• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی بازی تب آشپزی (cooking fever)

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

582 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
از بازی‌های آنلاین بسیار پرطرفدار است که بازیکن در نقش یک آشپز حرفه‌ای عمل می‌کند و باید علاوه‌بر آشپزی، مدیریت خوبی هم برای اداره‌ی رستوران داشته باشد. بازیکن باید سفارش‌های مشتری‌ها را به‌ترتیب آماده کند و تحویل دهد و با سرعتِ‌عمل خود مشتری‌ها را راضی نگه دارد. رستوران‌های مختلف با انواع غذاهای متنوع و مراحل چالش‌برانگیز تقریباً تمامی سلیقه‌ها را در بازی پوشش می‌دهد.

ژانر : تفننی

4 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

گرافیک بسیار جذاب و شبیه‌سازی واقعی _ بیش از 1000 غذا برای پختن با استفاده از 2250 ماده‌ی اولیه - 27 مکان منحصربه‌فرد برای آشپزی - بیش از 1000 سطح برای تکمیل

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«تب آشپزی» یک بازی در سبک آشپزی، تفنّنی، لذّت‌بخش و درعین‌حال اعتیادآور است. بازیکن باید بتواند هم‌زمان با تهیه‌ی غذا، زمان را هم مدیریت کند. به‌مرور و با رونق‌گرفتن رستوران، مشتری‌ها زیاد می‌شوند و سفارش‌ها بالا می‌رود.

شاید راضی نگه‌داشتن مشتری‌ها در صف انتظار یکی از چالش‌های اصلی بازی باشد. نواری عمودی در کنار مشتری وجود دارد که به‌مرور و براساس زمانی که از سفارشش می‌گذرد کم می‌شود. بازیکن باید مراقب باشد نوار مشتری خالی نشود. چون دراین‌صورت امتیاز کمتری دریافت می‌کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با توجه به روحیه‌ی کسب‌وکاری در این بازی، درمورد شغل موردعلاقه یا اهداف و ایده‌های درآمدزای فرزندتان با او صحبت کنید.

ببینید او به چه حرفه‌ای علاقه دارد و برای هدفش چقدر زمان و انرژی می‌گذارد؟

ادامه متن

ماجرای بازی

در این بازی، بازیکن در نقش یک آشپز حرفه‌ای عمل می‌کند که در عینِ آشپزی و ارائه‌ی خدمات به مشتری‌ها، باید مدیریت خوبی هم داشته باشد. بعد از ورود به بازی، روی صفحه‌نمایش یک کمک‌آشپز ظاهر می‌شود و امکانات مورداستفاده‌ی بازیکن را به او یاد می‌دهد. برای مثال به نان ساندویچ اشاره می‌کند و سپس به بشقاب روی میز؛ یعنی باید نان روی بشقاب بگذاری. یا به برگر اشاره می‌کند سپس به نان؛ یعنی برگر را لای نان بگذار و تحویل مشتری بده.

در مراحل اول، امکانات آشپز بسیار کم است. مثلاً در مرحله‌ی اول فقط دو نوع نان ساندویچی و یک برگر و هات‌داگ دارد. بازیکن باید برگرها را سرخ کند و براساس تعداد تقاضای مشتری‌ها تحویل بدهد.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): ios-android

نام ناشر: Nordcurrent

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تب آشپزی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!