• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برالهالا

بررسی تخصصی بازی Brawlhalla

برالهالا

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی در سبک اکشن مبارزه‌ای دنبال می شود و دارای مبارزاتی فانتزی است با حداقل خشونت ممکن، فضایی رنگارنگ، خرید درون برنامه‌ای که به شدت وسوسه‌کننده است، تعامل با دیگر بازیکنان وجود دارد و کار گروهی در بخش‌های مختلف نیاز است.

سال 2014 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
بازی به عنوان یک عنوان رایگان در سبک مبارزه ای عرضه شد که توانست در زمان نسبتا کوتاهی محبوبیت بسیار بالایی کسب کند. این عنوان در طول 30 روز گذشته توانسته از 28 هزار بازیکن نیز عبور کند.
جزئیات
خشونت

بازی معیار و اساس خود را بر مبارزات و استراتژی تیمی بنا کرده، ولی این مبارزات به قدری فانتزی و کارتونی به نمایش در آمده‌اند که به احتمال زیاد نمی توانند آسیبی از هر نظر برای فرزند شما داشته باشد. همه ی مواردی که در بخش خشونت ذکر شده، همگی جنبه‌ی فانتزی دارند و خبری از خشونت سطح بالا در بازی نیست.

جزئیات
ترس

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، بازی کاملا حال و هوای فانتزی دارد و اصلا خبری از خشونت بالا یا ترس در بازی نیست. اگر بخواهیم سختگیرانه قضاوت کنیم، شاید بتوان در مواقعی بازی را استرس زا دانست و آن هم زمانی است که فرزند شما بخواهد تک نفره یا دونفره مبارزه کند که شاهد کمی استرس در بازی هستیم. در غیر این صورت، بازی کاملا تلاش می کند تا محیطی شاد و رنگارنگ را به بازیکن تحویل دهد و خبری از استرس و ترس نیست.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازی گرافیکی کارتونی دارد که نمی تواند چیزی را به صورت واقع گرایانه نشان دهد، با این حال لباس بعضی شخصیت های بازی مناسب نیست و همچنین سلاح اصلی بعضی از شخصیت ها جادو است.

جزئیات
مصرف گرایی

بازی گرافیکی کارتونی دارد که نمیتواند چیزی را به صورت واقع گرایانه نشان دهد، با این حال لباس بعضی شخصیت های بازی مناسب نیست و همچنین سلاح اصلی بعضی از شخصیت ها جادو است.

جزئیات
ارزش یاددهی

در بازی امکان چت صوتی وجود ندارد و ارتباط نسبتا محدودی میان بازیکنان وجود دارد. این ارتباط می‌تواند به صورت چت متنی یا حرکات داخل بازی نمود پیدا کند.

جزئیات
آسانی بازی

بازی به صورت کلی حالت مبارزات قابل قبول و اسانی دارد. پایه‌های مبارزات بر حمله، پرتاب کردن و جاخالی دادن بنا شده که برای هر کسی یادگیری آن آسان است. اما صحبت برای زمانی است که بخواهید یک پله حرفه‌ای تر به سراغ این بازی بروید که در آن زمان متوجه میشوید بازی به شدت سخت‌تر از چیزی است که پیش از این فکر میکردید. حملات چسبیده به هم، تعلیق در هوا، ضربات متعدد و اعصاب خرد کن پشت سر هم به نحوی که نتوانید تکان بخورید، همگی تنها تکه‌ی کوچکی از بخش مبارزات پیشرفته‌ی بازی هستند. مجموعا، بازی اگر به عنوان یک تفریح در نظر گرفته شود، سختی چندانی ندارد ولی حرفه‌ای شدن در آن نیازمند توانایی بالایی است.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

چت متنی و امکان علامت دادن در بازی وجود دارد ولی امکان چت صوتی فعلا در بازی نیست و به نظر می رسد که نیازی نیز به آن نیست. چالش های متنوع در بازی وجود دارد که در ازای انجام دادن آنان به شما سکه تعلق میگیرد. بازی کاملا در مبارزه با دیگران خلاصه شده و شما هیچ جایی برای کاوش در بازی ندارید و موارد مخفی نیز در آن وجود ندارد. از آنجایی که مبارزات پایه‌ی اصلی بازی است، شما باید برای پیروزی دشمن را به کلی حذف کنید و این کار با سلاح‌های متنوع انجام میشود. شما همچنین می‌توانید با خرید بتل پس، پوشش‌ها و لباس‌های جدیدی برای شخصیت‌ها تهیه کنید.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی خشونت قابل توجهی ندارد، محیط آن رنگارنگ و مناسب فرزند شما است. خریدهای درون برنامه‌ای در بازی ضروری نیستند، ولی حواستان به قیمت آن باشد که زیاد نیست. بعضی موارد در بازی وجود دارند، نظیر آن که لباس بعضی شخصیت‌ها مناسب نیست، شخصیت‌های بازی بعضی‌هایشان مربوط به اساطیر مختلف هستند، محل مبارزات نیز شرایطی مشابه دارند. چت متنی بازی چندان کارآمد نیست پس نیازی نیست که نگران این بخش باشید. برای جلوگیری جلوگیری از عواقب منفی چت متنی میتوان این قسمت را به کلی خاموش کرد.

خلاصه‌ی آن: خشونت فانتزی، خرید درون برنامه ای، لباس بعضی از شخصیت‌ها و در نهایت ارتباط متنی مواردی هستند که باید به آنان توجه شود

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اولین و مهم ترین موردی که باید در بازی به آن دقت کنید، خرید درون برنامه‌ای است. بازی تقریبا هیچ نکته‌ی خاصی ندارد، مگر همین بحث. بحث خرید درون برنامه‌ای به دلیل زیبایی لباس‌ها و سلاح‌های مختلف یا حتی شخصیت‌ها، برای کودکان مشغول این بازی بسیار وسوسه کننده است. حتما در رابطه با اهمیت این موضوع با فرزند خودتان صحبت کنید که آیا درست است که مبلغی هرچند کم را برای این موارد خرج کنید یا خیر.

خلاصه‌ی آن: خرید درون برنامه ای به شدت وسوه کننده است که باید به آن توجه شود.

ماجرای بازی

بازی رسما بخش داستانی ندارد و بازیکن باید صرفا به مبارزه در بازی بپردازد. شخصیت‌های متعدد و زیادی در دسترس  قرار دارند که هر یک قابلیت‌ها و قدرت‌های مختص به خود را دارند. بازیکن در بخش تک نفره باید یکی از آنان را انتخاب کرده و با مبارزه با هوش مصنوعی، پیروز میدان شود. در بخش آنلاین نیز رویه به همین صورت بوده ولی دشمنان نیز انسان‌های دیگر هستند. مبارزات بازی تماما حالتی فانتزی دارند و حتی نابود کردن دشمن نیز با انیمیشن‌های خلاقانه و گاها خنده‌دار همراه است. سلاح هر شخصیت متفاوت است و بین جادو، سلاح گرم و یا سرد متغیر میباشد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): رایانه های شخصی، پلی استیشن 4، اکس باکس وان، مک، ios، نینتندو سوییچ.نام ناشر: Ubisoft/ Blue Mammoth Games

/ Xaviant

نام توسعه دهنده: Blue Mammoth Games

تاریخ انتشار: دهم اردیبهشت سال نود و سه مصادف با سی ام آپریل سال 2014 میلادی

تاریخ آخرین به روزرسانی: هشتم بهمن سال 99

نکات برجسته بازی: بازی به عنوان یک عنوان رایگان در سبک مبارزه ای عرضه شد که توانست در زمان نسبتا کوتاهی محبوبیت بسیار بالایی کسب کند. این عنوان در طول 30 روز گذشته توانسته از 28 هزار بازیکن نیز عبور کند.

نیاز به اینترنت: دارد

امکانات آنلاین: بازی با دیگران، خریدهای درون برنامه ای

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): دارد

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه