• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

برای افتخار

برای افتخار

بررسی تخصصی بازی For Honor

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازیکن در بازی For Honor باید از میان فرقه‌های مختلف شخصیت خود را انتخاب کرده و به مبارزه با دیگر بازیکنان بپردازد. بازی خشونت خود را بدون هیچ ملاحظه‌ای با آب و تاب فراوان نشان می‌دهد. شاید بتوان گفت در برخی حالت‌های مبارزه، همکاری وجود داشته باشد.

سال 2017 / 14 فوریه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بازی For Honor اولین عنوانی بود که با سبک مبارزات این چنین واقع‌گرایانه و دقیق در رابطه با مبارزات تن به تن به بازار عرضه شد.
جزئیات
خشونت

در بازی شاهد انواع و اقسام حرکات خشونت آمیز از نظیر قطع عضو، خون ریزی، حملات مختلف با سلاح‌های سرد هستیم. برای پیشروی در بازی و پیروزی در آن، بازیکن لازم است که دشمنان خود را از سر راه بردارد که این مورد چه در حین مبارزات و چه در حین حرکات تمام کننده، با سطح خشونت بسیار بالا و واقع‌گرایانه همراه شده است. دلیل مبارزه‌ها نیز، معمولا جنگ قدرت است.

جزئیات
ترس

بازیکن با شکست دادن حریف این امکان را دارد که سر، دست، پا یا دیگر اعضای بدن او را قطع کرده و این کار با نمایش کامل پاشیدن خون به تصویر درآمده است. بازیکن برای پیروزی در نبردها، مخصوصا نبردهای دو نفره، استرس و فشار زیادی را تحمل می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در بازی بعضی از شخصیت‌ها پوشش مناسبی ندارند. همچنین به واسطه امکان ارتباط صوتی و متنی، در طی مبارزات شاهد بدزبانی و تحقیر حریف هستیم. جادو به واسطه‌ی اتفاقات مختلف، در خلال داستان، به بازی اضافه می‌شود.

جزئیات
مصرف گرایی

بازیکن در بازی به وفور شاهد تبلیغات گسترده از دیگر بازی‌های شرکت سازنده، ویدئوهای مختلف از حیطه‌های گوناگون خواهد بود که البته به راحتی می‌توان از آن‌ها گذر کرد. موردی که واقعا مهم است، بحث خریدهای درون‌برنامه‌ای است که با پرداخت پول واقعی می‌توانید شخصیت و زره‌های بهتری خریداری کنید که در روند بازی تاثیرگذار هستند. البته تمامی این زره‌ها و شخصیت‌ها توسط پول درون بازی نیز قابل خریداری هستند اما بازیکن باید برای جمع کردن، آن مقدار پول، زمان زیادی بازی کند و پیروز شود.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازی ایده‌هایی در مورد مبارزان باستانی و حدود سر و شکل‌شان به بازیکن می‌دهد. همچنین به واسطه‌ی حالت همکاری و رقابت تیمی، بازیکن می‌تواند مهارت ارتباطات اجتماعی و همکاری خود را بهبود ببخشد.

جزئیات
آسانی بازی

بازی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود و یعنی کسانی که بازیکن در بازی با آنها مواجه می‌شود، انسان واقعی هستند، با همه‌ی هوشمندی‌ها و اشتباهاتشان که این مورد کمی بازی را سخت می‌‎کند. البته بخش داستانی مختصری برای معرفی دسته‌های گوناگون مبارزین و آموختن مهارت‌های پایه وجود دارد که با اتمام آن، بازیکن آماده ورود به بخش آنلاین و رقابت است.

جزئیات
بازی پذیری

ماموریت اصلی بازیکن در بازی آن است که با اختلاف امتیاز، تیم حریف را شکست دهید. این اختلاف امتیاز با بدست گرفتن مناطق مختلف و کشتن دشمنان بدست می آید. همچنین در یک صفحه به صورت کامل آمار هر بازیکن نمایش داده میشود که تعداد کشته ها، تعداد دفعات کشته شدن و امتیاز وجود دارد. همچنین بازیکنان میتوانند در حالت 1 به 1 به رقابت با یکدیگر بپردازند. در بازی چالش های مختلف و متعددی وجود دارد که برای انجام آنان باید در بازی کارهای مختلف اعم از کشتن دشمنان با شخصیت خاص و ... انجام داد. با انجام این چالش ها به بازیکن پولی به عنوان جایزه داده می‌شود که این پول می‌تواند به ارتقای زره و اسلحه تان کمک کند. ارتقای این ابزار الات در طول بازی باعث می‌شود تا بازیکن برتری نسبی به حریف خود داشته باشد. در بازی امکان صحبت با دیگر افراد کاملا وجود دارد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی دارای خشونتی بدون سانسور و کاملا واقع گرایانه است. قطع عضو، پاشیدن خون و حملات مختلف با سلاح های سرد از جمله مواردی است که در این بازی فرزندمان، به وفور با آن روبرو خواهد شد.  بازی حالتی رقابتی دارد و بازیکن در رقابت با دوستان و دشمنان خود درگیر مبارزه می‌شود. به واسطه‌ی آنلاین بودن بازی و تیمی بودن مبارزات، کار تیمی در بازی به شدت نیاز است و این مورد می‌تواند از معدود نکات مثبت بازی به شمار برود. البته ممکن است به واسطه همین ارتباط آنلاین متنی و صوتی، تحقیر، خشونت کلامی و بددهانی را هم تجربه کند. پیشنهاد ما این است که اگر فرزند نوجوانی درگیر این بازی شده است با تکنیک‌های گوناگون، مثل معرفی بازی جایگزین، مشغول کردن با فعالیت‌های دیگر و سایر ابزارهایی که شما بهتر می‌شناسید، تعامل کنیم تا از این بازی جدا شود.

خلاصه‌ی آن: به خاطر خشونت بالا، ناهنجاری‌های اجتماعی و آنلاین بودن، به نوجوانان و بازیکنان زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

بدون شک اولین چیزی که والدین باید به آن دقت کرده و در رابطه با آن با فرزندانشان صحبت کنند، خشونت بی حد و مرز بازی است. در مورد انجام کارهای خشن و حد و مرز آن با فرزند خود گفت و گو کنید.

در مورد دلیل جنگ‌ها با فرزندان خود صحبت کنید. معیار شروع جنگ چه هست و چه باید باشد؛ حق یا نفع؟

در مورد ارتباط با دیگر بازیکنان با فرزند خود صحبت کنید. ارتباط صحیح و سالم چگونه است؟ چه نکاتی را باید در ارتباط با سایر بازیکنان و غریبه‌ها رعایت کنیم؟ آیا دادن اطلاعات جزئی از زندگی‌مان درست است؟ آیا همه مثل ما زندگی می‎‌کنند؟ اگر تلخی و تندی پیش آمد، چگونه برخورد کنیم؟

خلاصه‌ی آن: در مورد دلیل خشونت و جنگ و ارتباط با بازیکنان آنلاین با او صحبت کنیم.

ماجرای بازی

بازی شما را در نقش مبارزانی از فرقه‌های مختلف قرار می‌دهد. وظیفه‌ی اصلی شما آن است که با نابودکردن اعضای تیم حریف، با به دست آوردن مناطق مختلف و در نهایت با حمله به قلعه‌ی تیم مقابل، پیروز میدان باشید. برای پیشروی در بازی روشی به جز کشتن و نابود کردن حریف وجود ندارد و بازی این مورد را به خشن‌ترین شکل ممکن به تصویر کشیده است. بخش داستانی بازی حدود نیم روز از بازیکن وقت می‌گیرد که ماجرای آن نیز تفاوتی با حالت رقابتی ندارد، باید به دشمن حمله کنید، او را شکست دهید و در انتها با حرکتی خشونت‌آمیز به زندگی او پایان دهید.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): پلی‌استیشن 4، اکس باکس وان، ویندوز

نام ناشر: ubisoft

نام توسعه دهنده: ubisoft

تاریخ انتشار: تاریخ 14 فوریه ی سال 2017 - 26 بهمن سال 1397

تاریخ آخرین به روزرسانی: اول آبان سال 99

نکات برجسته بازی: بازی For Honor اولین عنوانی بود که با سبک مبارزات این چنین واقع‌گرایانه و دقیق در رابطه با مبارزات تن به تن به بازار عرضه شد.

نیاز به اینترنت: دارد و کاملا آنلاین است.

امکانات آنلاین: بازی چندنفره، ارتباط صوتی، ارتباط متنی، خریدهای درون برنامه‌ای

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نشان سلامت: ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه