• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی جنگل رضوان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1590 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

بازی جنگل رضوان، یک بازی تفننی، سه‌بعدی و جذاب در زمینه آموزش قرآن کریم برای کودکان است که به شیوه‌ی تکرار کلمات قرآنی به همراه بازی می‌‏تواند بازیکن را با کلمات قرآنی آشنا نموده و به تقویت روخوانی قرآن کمک نماید.

ژانر : تفننی

5 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی جنگل رضوان یک بازی سالم و با کیفیت است که با هدف آموزش لغات قرآنی، ویژه‏‌ی کودکان طراحی شده است که باعث تقویت دانش خواندن فرزندتان می‌‏شود. انجام مأموریت‌های بازی نیازمند دقت، سرعت عمل بالا و تصمیم‌گیری‌های آنی است. سرعت عبور تصاویر بازی بالا و نیازمند تمرکز زیاد است و فرزندتان برای دیدن سریع موارد مختلف بازی باید مدام به صفحه‌‏ی موبایل خیره شود و ممکن است کمتر پلک بزند همین امر می‌تواند او را در معرض خطر خشکی چشم و نزدیک‌بینی قرار دهد. بازی فاقد تبلیغات و محتوای آسیب‌زاست و پنج مرحله‌‏ی ابتدایی آن رایگان بوده و مراحل بعدی باید خریداری شود. بازی‏های دونده اگرچه چالش‏ها و گیم پلی ساده‏ای دارند اما به‌گونه‌ای طراحی می‌‏شوند که بازیکن را درگیر خودکرده و بازیکن دوست دارد که بازی را بارهاوبارها تکرار کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بازی جنگل رضوان، یک بازی تفننی است که در کنار سرگرمی، لغات قرآنی را به کودکتان آموزش می‏‌دهد.

گیم پلی بازی‏های دونده شدیداً اعتیادآور است و می‏‌تواند فرزندتان را درگیر خودکرده به‌گونه‌ای که متوجه گذشت زمان نشود و ساعت‏های زیادی از وقتش را صرف بازی کند.

 توصیه می‌‏شود در مورد مدیریت زمان مصرف بازی با فرزندتان گفتگو کنید. باتوجه‌به اینکه تصاویر بازی به‌صورت مکرر بر صفحه‏ی نمایش ظاهر می‌‏شوند و بازی نیازمند واکنش آنی است بهتر است نور صفحه‏‌ی نمایشگر کم و فاصله‏‌ی صفحه نمایشگر از چشم کودک حفظ شود.

خلاصه‌ی آن:

گیم پلی بازی‏های دونده شدیداً اعتیادآور است و می‏‌تواند فرزندتان را درگیر خودکرده به‌گونه‌ای که متوجه گذشت زمان نشود و ساعت‏های زیادی از وقتش را صرف بازی کند.

ماجرای بازی

 جنگل رضوان یک بازی تفننی با هدف آموزش لغات قرآنی به کودکان است که در سبک دونده‌ی سوم‌شخص طراحی شده است. گرافیک بازی سه‌بعدی، کارتونی، جذاب و فضای بازی رنگارنگ و شاد می‌باشد. موسیقی بازی ساده و مناسب فضای بازی و گیم پلی آن سرگرم‌کننده است. در ابتدای بازی شخصیت اصلی از بین یک آقا پسر و دخترخانم انتخاب می‌شود. روند بازی بدین شکل است که در هر مرحله گوینده یک کلمه ی قرآنی را به بازیکن معرفی کند و از بازیکن می‌خواهد آن را تکرار کند سپس بازیکن با سه جان وارد بازی شده و باید کاراکتر بازی را از میان همه ی کلمات سر راهش به سمت گل‌هایی که کلمه ی موردنظر روی آن نوشته شده است هدایت کند. در صورت جمع‌آوری کلمات اشتباه از امتیاز بازیکن کسر می‌گردد. کنترل بازی با چپ و راست بردن و پرش و غلت زدن انجام می‌شود. در طول مسیر، بازیکن باید از موانع عبور کرده و امتیازات و امکانات بازی را جمع‌آوری نماید. گاهی موجوداتی سر راه بازیکن قرار می‌گیرند که با شلیک حباب‌های آب که بازیکن در طول مسیر جمع‌آوری می‏کند آنها را به آسمان می‏فرستد. بازیکن در صورت برخورد با موانع یا موجودات یک جان خود را از دست می‌دهد و در صورت از دادن سه جان، بازی از ابتدا آغاز می‌گردد. سرعت دویدن کاراکتر قابل تنظیم است. در بعضی اوقات swipe ها (کشیدن دست روی صفحه) خوب تشخیص داده نمی‌شوند. در هر مرحله کلماتی جدای از کلمات مأموریت بازی طراحی شده است که بازیکن در مسیر حرکت می‌تواند آنها را جمع‌آوری کرده و امتیاز بگیرد. بازی فاقد تبلیغات است و 72 مرحله دارد که تنها 35 مرحله ی آن عرضه شده است. پنج مرحله ی ابتدایی بازی رایگان و مابقی مراحل باید خریداری شود.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر: سراج

نام توسعه دهنده: سفپارگیم

تاریخ آخرین به روزرسانی: 1397/01/16 _  5 آوریل 2018

نیاز به اینترنت:ندارد ولی در حالت آنلاین امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جنگل رضوان

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!