• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

بره ناقلا – سرعتی پرشی

بره ناقلا – سرعتی پرشی

بررسی تخصصی بازی Shaun the Sheep - Shear Speed

author-img

توسط : سمیه سرخوش ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی shear speed یک بازی در سبک دویدنی و تعقیب‌وگریز است و بازیکن باید در شهری بزرگ و رنگارنگ، یک گله گوسفند را ضمن عبور از موانع و خطرات، از دست نگهبان حیوانات فراری دهد.

سال 2015 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بیش از 5 میلیون بارگیری در گوگل‌پلی
جزئیات
خشونت

شکار گوسفندان با اسلحه‌ی برقی برای بازیکنان کم‌سن‌وسال که هنوز به‌درستی مرزی بین امور محسوس و نامحسوس قائل نیستند و نمی‌توانند خوب را از بد تشخیص دهند، ممکن است جنبه‌ی بدآموزی داشته و باعث کاهش حساسیت کودکان نسبت به صحنه‌های خشن شود.

جزئیات
ترس

هنگامی‌که بازیکن تحت تعقیب است و باید فرار کند، درصورت برخورد با موانع، ناگهان توسط اسلحه‌ی برقی نگهبان حیوانات، شکار و اسکلت بدنشان نمایان می‌شوند که هیجان این اتفاق ممکن است در مخاطبین کم‌سن‌وسال استرس ایجاد نماید.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ازآنجایی‌که در بازه‌ی سنی 7 تا 14 سال کودک مشغول یادگیری آداب و شئون زندگی است، بدجنسی و حیوان‌آزاریِ نگهبان حیوانات درمورد گوسفندان ممکن است مورد تقلید قرار گرفته و درصورت تکرار برای کودکان عادی‌سازی شود.

جزئیات
ارزش یاددهی

فرار از شکار توسط نگهبان حیوانات، عبور از موانع و جمع‌آوری امتیازات نیازمند دقت و تمرکز بالا و واکنش‌های آنی است و سبب بهبود مهارت تصمیم‌گیری در لحظه می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

این بازی تفنّنی و ساده است. جاگیری کنترلرهای لمسی بازی خوب و استفاده از آن‌ها راحت است. با آموزش و تمرین هنگام شروع بازی، یادگیری روند بازی راحت است و بازی پیچیدگی خاصی ندارد.

جزئیات
بازی پذیری

بازی در سبک تعقیب‌وگریز بی‌پایان است و بیشترین مسافت فرار طی‌شده توسط بازیکن به‌عنوان رکورد او در تابلوی امتیازات ثبت می‌گردد و بازیکن می‌تواند رکورد خود را با بقیه‌ی بازیکنان مقایسه کند. چالش بازی عبور از موانع، جمع‌آوری امتیازات و ثبت رکورد بالاتر می‌باشد. کسب رکوردهای مختلف قفل جوایز مختلف را باز می‌کند. مثلاً ثبت مسافت 2000 متر قفل جایزه‌ی این رکورد را برای بازیکن باز می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی shear speed یک چالش مسابقه‌ای ساده، سرگرم‌کننده و فاقد محتوای آسیب‌رسان جدّی برای فرزندتان است که ممکن است تا حد کمی جنبه‌ی بدآموزی داشته باشد. اگرچه دویدن و پرش به‌موقع از روی موانع می‌تواند باعث افزایش تمرکز و دقّت کودک دلبندتان گردد. اما ازآنجایی‌که کودکان خردسال توجهشان محدود است و برخورد با موانع و شروع بازی از نقطه ابتدایی، خیلی زود می‌تواند آن‌ها را کلافه و عصبانی کند.

همذات‌پنداری با قهرمان داستان و هیجان فرارِ مدام ممکن است کودکتان را دچار اضطراب نماید. توصیه می‌شود هنگام بازی فرزند خردسالتان را همراهی کنید تا هیجانات منفی بازی به کودکتان آسیب نزند. بازی فاقد تبلیغات و پرداخت درون‌برنامه‌ای است. روند ساده‌ی بازی و فضای شاد و رنگارنگ آن می‌تواند تجربه‌ای سرگرم‌کننده برای فرزندتان باشد.

خلاصه: بازی shear speed یک چالش مسابقه‌ای ساده، سرگرم‌کننده و فاقد محتوای آسیب‌رسان جدّی است که مکانیزم اعتیادآور بازی ممکن است ساعت‌ها فرزندتان را درگیر نماید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درمورد هیجانات بازی با فرزندتان صحبت کنید. راه صحیح بُروز هیجاناتی مانند خشم را به فرزندتان بیاموزید. ابتدا درمورد سختی بازی با او همدلی کرده و سپس بدون اینکه فرزندتان برای عبور از چالش‌های بازی به شما وابسته شود با ارائه‌ی ترفند و پیشنهاد به فرزندتان کمک کنید و به او بگویید که این فقط یک بازی است و پیروزی در یک بازی ارزش عصبانی‌شدن را ندارد.

ازآنجایی‌که بازی به‌گونه‌ای طراحی شده است که برای ثبت رکورد بالاتر، در فرزندتان ولع و هیجان ایجاد می‌کند و رکوردزنی نیازمند تکرار و کسب مهارت در بازی است، توصیه می‌شود کنار فرزندتان نشسته و بازی را نوبتی انجام دهید تا علاوه‌بر مدیریت زمان مصرف بازی، اوقات شادی را کنار یکدیگر بگذرانید.

ثبت رکورد بالاتر و عبور از موانع در این بازی نیازمند دقت بالا و خیره‌شدن به صفحه‌نمایش است. به‌منظور جلوگیری از آسیب به چشمان فرزندتان توصیه می‌شود هرازگاهی از او بخواهید بازی را رها کرده و به چشمان خود استراحت دهد.

می‌توانید حین بازی درمورد انواع حیوانات با فرزندتان گفت‌وگو کنید. حیوانات اهلی کدام‌اند؟ سپس نحوه‌ی زندگی و رفتار مناسب با آن‌ها را به او یاد دهید.

خلاصه: ضمن همراهی با فرزندتان، درمورد نحوه‌ی صحیح بُروز هیجانات منفی که در بازی با آن مواجهه می‌شود با او گفت‌وگو کرده و از او بخواهید هرازگاهی بازی را رها کرده و به امور دیگر بپردازد.

ماجرای بازی

بازی shear speed یک بازی تفنّنی در سبک دویدنی و تعقیب‌وگریز است. بازی آفلاین است و با آنلاین‌شدن امکانات بیشتری برای بازیکن فعّال می‌گردد. گرافیک بازی دوبعدی و فضای آن شاد و رنگارنگ است.

این بازی براساس انیمیشن محبوب shaun the sheep  ساخته شده است. داستان بازی خیلی ساده روایت می‌شود. یک گله گوسفند از یک مرکز نگهداری از حیوانات در شهری بزرگ فرار کرده‌اند و حال بازیکن باید در نقش یک گله گوسفند، از دست نگهبان مرکز فرار کند، وگرنه از پشت توسط اسلحه‌ی برقی نگهبان شکار می‌شود.

بازیکن در طول مسیر با موانعی روبه‌رو می‌شود که باید از زیر یا روی آن‌ها بگذرد و رکوردزنی کند. بیشترین مسافت طی‌شده توسط بازیکن، به‌عنوان رکورد او در تابلوی امتیازات ثبت می‌گردد. بازیکن تنها سه بار می‌تواند با موانع برخورد کند و به ابتدای بازی برنگردد.

با هربار برخورد یک گوسفند از گله کم می‌شود. درصورت شکار تمام گوسفندان، بازی از همان نقطه‌ی ابتدایی آغاز می‌گردد. در طول مسیر، علف‌های گرد سبزی وجود دارند که بازیکن باید آن‌ها را جمع‌آوری کند. با پرشدن نوار سبزی که در بالای صفحه‌نمایش، وجود دارد بازیکن می‌تواند شانس خود را برای بازگرداندن یکی از گوسفندان امتحان کند.

بازیکن همواره می‌تواند رتبه‌ی خود را با دیگر بازیکنان در تابلوی امتیازات مقایسه کند. این بازی فاقد تبلیغات و پرداخت درون‌برنامه‌ای است.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android

Ios

نام ناشر: Aardman Interactive

نام توسعه‌دهنده: Aardman Interactive

تاریخ انتشار: 1393/10/19

2015/01/09

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 1398/08/17

2019/11/08

نکات برجسته‌ی بازی: بیش از 5 میلیون بارگیری در گوگل‌پلی

نیاز به اینترنت: ندارد و با آنلاین‌شدن امکانات بیشتری در بازی فعال می‌گردد.

امکانات آنلاین: جدول رتبه‌بندی، اشتراک‌گذاری محتوا

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد

نشان‌ها: سلامت، همراهی والدین

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد