• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

بادکنک – پازل کودکان

بادکنک – پازل کودکان

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : گلایل صفوی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی تفننی است و محوریت آن آموزش است و بازیکن در آن با انواع میوه‌ها، حیوانات، اشکال، ماشین‌ها، حالات چهره، ابزارها و لوازم‌التحریرها آشنا می‌شود. از 12 مرحله بازی فقط 8 مرحله رایگان است و برای تهیه مابقی مراحل باید پرداخت انجام شود که این می‌تواند نوعی ناهنجاری باشد. همچنین تبلیغات ناخواسته در بازی جنبه مصرف‌گرایی دارد. بازی تا حدی برای بازیکنان دستاوردجو و کاوشگر جذابیت دارد و برای رده سنی بالای 3 سال مناسب است.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

بعد از انتهای هر مرحله تعداد زیادی بادکنک برای مدت محدودی روی صفحه نمایش داده می‌شوند که بازیکن می‌تواند با ضربه زدن آن‌ها را بترکاند. اما به این دلیل که مدت زمان نمایش آن‌ها محدود است موفق به ترکاندن همه بادکنک‌ها نمی‌شود و این می‌تواند اذیت کننده باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

از 12 مرحله این بازی، 4 مرحله رایگان نیست و بازیکن برای اینکه بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد باید خرید درون برنامه‌ای انجام دهد. همچنین در بخش آموزش حروف الفبا، نام دو حرف از حروف الفبا (ث و ت) به اشتباه ثاد و تا تلفظ می‌شود. همچنین تعداد مراحل بازی در هر بخش نا محدود است و از جایی به بعد آیتم‌ها تکراری می‌شوند که این امر برای بازیکن اذیت‌کننده خواهد بود.

جزئیات
مصرف گرایی

در طول بازی تبلیغاتی به صورت ناخواسته بر روی صفحه ظاهر می‌شوند که علاوه بر داشتن جنبه‌ی مصرف‌گرایی، به دلیل ناخواسته بودن می‌تواند آزاردهنده نیز باشد.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازیکن در طول بازی با انواع میوه‌ها، ماشین‌ها، اشکال هندسی، حالات چهره، حروف الفبای فارسی و انگلیسی، اعداد، لوازم‌التحریر و ابزارآلات آشنا می‌شود و باید آن‌ها را به صورت جورچین در جای صحیح خود قرار دهد که این آموزش سطحی و جزئی است.

جزئیات
آسانی بازی

بازی چالش خاصی ندارد و انجام آن به سادگی ممکن است. اما از 12 مرحله آن، فقط 8 مرحله رایگان است و برای دسترسی به 4 مرحله باید پرداخت انجام داد. تعداد مراحل بازی نامحدود است و آیتم‌ها از مرحله‌ای به بعد تکراری می‌شود که این امر می‌تواند برای بازیکن اذیت‌کننده باشد.

جزئیات
بازی پذیری

بازیکن پس از تکمیل هر مرحله تعداد زیادی بادکنک جایزه می‌گیرد و توسط راهنمای صوتی بازی تشویق می‌شود پس برای بازیکنانی که دستاوردجوپسند هستند بازی جذابی است. همچنین برای ورود به هر فصل از بازی باید جعبه‌ای در بسته را باز کند که می‌تواند برای بازیکنان کاوشگر جذابیت داشته باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی 12 مرحله دارد که در هر مرحله، موضوع متفاوتی دارد و کودک شما متناسب با آن موضوع، باید جورچینی را به این شکل حل کنند که هر یک از آیتم‌هایی که بر صفحه نمایش نشان داده می‌شوند را با کشیدن، به سمت جای خالی خود هدایت کند. از این 12 مرحله فقط 8 مرحله رایگان است و برای دسترسی به سایر مراحل لازم است خرید درون برنامه‌ای انجام شود. دامنه موضوعات 12 گانه بازی شامل میوه‌ها، حیوانات، اشکال هندسی، اعداد، حروف الفبا، حالات چهره، ماشین‌ها، ابزارآلات، لوازم‌التحریر ادوات موسیقی، حروف انگلیسی و مشاغل می‌باشد. مراحل به صورت نامحدود هستند و در هر مرحله بازیکن باید جورچین‌هایی چهارتایی را حل کند و پس از پایان هر جورچین تعداد زیادی بادکنک به بازیکن هدیه داده می‌شود که می‌تواند با ضربه زدن به آن‌ها، بادکنک‌ها را بترکاند و با توجه به اینکه بادکنک‌ها مدت کمی بر روی صفحه نمایش هستند و در این مدت بازیکن موفق به ضربه زدن به همه آن‌ها نیست، می‌تواند اذیت‌کننده باشد. همچنین بی‌پایان بودن هر مرحله نیز موضوعی کلافه کننده است. همچنین موسیقی بازی قطع نمی‌شود و این موضوع می‌تواند برای فرزندتان آزاردهنده باشد. نکته قابل توجه دیگر اینکه لازم است غلط‌های گفتاری بازی را به کودکتان آموزش دهید. بهتر است برای امن‌تر شدن بازی اینترنت دستگاه حین بازی قطع باشد. همچنین در طول بازی تبلیغاتی به صورت ناخواسته بر روی صفحه ظاهر می‌شود که می‌تواند برای فرزندتان کلافه کننده باشد و بهتر است برای رفع این مسئله، اینترنت حین انجام بازی قطع باشد. در مرحله حالات چهره نیز فرزندتان با برخی حالات چهره نامناسب مواجه می‌شود که لازم است در این باره به کودکتان توضیح دهید.

خلاصه‌ی آن:

فرزند شما با جورچینی با موضوعات مختلف را حل کند و بادکنک جایزه بگیرد. از 12 مرحله این بازی فقط 8 مرحله رایگان است و برای دسترسی به سایر مراحل نیاز به خرید درون برنامه‌ای و اینترنت است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندانتان درمورد ویژگی‌های اشیا، میوه‌ها یا حیواناتی که در بازی یاد گرفته است صحبت کنید.

 می‌توانید با همراهی او برای دیدن حیوانات بازی از نزدیک، به باغ‌وحش بروید یا ویدئوهایی از حیوانات را در اینترنت جستجو کنید و با هم ببینید.

همچنین می‌توانید درمورد خواص میوه‌ها و غذاهای مختلفی که می‌شود با آن‌ها درست کرد با فرزندتان صحبت کنید.

می‌توانید از او بخواهید اشکالی که در بازی با آن‌ها آشنا شده است را در محیط اطراف پیدا کند و به شما نشان دهد.

همچنین می‌توانید حالات چهره‌ای که در بازی آموزش داده می‌شود را با هم تمرین کنید.

 در بخش‌هایی که حروف الفبا اشتباه تلفظ می‌شوند، تلفظ درست را به کودکتان آموزش دهید.

خلاصه‌ی آن:

از کودکتان بخواهید اشکالی که در بازی با آن‌ها آشنا شده است را در محیط اطراف پیدا کند و به شما نشان دهد.

ماجرای بازی

بازیکن در این بازی ابتدا باید با انتخاب یکی از 12 جعبه، وارد دنیای مربوط به آن جعبه شود و پس از ورود، جورچین‌هایی را حل کند. این 12 جعبه در موضوعات اعداد، میوه‌ها، حروف الفبای فارسی و انگلیسی، ماشین‌ها، مشاغل، حالات چهره، ابزارآلات، لوازم‌التحریر و غیره هستند که فقط 8 جعبه به صورت رایگان در اختیار بازیکن است و برای دستیابی به 4 مرحله لازم است که پرداخت درون برنامه‌ای انجام شود. پس از ورود به هر مرحله، بازیکن باید هر آیتم را به‌جای خالی خود روی جورچین بکشد و پس از اینکه هر چهار آیتم را به‌درستی در جای خود قرار داد تعداد زیادی بادکنک به عنوان جایزه دریافت می‌کند و به مرحله بعد می‌رود. بادکنک‌ها با سرعت از صفحه خارج می‌شوند و بازیکن می‌تواند آن‌ها را بترکاند اما سرعت بالای آن‌ها می‌تواند اذیت‌کننده باشد البته که ترکیدن بادکنک‌ها امتیازی نیست. همچنین یک راهنمای صوتی در بازی وجود دارد که اسامی آیتم‌ها را می‌خواند و صدای بازی نیز قابل قطع شدن نیست. راهنمای صوتی در بخش حروف الفبا، چند حرف را به اشتباه تلفظ می‌کند که لازم است والدین آن را برای فرزندشان اصلاح کنند. تبلیغات ناخواسته حین بازی بر صفحه نمایش ظاهر می‌شود که می‌توانند کلافه کننده باشند.

جزئیات بازی

نام توسعه دهنده: استودیوی بازی سازی مهدی یار

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: پرداخت درون‌برنامه‌ای

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نشان‌ها: سلامت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه