• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازی‌های کوچک دو، سه و چهار نفره

بازی‌های کوچک دو، سه و چهار نفره

بررسی تخصصی بازی 2 3 4 Player Mini Games

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این اثر ،شامل چندین بازی کوچک است که بازیکنان در یک صفحه می توانند به صورت گروهی در جمع خانواده و دوستان آن را انجام دهند، آسیب جدی و شدید در بازی مشاهده نمی‌شود اما خشونت و ناهنجاری های اندکی در حالت دوبعدی و کارتونی مشاهده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم با قطع اتصال اینترنت دستگاه، مانع نمایش ناگهانی تبلیغ در میان بازی شوید. آشنایی مختصر بازیکن با چند ورزش و ایجاد دید شهودی نسبت به پدیده‌های فیزیکی مانند پرتاب اجسام و ... می‌تواند مقدمه‌ای برای آموزش‌های بیشترش باشد.

سال ۲۰۱۲ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

امکان بازی کردن چند نفره بدون نیاز به اینترنت بر روی یک دستگاه وجود دارد.
جزئیات
خشونت

در بعضی از مینی بازی‌ها، بازیکن‌ها باید هم دیگر را بکشند یا حذف کنند تا بتوانند پیروز شوند. همچنین پرتاب چاقو، تیغه‌های نینجا و پرتاب سنگ نیز مصادیقی از خشونت هستند که ممکن است توسط بازیکن‌های کم سن مورد تقلید قرار بگیرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یکی از مینی بازی‌ها، بازیکن باید به سمت اهدافی که برای او مشخص می‌شوند تیغه‌های نینجا و یا چاقو پرتاب کند. نمایش این کار ممکن است باعث تحریک بازیکن به تجربه‌ی چنین کاری شود. همچنین در یکی از مینی بازی‌ها، بازیکن باید در یک مسابقه‌ی کشتی چینی شرکت کند. هر چند نمای کاراکتر‌های بازی دو بعدی است و جزئیات ندارد اما نیمه‌برهنگی آن‌ها ممکن است توسط بازیکنان کم سن تکرار شود. در یکی دیگر از بازی‌ها، بازیکن باید به سمت یک پرنده در حال حرکت سنگ پرتاب کند که این رفتار ممکن است مورد تقلید قرار بگیرد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

تنها نکته‌ی این بازی که از جنبه‌ی مصرف گرایی قابل بررسی است، نمایش تبلیغ بدون خواست بازیکن است که آن هم با قطع اتصال اینترنت قابل کنترل است.

جزئیات
ارزش یاددهی

با وجود اینکه این بازی دو بعدی و بدون جزئیات است با این حال می‌تواند درباره‌ی قوانین فیزیک مانند پرتاب اجسام و برخورد آن‌ها با سطوح به بازیکن یک دید شهودی بدهد. همچنین تنوع بازی‌ها نیز می‌تواند تا حد بسیار کمی بازیکن را با فعالیت‌های روزمره مانند ورزش کردن و چند نوع ورزش به خصوص آشنا کند.

جزئیات
آسانی بازی

این بازی شامل حدود بیست بازی کوچک است که انجام آن‌ها کار ساده‌ای است اما یادگیری نحوه‌ی انجام بازی زمان‌بر است به ویژه که آموزشی هم برای انجام بازی‌ها داده نمی‌شود. بخشی از سختی بازی به خاطر چالش‌های متنوع این بازی‌هاست که با بالاتر رفتن مراحل، آن بازی‌ها نیز سخت‌تر می‌شود. بخش دیگری که باعث سختی بازی است، امکان چند نفره بازی کردن این بازی است. از آنجایی که بازیکن در بخش چند نفره یا تیمی باید با بازیکن‌های واقعی بازی کند و ممکن است سطح بازیکنان دیگر نسبت به او بیشتر باشد، این بازی مقداری سخت‌تر می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

این بازی بیشتر برای بازی چند نفره طراحی شده است. همین مساله باعث شده است تا اکثر مینی بازی‌هایی که در این بازی وجود دارند، به صورت رقابتی باشند. در تعدادی از این بازی‌ها رقابت از طریق حذف بازیکن‌های دیگر انجام می‌شود. وجود زمینه‌های متعدد رقابت که در آن‌ها بازیکنان باید هم‌دیگر را حذف کنن ویژگی است که برای بازیکنان رقابت‌جوپسند جذابیت دارد. چالش‌های این بازی و امکان بازی چند نفره نیز به ترتیب برای بازیکنان دستاورجوپسند و معاشرت‌جوپسند می‌تواند جذابیت داشته باشد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی شامل حدودا بیست بازی کوچک است و همانطور که از نامش پیدا است بیشتر برای یک دورهمی و بازی چند نفره ساخته شده است تا فضایی شاد و مفرح را در دورهمی‌ها بسازد. یا این حال این بازی نیازی به اینترنت ندارد ولی در صورتی که دستگاه به اینترنت متصل باشد بدون خواست بازیکن تبلیغ نمایش داده می‌شود. رقابتی که بین بازیکنان این بازی وجود دارد در برخی از بازی‌ها به صورت حذف کردن بازیکن مقابل است و همین مساله باعث شده است تا این بازی کمی خشونت داشته باشد البته خشونت این بازی بدون جزئیات، دو بعدی و کارتونی است. در یکی از بازی‌ها بازیکن یا بازیکن‌ها باید به یک پرنده سنگ پرتاب کنند که این حرکت توسط بازیکنان کم سن ممکن است مورد تقلید قرار گیرد و باعث آزار حیوانات شود. در یکی دیگر از بازی‌ها بازیکن باید تیغه‌ی نینجاها و یا جاقو را به سمت اهداف پرتاب کند. این حرکت بازی نیز توسط بازیکنان کم سن ممکن است مورد تقلید قرار بگیرد. در یکی دیگر از بازی‌ها که کشتی چینی است، کاراکتر بازی یک کاراکتر دو بعدی است که از نمای بالاسر نشان داده می‌شود. هر چند که این کاراکتر بدون جزئیات است با این حال نیمه برهنگی آن ممکن است توجه بازیکنان کم سن را جلب کند.

خلاصه‌ی آن:

با وجود چند نفره بودن، این بازی نیازی به اینترنت ندارد ولی اگر اینترنت دستگاه متصل باشد، بدون خواست بازیکن تبلیغ نمایش داده می‌شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

هر چند بار آموزشی این بازی کم است و بیشتر به درد ایجاد یک فضای شاد در دروهمی‌ها می‌خورد، با این حال آشنایی با چند نوع ورزش، دید شهودی نسبت به قوانین فیزیک مانند پرتاب اجسام و... می‌توان زمینه‌ی صحبت بیشتر و یا آشنایی بیشتر با ورزش‌های مختلف و قوانین علمی را مهیا کند. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از محصولات رسانه‌ای دیگر مانند انیمیشن، این آشنایی را تقویت کنید و بعد با صحبت و یا روش‌های دیگر سعی کنید از بار آموزشی اندک این بازی نهایت استفاده را ببرید.

علی رغم اینکه این بازی نیازی به اینترنت ندارد اما در صورت اتصال به اینترنت، بدون خواست بازیکن تبلیغ نمایش داده می‌شود. پیشنهاد ما این است تا با قطع اتصال اینترنت مانع پخش تبلیغ در میان بازی شوید.

رفتارهای پر خطری که در این بازی وجود دارد برای بازیکنان نوجوان و بزرگ‌تر به خاطر فضای کارتونی بازی آسیب خاصی ندارد. اما همین رفتارها ممکن است توسط بازیکنان کم سن مورد تقلید قرار بگیرد. مثلا در یکی از بازی‌ها که یک نینجا باید به سمت اهداف، تیغه‌های مخصوص نینجاها و یا چاقو پرتاب کند و یا در بازی دیگری که بایدبه سمت پرندگان سنگ پرتاب کرد ممکن است توسط بازیکنان کم سن مورد تقلید قرار بگیرد و خدایی نکرده به صورت جدی آسیب زا باشد.

شکستی که بازیکن ممکن است در یک جمع واقعی تجربه کند ممکن است فضای شاد سرگرمی و دورهمی را کمی برای او تلخ کند. پیشنهادی که می‌توانیم داشته باشیم،صحبت با فرزندمان درباره‌ی ارزشی است که شکست‌ها می‌توانند برای قوی‌کردن ما داشته باشند. برایشان توضیح دهید که این شکست‌ها باعث ایجاد تجربه و موفقیت‌های بعدی است. همچنین با همراهی آن‌ها در بازی، زمینه‌ی پیروزی آن‌ها در بازی را فراهم کنید تا شیرینی پیروزی، تلخی شکست را از بین ببرد.

خلاصه‌ی آن:

رفتارهای تا حدی خطرناک این بازی ممکن است توسط بازیکنان کم سن مورد تقلید قرار بگیرد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از نمایش ناگهانی تبلیغ در میان بازی، اینترنت دستگاه را قطع کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی بیشتر برای یک دورهمی ساخته شده است تا چندین نفر بتوانند با هم بر روی یک دستگاه بازی کنند. در این اثر حدود بیست بازی کوچک وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها بازیکن‌ها می‌توانند به تنهایی یا به صورت چند نفره و یا تیمی بازی کنند. هر کدام از این بازی‌های کوچک در بخش تک نفره خط سیر چند مرحله‌ای دارند و با بالاتر رفتن مراحل، بازی سخت‌تر می‌شود. در بخش فروشگاه بازی، این امکان وجود دارد تا بازیکن بتواند تصویر کاراکتر خود را تغییر دهد و برای خرید طرح‌های دیگر لازم است تا از سکه‌ها و الماس‌هایی که در بازی به دست می‌آورد استفاده کند. هر کدام از این بازی‌ها در بخش تک نفره ماموریت‌های متفاوتی با توجه به سطح بازی دارند که این ماموریت‌های مختلف حالت‌های متفات بخش چند نفره و یا تیمی را تشکیل می‌دهد. محوریت بازی‌ها مسابقه، تیر اندازی، جنگ تانک‌ها، پرش و عبور از موانع، بازی‌هایی با توپ و مار بازی است. این بازی‌ها با ماموریت‌های متفاوت بخش چند نفره و تیمی را تشکیل می‌دهد. آخرین بخش، بخش مسابقه یا چالش بازی است که مانند یک لیگ است و بازیکن باید در آن با رایانه مسابقه دهد.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): iOS, Android

نام ناشر: Jochem Bergman

نام توسعه دهنده: Better World Games

تاریخ آخرین به روزرسانی: 26/02/2021 -- 08/12/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: نمایش تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: دارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه