• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی بازی بی‌عدالتی ۲ ( Injustice 2)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

12 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

575 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سبک این بازی مبارزه‌ای و دارای خشونت بالاست. حالت‌های مختلف بازی، سیستم شخصی‌سازی کاراکترها برای ظاهر و قدرت آن‌ها که در قالب آیتم‌های جایزه‌ای شانسی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد همگی باعث درگیری بیشتر بازیکن می‌شود. مفاهیمی همچون عدالت، کنارگذاشتن اختلافات برای نجات زمین از دست شروران در حالت داستانی به چالش کشیده می‌شود. عضویت در شبکه‌ی اجتماعی بازی و پیوستن به گروه‌های مختلف و گفت‌وگو با افرادِ دیگر از امکانات جانبی بازی است.

ژانر : اکشن

مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

جایزه‌ی بهترین بازی مبارزه‌ای در سال 2017 از منابع معتبری مانند IGN، Game Critics Awards، Game Informer و ...دریافت کرده است. مجموعه کتاب‌های کمیک استریپ هم با همین نام منتشر شده است.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«Injustice2» یک بازی مبارزه‌ای براساس قهرمانان و ضدقهرمانان DC است. بازی درمورد کار گروهی و کنارگذاشتن اختلافات برای رسیدن به هدف ارزشمندتر صحبت می‌کند. همین‌طور نشان می‌دهد که حتی اگر ابرقهرمان هم باشید قدرت و مقام ممکن است شما را در تصمیم‌گیری گمراه کند.

در حالت داستانی، انتخاب سرنوشت بازی به عهده‌ی فرزندتان است که درصورت انتخاب بتمن یا سوپرمن گرچه زمین نجات می‌یابد اما سرنوشت افراد زمینی و نحوه‌ی اجرای عدالت توسط آن‌ها متفاوت خواهد بود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بپرسید که معمولاً فرزندتان با کدام شخصیت‌ها دوست دارد بازی کند؟ دلیل این انتخاب چیست؟ ببینید چقدر علاقه‌مند است که جنس مخالف خود را به‌عنوان شخصیت بازی‌اش انتخاب کند؟

به سراغ کدام شخصیت‌ها نمی‌رود؟ چرا آن‌ها را انتخاب‌ نمی‌کند؟

ادامه متن

ماجرای بازی

بازیکن در بازی شاهد مبارزه‌ی تن‌به‌تن بین شخصیت‌های دنیای DC  است. بازی چند حالت مختلف شامل داستانی، چندنفره‌ی محلّی و آنلاین دارد. حالت داستانی بازی، شامل دوازده فصل مختلف است که اساساً حول محور سوپرگِرل، بتمن و سوپرمن می‌چرخد و در هر فصل بازیکن با یک شخصیت شرور یا قهرمان شروع به بازی می‌کند.

داستان بازی در ادامه‌ی قسمت اول و با نمایش اَبَرشروری به نام «برینیاک» شروع می‌شود که سال‌ها قبل سیاره‌ای که سوپرگرل در آن بوده را نابود کرده و سوپرگرل و یک کودک، تنها بازماندگان آن سیاره هستند که به زمین پناه آوردند. برینیاک شرور که بزرگ‌ترین دشمن سوپرمن است، این بار قصد نابودی زمین را دارد. ازطرف‌دیگر تفکرات و نحوه‌ی اجرای عدالت سوپرمن از بتمن فاصله گرفته و او معتقد است صلح تنها از راه فرمان‌برداری امکان‌پذیر است. اما بتمن اعتقاد دارد برای اجرای عدالت باید درکنار مردم ماند، نه اینکه بر آن‌ها حکومت کرد و ازاین‌جهت دچار اختلافات عمده شده‌اند. به‌طوری‌که در ادامه‌ی سری قبلی بازی و تلاش‌های سوپرمن برای حکومت بر زمین، او اکنون در زندان به سر می‌برد و قدرتش تحت کنترل است و بتمن رهبری برقراری آرامش بر زمین را دارد. اما مجبور می‌شود در راه محافظت از زمین دربرابر حمله‌ی برینیاک با سوپرمن همکاری کند. بازیکن شاهد مبارزاتی بین این دو قهرمان و همچنین تلاش‌های گروه‌های مختلف برای نجات زمین است.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, android, IOS

ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بی‌عدالتی ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>