی طراحی شده نیاز به آموزش دارد. استفاده از امکانات مختلف بازی و استفادۀ به‌جا از هر نیرو و چیدن سیستم‌های دفاعی و استراتژی‌های حمله، مباحث پیچیده‌ای هستند که پیروزی در بازی را دشوار کرده است.

جزئیات
ارزش آموزشی

این بازی به‌طور مستقیم اهداف آموزشی ندارد، اما بازیکن تجربه‌هایی در مدیریت منابع و ارتباط و همکاری با دیگران کسب خواهد کرد.

در مورد لذت هم‌بازی‌بودن با هم‌سن‌وسال‌ها و خطراتی که در بازی با بزرگترها وجود دارد، با فرزندتان صحبت کنید.

در مورد زشت و قبیح‌بودن غارت‌کردن دارایی‌های دیگران با فرزندتان صحبت کنید.

نظر فرزندتان را در مورد شیوه‌های پیشرفت و رشد در زندگی بپرسید.

حتما تذکرات امنیتی در ارتباط با سایر بازیکنان را به فرزندتان گوشزد کنید؛ از او بخواهید اطلاعات شخصی، نام کاربری و رمز عبور و هر نکته‌ای غیر از خود بازی را با بازیکن‌های دیگر مطرح نکند.

در مورد رفتن به شبکه‌های اجتماعی دیگر خارج از بازی نیز به فرزندتان تذکر دهید.

با فرزندتان در مورد زمان و میزان بازی قرار بگذارید تا در تلۀ دعوت‌های مکرّر بازی نیفتد.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09352****09

۳۱ تیر ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
جذاب و اعتیاد آور

بازی کلش آو کلنز در سبک استراتژی، تحولی تو بازی‌های موبایلی آنلاین ایجاد کرد. اما باید والدین دقت کنند که این بازی میتونه زمان زیادی رو از فرزندانشون بگیره. پس یا مدیریت زمان رو تو بازیشون لحاظ کنید یا بازی‌های بهتر دیگه‌ای رو جایگزین این بازی براشون انتخاب کنید.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه