• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

با سسمی نفس بکش، فکر کن، انجام بده

با سسمی نفس بکش، فکر کن، انجام بده

بررسی تخصصی بازی Breath Think Do With Sesame

author-img

توسط : سمیه سرخوش ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
با سسمی نفس بکش، فکر کن، انجام بده

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی با هدف آموزش استراتژی "نفس کشیدن، فکرکردن، انجام‌دادن" برای حل مسائل روزمره کودکان طراحی شده است و به آنها کمک می‏کند تا با کسب مهارت انعطاف‌پذیری و کنترل خشم بر چالش‏های روزمره و شرایط استرس‌زا پیروز شوند.

سال 2013 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

ازآنجایی‌که مخاطبین بازی کم‌سن‌وسال هستند و کودکان زیر هفت سال قدرت تمیز دادن بین تخیل و واقعیت را ندارند و آنچه را که می‏بینند باور می‏کنند، چهره‏ی کاراکتر بازی ممکن است بازیکن را بترساند.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی Breath think do with sesame یک بازی جدی است که به کودکان یاد می‏دهد که چگونه با استفاده از تکنیک تنفس آرام، حفظ آرامش و فکرکردن، خشم خود را کنترل کرده و با یافتن راه‌حل مناسب از شرایط استرس‌زای پیش‌آمده عبور کنند و ازآنجایی‌که بازی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی است بازیکن علاوه بر سرگرمی می‌تواند سطح زبانی خود را نیز ارتقا دهد.

جزئیات
آسانی بازی

اگرچه بازی فاقد چالش و پیچیدگی‏های خاص می‌باشد اما آموزش و عبور از مراحل بازی نیازمند دانش زبان است وبا توجه به گروه سنی هدف نیازمند همراهی والدین می‌باشد - گیم پلی بازی ساده و روان می‌باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی با هدف کمک به آموزش مهارت‏های کنترل خشم و افزایش انعطاف‌پذیری کودکان در دنیای واقعی طراحی شده است. بازی برای نصب به دسترسی خاصی نیاز ندارد. فاقد تبلیغات و پرداخت درون برنامه‌ای است. بازی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی به کودک شما کمک می‌کند تا از استراتژی "نفس کشیدن، فکرکردن، انجام‌دادن" برای حل چالش‌های روزمره و احساس بهتر استفاده کند. ازآنجایی‌که کودک در سنین زیر هفت سال هر چیزی را باورمی کند چهره ی تخیلی کاراکتر بازی می‌تواند ذهن کودکتان را مخدوش کرده و ایجاد ترس نماید. با اینکه روند بازی بسیار ساده است اما بازیکن برای پیشبرد بازی نیاز به دانش زبان دارد و توصیه می‌شود که برای پیشبرد و عمیق‌تر شدن آموزش‌های بازی فرزندتان را همراهی کنید. اگر کودک شما کمتر از پنج سال دارد با شرط آشنایی با شخصیت سسمی و همراهی شما می‌تواند این بازی را انجام دهد.

خلاصه‌ی آن:

این بازی با هدف کمک به آموزش مهارت‏های کنترل خشم و افزایش انعطاف‌پذیری کودکان در دنیای واقعی طراحی شده است که برای نصب به دسترسی خاصی نیاز ندارد. فاقد تبلیغات و پرداخت درون برنامه‌ای است. پیشنهاد می‌شود بازی را در دنیای واقعی با فرزندتان تمرین کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در دوران قبل از هفت‌سالگی کودکان قادر به تمیز دادن واقعیت از تخیلات نیستند و خیالات خود را کاملاً واقعی می‏دانند به همین دلیل ترس‏های مربوط به این سنین اغلب بر اساس تخیلات آن‏هاست. ازاین‌رو ممکن است چهره‏ی تخیلی کاراکتر بازی ذهن کودکتان را مخدوش کرده واو را بترساند. به‌عنوان یک بزرگسال به مساله نگاه نکنید و به او نگویید که این موضوع ترسناک نیست او را درک کنید و به او کمک کنید احساس شجاعت کند و در مورد اینکه در دنیای واقعی چنین موجوداتی وجود ندارند با کودکتان صحبت کنید و از طریق انجام کارهایی چون نقاشی تصاویر تخیلی و ساختن یک داستان تخیلی به همراه فرزندتان به او در درک پدیده‏های تخیلی کمک کنید.

 عصبانیت در کودکان یک واکنش طبیعی است و جزئی از چرخه‏ی رشد طبیعی آنها محسوب می‏شود پیشنهاد می‏شود مهارت‏های سه‌گانه‌ی بازی (نفس کشیدن، فکرکردن، انجام‌دادن) را به دنیای واقعی آورده وبا یکدیگر تمرین کنید.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد می‌شود علاوه بر گفتگو از طریق انجام کارهایی چون نقاشی تصاویر تخیلی و ساخت یک داستان تخیلی به همراه فرزندتان به او در درک پدیده‏های تخیلی و کنترل خشم کمک کنید.

ماجرای بازی

بازی Breath think Do the sesame یک بازی در سبک جدی است که با هدف آموزش مهارت‎‏های کنترل خشم و افزایش انعطاف‏پذیری در دنیای واقعی ویژه‏ی کودکان طراحی شده است. بازی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی به بازیکن کمک می‌کند تا استراتژی " نفس کشیدن، فکرکردن، انجام‌دادن" را تمرین کند. بازی فاقد تبلیغات و پرداخت درون برنامه‌ای است. فضای بازی شاد و رنگارنگ و گیم پلی آن ساده و روان می‌باشد. روند بازی بدین شکل طراحی شده است که بازیکن درمجموع، در پنج موقعیت چالش‌برانگیز روزمره قرار می‏گیرد که در مواجهه با آن، کاراکتر بازی باید خود را کنترل کرده و سه بار نفس عمیق بکشد که این کار با ضربه‌زدن روی صفحه‏ی گوشی توسط بازیکن محقق می‌گردد. سپس حباب‌هایی بالای سر کاراکتر ظاهر می‌شود که نمایانگر تفکر کاراکتر بازی برای یافتن راه‌حل مساله می‌باشد. با ترکاندن آنها سه راه‌حل توسط بازی به بازیکن پیشنهاد می‏شود که می‌تواند به‌دلخواه یکی از آنها را انتخاب کرده و نتیجه‏ی آن را در ادامه‏ی بازی ببیند.

جزئیات بازی

سیستم‌عامل (ها):Android-ios

نام ناشر: Sesame Workshop

نام توسعه‌دهنده: Sesame Workshop

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 10 جولای 2020 - 20 تیر 1399

نیاز به اینترنت: آفلاین

امکانات آنلاین:

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد

نشان‌ها: سلامت و همراهی والدین

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد