• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی باباپز

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3214 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
 

 باباپز بازی جذابی برای سرگرم کردن بازیکن است. در این بازی، بازیکن باید در مدت زمانی مشخص، خیلی سریع سفارش مشتری‌هایش را تحویل دهد تا عصبانی نشوند و حتی انعام هم بدهند. بازیکن در انواع اغذیه‌فروشی‌ها مثل بستنی‌فروشی، فلافلی، کبابی و مانند اینها می‌تواند بازی کند.

ژانر : تفننی

سال 0 جزئیات کامل اثر
17 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

یکی از راه‌هایی که فرزندمان می‌تواند با مشاغل و ویژگی‌های آنها آشنا شود بازی‌های دیجیتال است و باباپز در مورد انواع غذاخوری‌ها به فرزندمان آشنایی می‌دهد.

اگر فرزند زیر 7 سال داریم ممکن است نتواند با سرعت بازی جلو برود و نتواند جزئیات سفارش مشتری‌ها را تشخیص دهد و بنابراین از بازی لذت نمی‌برد.

برای فرزندان بالای هفت سال، بازی لذتبخش خواهد بود اما با توجه به هیجان و استرس بالای بازی نباید اجازه دهیم که طولانی مدت بازی را ادامه دهد یا بین هر نوبت بازی، به چشم و دستانش نرمش دهد.

فرزند ما هم ممکن است علاقه داشته باشد شغل‌های گوناگون را تجربه کند. با این بازی فرزندمان فروشندگی و آشپزی را تجربه می‌کند و با فضای شغلی این کار آشنا می‌شود. اما خوب است به او یادآور شویم که مبنای ارتباط با دیگران صرفاً «پول» نیست. ارائه خدمات به هم‌نوعان انسان‌ها را با هم مرتبط می‌کند و در این ارتباط است که انسان‌ها باید کرامت یکدیگر را ارج نهند و بر مبنای همین «کرامت» به هم‌دیگر احترام بگذارند. در معارف دینی و فرهنگی ما سود به خودیِ خود اصالت ندارد و والدین فرزندان در تربیت باید مدام به این موضوع اشاره کنند.

خلاصه‌ی آن: این بازی برای آشنایی فرزند شما با مشاغل مختلف و نحوه ی فعالیت آنها مفید است. سرعت عمل بازی زیاد است و مانع لذت بردن از بازی برای کودک زیر 7 سال می شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد ترکیب غذاها، ساندویچ و شیرینی از فرزندمان بپرسیم. برای پختن یک خورش قیمه چه چیزهایی نیاز هست؟

نظر بازیکن در مورد انواع مشتری‌ها و تفاوت‌های آنها چیست؟

جایگاه تلاش در کسب درآمد چیست؟

چه شیوه‌‌هایی برای بهبود کسب و کار و شغل هست؟

جایگاه خدا در این فرایند چیست؟

خلاصه‌ی آن: درباره ی شغل های مختلف بازی و تفاوت در سفارش های مشتری با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

بازی، ماجرای آغاز کسب و کاری با موضوع آشپزی و تهیه غذا توسط صاحب یک فلافلی است. البته صاحب این مغازه فقط در کار تهیّه فلافل متوقف نمی‌ماند. او مدام سعی می‌کند با راضی نگه داشتن مشتری‌ها و اخذ امتیاز بیشتر، چرخه کسب و کارش را گسترش دهد. امکانات مغازه در ابتدای بازی بسیار کم است، ولی می‌توان با کسب درآمد بیشتر، تجهیزات پخت غذای خود را افزایش داد. همچنین بازیکن به عنوان باباپز، در شیرینی فروشی، کبابی و سایر اغذیه فروشی‌ها فعال است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): اندروید--

نام توسعه دهنده: آواگیمز

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰

نیاز به اینترنت: ندارد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: پرداخت درون‌برنامه‌ای، جدول رتبه‌بندی، تماشای تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد باباپز

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!