• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی بازی باغ نگار (anna's Garden)

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

5 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

431 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی در ژانر معمایی و تفننی طراحی شده است و روایتگر بازسازی یک باغ توسط ارسطو که پسر سرایدار باغ نگار است، می‌باشد. این باغ متعلق به خان است که بعد از سال‌ها با دخترش از فرنگ برگشته است. بازیکن برای اجرای اوامر خان باید جورچین بازی کند، تبلیغات ببیند و در صورت کمبود سکه پرداختی داشته باشد. بازی دارای ناهنجاری‌هایی مثل شانس و روابط عاشقانه‌ی دختر پسری و ... نیز می‌باشد.

ژانر : معمایی

6 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛

این بازی در ژانر معمایی، تفننی و جورچین طراحی شده است اما دارای ناهنجاری‌هایی است که گفتنش خالی از لطف نیست. به عنوان مثال عنصر شانس در این بازی پررنگ است که برای فرزند زیر 9 سال شما می‌تواند موجب آسیب بر عزت نفس شود. روابط عاشقانه‌ی دختر و پسری در روند ماجرای بازی دیده می‌شود که ممکن است خط قرمز شما برای فرزندانتان باشد و همچنین؛ شخصیت نگار کم حجاب و همراه با آرایش و زیبایی صورتش به نظر اغراق شده می‌آید و طبیعی نیست و ممکن است برای فرزند شما الگوی مناسبی برای زیبایی نباشد. لحن خان به ارسطو برای انجام کارهای باغ، دستوری و بعضاً تحقیرآمیز است اما ارسطو پسری جلوه داده شده است که از پس کارها برمی‌آید و اخلاق خوش دارد و توانمند است. از مرحله‌ی چهل به بعد، بخش گروهی باز می‌شود که در آن، فرزندتان می‌تواند یک گروه را انتخاب کرده و در آن عضو شود، جدول امتیاز بازیکنان را ببیند و حتی با همکاری یکدیگر با گروه‌های دیگر رقابت کند، گفتگوی متنی داشته باشد و حتی توسط دیگر بازیکنان حمایت شود دعوت از دوستان نیز جایزه‌ی سکه به همراه دارد. نکته‌هایی که در این بازی پررنگ و مشهود است و نیاز است شما والدین گرامی بیشتر روی آن متمرکز شوید، می‌تواند شامل رفتار و طرز صحبت و شیوه‌ی غلط رفتار پسر داستان برای جلب توجه دختر باشد که ممکن است موجب الگوگیری توسط نوجوان شما شود و فضای چت گروهی و متنی‌ای که در بازی وجود دارد نیز می‌تواند زمینه‌ی انحراف بیشتری را برای فرزند شما فراهم کند اما در کل معیار و ارزش‌های مثبتی نیز در بازی مثل به سرپرستی گرفتن یک کودک یتیم هم وجود دارد که آن‌قدری پررنگ نیست که موارد منفی بازی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز؛

شما می‌توانید با فرزندانتان راجع به فضای خان و خان‌زادگی قدیم و شیوه‌ی برخوردی که آنان با زیر دست خود داشتند، صحبت کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

  این بازی، در ژانر معمایی و تفننی طراحی شده است و ماجرای آن از این قرار است که خان یک باغ بزرگ دارد و دختری به نام نگار نیز دارد که تصمیم می‌گیرد دست او را بگیرد و به فرنگ ببرد و باغ را به سرایدار و فرزندش ارسطو بسپارد. بعد از چند سال، خان فیلش یاد هندوستان کرده و برمی‌گردد. حال، نگار بزرگ شده و ارسطو، فرزند خوانده سرایدار، در یک نگاه، یک دل نه صد دل عاشق نگار می‌شود. از لحظه‌ی ورود خان به باغ، او به ارسطو مدام دستور می‌دهد و حتی او را تحقیر نیز می‌کند که به کارهای باغ و فرمایشات و او و دخترش برسد. ارسطو نیز کم نمی‌گذارد و مرحله به مرحله، فرمایشات خان و نگار را اجرایی می‌کند. برای اجرایی کردن هر فرمان نیاز است که بازیکن یک مرحله جورچین انجام داده و ستاره کسب کند و توسط آن ستاره آن مأموریت را به سرانجام برساند. جورچین‌ها هر چه جلوتر می‌روند سخت‌تر شده و بازیکن برای اینکه بتواند آن‌ها را به اتمام برساند و اهداف را تیک بزند مجبور می‌شود حرکات اضافه بخرد و مقادیر بسیار زیادی سکه بپردازد که از یک‌جایی به بعد فقط با پرداخت، میسر است. گرچه در بخش جورچین امکانات پشتیبان ویژ‌ه‌ای مثل نوشابه یا بادبادک یا بمب و پنکه و چکش و دستکش نیز وجود دارد که در تکمیل اهداف به بازیکن کمک می‌کند اما گاهی با وجود تمام این امکانات بازیکن مجبور به پرداخت برای گرفتن سکه و یا خرید همین امکاناتی که نام بردیم می‌شود. بازی، گردونه‌ی شانس و جعبه‌های جایزه‌ی شانسی دارد و برای گرفتن سکه‌ی بیشتر یا تعداد دفعات بیشتر چرخاندن گردونه، بازیکن را به تماشای تبلیغات دعوت می‌کند. بازی به بازیکن پیشنهاد خرید با بسته‌های ویژه و تخفیف بسیار را می‌دهد که مدت محدودی دارند و او را به خرید تحریک می‌کند. از مرحله‌ی چهل به بعد نیز بخش گروهی بازی، باز می‌شود که در آن بازیکن می‌تواند عضو یک گروه شود، امتیازات و مراحل طی شده افراد را ببیند، از گروه‌ها و بازیکنان دیگر حمایت شود و چت متنی داشته باشد و حتی گروهی به رقابت بپردازند. قابلیت ذخیره‌سازی بازی و دعوت از دوستان به بازی که جایزه به همراه دارد نیز جزو ویژگی‌های این بازی است. عنصر شانس و ناهنجاری‌هایی مثل بدحجابی و چهره‌ی اغراق شده‌ی شخصیت نگار و رابطه‌ی دختر پسری نیز در بازی دیده می‌شود.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android - ios
ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : افشین اموئی

۳ خرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

سلام

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد باغ نگار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>