• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی بازی جاده‌های ناهموار (بد رودز) (Bad Roads 2)

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

272 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی در ژانر تفننی و اتومبیل‌رانی طراحی شده است. بازیکن در نقش راننده‌ی اتومبیل‌ قرار گرفته است و چالش‌های مختلفی در مسیرهای ناهموار در پیش دارد. او می‌تواند با اتصال بازی به گوگل پلی، رتبه‌بندی شرکت کنندگان را ببیند و یا دستاوردها و جوایزی را که در طی مراحل به دست آورده است، تماشا کند. همچنین؛ از طریق اتصال به فیس‌بوک می‌تواند از دوستانش دعوت کند. بازی قابلیت چندنفره بازی کردن به صورت آفلاین را نیز در اختیار بازیکن گذاشته است.

ژانر : تفننی

13 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛

این بازی در ژانر تفننی و ساده طراحی شده است و معیار منفی خاصی که قابل توجه باشد ندارد و بیشتر به دنبال سنجیدن تمرکز و مهارت رانندگی و حفظ اتومبیل فرزند شماست و در واقع فرزند شما در این بازی نقش راننده‌ای را دارد که باید اتومبیل خود را در مسیرهای ناهموار و آب‌وهوای نامتعادل کنترل و حفظ کند به صورتی که قفس پرندگانی که در پشت ماشینش سوار است به بیرون نیفتد. در طی مسیر آیتم‌های مختلفی به دست می‌آورد که توسط آن آیتم‌ها می‌تواند مراحل جدید و شهرهای جدید را آنلاک کرده و اتومبیل‌های جدید را امتحان کند. گرچه تعداد آن بسیار محدود است. زمانی که تمام قفس‌ها بیرون بیافتد، فرزند شما بازی را باخته و باید آن را از سر بگیرد. هرچقدر او جلوتر برود متراژ بیشتری به عنوان رکورد برای وی ثبت شده و می‌تواند در جدول رتبه‌بندی جایگاه خود را بین بازیکنان ببیند و یا اینکه به دستاوردهایی که از بازی به دست آورده نگاهی بیندازد. او می‌تواند از طریق فیس‌بوک دوستانش را به بازی دعوت کند و حتی برای گرفتن سکه‌ی بیشتر، تبلیغات ببیند. بازی امکان دونفره باز کردن بر روی یک دستگاه را نیز برای فرزند شما فراهم کرده است. فضای بازی فضای تاریکی است که فرزند شما باید در دل شب به کوهستان‌ها و مسیرهای ناهموار بزند و آب‌وهوای بارانی و برفی را تحمل کند و اتومبیل خود را از خطرات حفظ کند که این فضا تاریک و رعدوبرق‌ها ممکن است برای فرزند کم سن‌وسال شما کمی ترسناک باشد و یا حتی حجم تحمل کردن استرسی برای حفظ و کنترل ماشین به فرزند شما وارد می‌شود ممکن است برایش زیاد باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز؛

شما می‌توانید با فرزندتان راجع به مهارت اتومبیل‌رانی و رانندگی صحبت کنید و راجع به رانندگی با ماشین‌های سنگین و در دل جاده و کوهستان با وی به بحث بپردازید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی در ژانر تفننی و اتومبیل‌رانی طراحی شده است. ماجرا از این قرار است که بازیکن در نقش راننده‌ی اتومبیل‌های مختلفی قرار گرفته است که پشتشان جعبه‌ای‌ دیده می‌شود که تعدادی پرنده در قفس‌های کوچک‌تر در آن جای گرفته‌اند. راننده باید کنترل ماشین را به صورتی حفظ کند که در مسیرهای ناهموار و پستی و بلندی و شیب و سربالایی‌ها، قفس‌ها از پشت ماشین سقوط نکنند. تا زمانی که یک قفس در پشت ماشین وجود داشته باشد، بازی ادامه خواهد داشت و هر تکان می‌تواند موجب دلهره‌ی بازیکن شود. هرقدر که مسافت بیشتری طی شود، متراژ بیشتری به عنوان رکورد برای بازیکن ثبت می‌شود و آیتم بیشتری برای خود جمع می‌کند تا توسط آن بتواند مراحل و ماشین‌های دیگر را باز کند. بازی در هوای تاریک ابری، بارانی و زمستانی پیش می‌رود تا شاید القای سختی و دلهره‌ی بیشتری به مخاطب کند. بازیکن می‌تواند با اتصال بازی به گوگل پلی، رتبه‌بندی شرکت‌کنندگان را ببیند و یا دستاوردها و جوایزی را که در طی مراحل به دست آورده است، تماشا کند. برای گرفتن آیتم بیشتر هم در بعضی اوقات می‌تواند تبلیغ دیده و به آیتم‌های خود بیافزاید. همچنین؛ از طریق اتصال به فیس‌بوک می‌تواند از دوستانش دعوت کند. بازی قابلیت چندنفره بازی کردن به صورت آفلاین و محلی را در اختیار بازیکن گذاشته است و بازیکن می‌تواند با یک نفر دیگر به وسیله‌ی یک گوشی به رقابت بپردازد که در اینجا هر کس اتومبیل را به نقطه‌ی پایان برساند، برنده است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر: Laurent Bakowski

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جاده‌های ناهموار (بد رودز)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>