• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بالا برو

بالا برو

بررسی تخصصی بازی Rise up

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 بازیکن با حرکت دادن دایره‌ی محافظ در اطراف بادکنک از برخورد آن با هر مانعی جلوگیری می‌کند. گیم پلی بازی به ظاهر ساده اما چالش‌های بازی به گونه‌ای است که نیازمند دقت و تمرکز زیاد و تا حدودی اعتیارآور است. تبلیغات و خرید درون برنامه‌ای تاثیری در روند بازی نداشته و صرفاً جنبه تزیینی دارد و قابل‌کنترل است. این بازی فاقد هرگونه معیار منفی می‌‏باشد.

سال 2018 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
مصرف گرایی

در قسمت فروشگاه بازی می‌‏توان رنگ بادکنک یا نشان خود را عوض کرد اما در ازای آن باید تبلیغ دیده شود. درنتیجه تبلیغ وجود دارد اما قابل کنترل است. در قسمت خرید درون برنامه‌ای برای عوض کردن رنگ بادکنک باید تعداد مشخصی تبلیغ دیده شود یا تعداد دفعه مشخصی بازی انجام شود اما بدون خرید درون برنامه‌ای هم می‏‌شود بازی کرد

جزئیات
ارزش یاددهی

چالش‌های بازی به گونه‌ای است که نیاز به دقت و تمرکز کافی دارد

جزئیات
آسانی بازی

بازی دارای چالش‌های سختی است که در طی بازی تغییر می‏‌کنند. برای پیش روی در بازی نیاز به تمرکز بالایی است.

جزئیات
بازی پذیری

دنیایی از موانع مختلف مانع از رسیدن بادکنک به انتهای بازی یا حتی ثبت رکوردهای بالا خواهد شد. در هر نوبت بازی ترتیب و نوع مانع‌ها تغییر کرده و می‌توان گفت با هر سری بازی که انجام می‌‏شود بازیکن باتجربه‌های جدیدی روبرو می‌‏شود و این باعث می‌‏شود تا تکرار بازی برای بازیکن خسته کننده نشود. بازی دارای چالش و achivment می‏باشد که در قسمت چالش باید 3 بادکنک که حکم 3 جان را دارد از موانع عبور دهید و در قسمت achivment بازی هم در ازای تکرار بازی به تعداد مشخص یا مأموریت‌های جانبی دیگر طرح‌ها و رنگ‌هایی مختلفی را برای بازیکن آزاد می‌کند که بازی حتی در این زمینه هم تکراری نشود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی Rise Up یک بازی خوش‌ساخت و به‌صورت کلاسیک یا همان رکوردی می‏‌باشد.

گیم‌پلی و ایده‌ی کلی بازی Rise Up بسیار ساده و در عین حال جذاب است. در این بازی بی انتها بازیکن باید با حرکت دادن دایره‌ی محافظ در اطراف بادکنک خود مانع از برخورد هر مانعی به آن شود.

بازی در ظاهر ساده به نظر می‌‏رسد اما نیازمند دقت فراوان و سرعت عمل بالاست. موانع در هر سری بازی تغییر می‌‏کند و هرچه رکورد بیشتری کسب شود موانع سخت‌تر می‌‏شود و همین موضوع ارزش تکرار کردن بازی را بالا می‌‏برد و به همین دلیل بازی می‌تواند اعتیاد آور باشد مخصوصا برای افرادی که چالش را دوست دارند. کنترل بازی آنقدر ساده است که  می‌توان آن را در هر شرایطی از جمله هنگامی که در مترو یا اتوبوس منتظر رسیدن به مقصد  تجربه کرد. بازی دارای خرید درون برنامه ای است و در این قسمت فرزندمان می‏‌تواند رنگ بادکنک یا محافظ(سپر) خود را تغییر دهد اما در ازای هر رنگ کار ویژه ای باید انجام داد مثلا برای گرفتن برخی از طرح های بادکنک، باید 3 تبلیغ را پشت هم ببیند یا باید در ماموریتی شرکت کند یا چالشی به او داده می‏‌شود، مثلا اگر فرزندمان دویست بار بازی کند می‌تواند بادکنکی با طرح خاص جایزه بگیرد و این ممکن است بازیکن را به سمت بازی بیشتر برای تغییر رنگ بادکنک بکشاند. همچنین بازی جدول رتبه بندی دارد ولی برای همه نسخه های اندروید فعال نیست.

از سوی دیگر بازی دارای چالش‌هایی است که به مراتب پیچیده‌تر هم می‏‌شود و ممکن است فرزندتان را در حین بازی عصبی و استرسی کند، بنابراین بهتر است او را همراهی کنید.

خلاصه‌ی آن: بازی با وجود چالش‌هایی که دارد دقت و تمرکز فرزندمان را به چالش می‏‌کشد و به دلیل گیم پلی ساده و رکوردی بودن آن اعتیاد آور است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

 این بازی در صدد به چالش کشیدن تمرکز و سرعت عمل بازیکن می‌‏باشد و به دلیل تغییر چالش‌ها و تغییر ترتیب موانع می‌توان آن را اعتیادآور تلقی کرد.

این بازی به دلیل عاری بودن از معیارهای منفی بالای 7 سال در نظر گرفته شده اما پرداخت‌های درون برنامه‌ای و تماشای تبلیغ دارد که در ازای آن آیتم‌های جذابی را برای بازیکن باز می‏‌کند بر این اساس بهتر است با فرزندان خود در رابطه با خرید درون برنامه‌ای گفتگو کنیم که سعی کند با همین بادکنکی که دارد رکورد بیشتری را کسب کند و توجهش را به تمرکز و سرعت عملش در بازی بدهد تا بتواند از موانع بیشتری عبور کند.

 به دلیل سخت بودن برخی از چالش‌ها بهتر است فرزندانمان را در بازی همراهی کنیم و زمان مناسبی را برای بازی کردن در نظر بگیریم. همچنین در رابطه با میزان ساعتی که می‏‌تواند به بازی بپردازد با او به زبان خودش و لحنی مهربان گفتگو کنیم. اگر فرزندتان در برابر عبور از موانع به مشکل خورد و کلافه شد، می‌توانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم او را همراهی کرده و با او همدلی کنید.

خلاصه‌ی آن: این بازی با چالش‌های متفاوت و جذاب می‏‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد و تمرکز و سرعت عمل فرزندتان را به چالش بکشد می‏‌توانید در کنار فرزندتان باشید و در حل چالش‌های سخت با او همدلی و هم‌فکری کنید.

ماجرای بازی

در این بازی باید با جابه‌‎جایی سپر محافظتی در اطراف بادکنک جلوی برخورد آن با هر نوع مانعی گرفته شود. شاید تصور شود این کار ساده است ولی موانع بسیار متنوع هستند و تا جای ممکن جلوی رسیدن بادکنک را به پایان بازی یا شکستن رکوردهای قبلی را می‎‌گیرند. جنبه جالب ماجرا طراحی متفاوت موانع و ترتیب آن‎ها در هر نوبت بازی است تا هر بازیکن به نسبت دیگری تجربه متفاوتی داشته باشد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها):ios_anroid

نام توسعه دهنده: Serkan Özyılmaz

تاریخ آخرین به روزرسانی: 13۹۹/۰۵/۱۷-7 August 2020

نیاز به اینترنت:بدون نیاز به اینترنت هم می­شود بازی کرد اما به صورت انلاین امکانات بیشتری دارد.

امکانات آنلاین:خرید_تبلیغ_چالش

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نشان‌ها: نشان سلامت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه