• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

باباپز

بررسی تخصصی بازی

باباپز

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

 باباپز بازی جذابی برای سرگرم کردن بازیکن است. در این بازی، بازیکن باید در مدت زمانی مشخص، خیلی سریع سفارش مشتری‌هایش را تحویل دهد تا عصبانی نشوند و حتی انعام هم بدهند. بازیکن در انواع اغذیه‌فروشی‌ها مثل بستنی‌فروشی، فلافلی، کبابی و مانند اینها می‌تواند بازی کند.

سال 0 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

بازی محتوای ترسناک ندارد اما اگر سفارش مشتری دیر تحویل داده شود ، مشتری بد خلقی می‌کند. همچنین به خاطر فشار زمان، بازیکن مدام در استرس است و ترس شدیدی از باخت دارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

اگر در تحویل سفارش مشتری دیر اقدام کنید، مشتری با تندی و خشم با شما برخورد و رستوران را ترک می‌کند. از آنجایی که بازیکن برای جلب مشتری و کسب درآمد بیشتر، می‌تواند و باید ابزارها و محیط کاری خود را مرتب نو و به روز کند. همچنین در بازی با دیدن تبلیغ می‌توان پاداش گرفت.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی رویکرد آموزشی ندارد اما باعث آشنایی کلی بازیکن با ترکیب‌غذاها، شغل آشپزی و مدیریت رستوران و غذاخوری خواهد شد.

جزئیات
آسانی بازی

انجام خود بازی پیچیده نیست اما با پیشرفت در مراحل بازی، سرعت عمل بالا لازم است. همچنین که فعالیت حاشیه‌ای مثل به روز کردن تجهیزات و رستوران، نیاز به تحلیل و محاسبه دارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

یکی از راه‌هایی که فرزندمان می‌تواند با مشاغل و ویژگی‌های آنها آشنا شود بازی‌های دیجیتال است و باباپز در مورد انواع غذاخوری‌ها به فرزندمان آشنایی می‌دهد.

اگر فرزند زیر 7 سال داریم ممکن است نتواند با سرعت بازی جلو برود و نتواند جزئیات سفارش مشتری‌ها را تشخیص دهد و بنابراین از بازی لذت نمی‌برد.

برای فرزندان بالای هفت سال، بازی لذتبخش خواهد بود اما با توجه به هیجان و استرس بالای بازی نباید اجازه دهیم که طولانی مدت بازی را ادامه دهد یا بین هر نوبت بازی، به چشم و دستانش نرمش دهد.

فرزند ما هم ممکن است علاقه داشته باشد شغل‌های گوناگون را تجربه کند. با این بازی فرزندمان فروشندگی و آشپزی را تجربه می‌کند و با فضای شغلی این کار آشنا می‌شود. اما خوب است به او یادآور شویم که مبنای ارتباط با دیگران صرفاً «پول» نیست. ارائه خدمات به هم‌نوعان انسان‌ها را با هم مرتبط می‌کند و در این ارتباط است که انسان‌ها باید کرامت یکدیگر را ارج نهند و بر مبنای همین «کرامت» به هم‌دیگر احترام بگذارند. در معارف دینی و فرهنگی ما سود به خودیِ خود اصالت ندارد و والدین فرزندان در تربیت باید مدام به این موضوع اشاره کنند.

خلاصه‌ی آن: این بازی برای آشنایی فرزند شما با مشاغل مختلف و نحوه ی فعالیت آنها مفید است. سرعت عمل بازی زیاد است و مانع لذت بردن از بازی برای کودک زیر 7 سال می شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در مورد ترکیب غذاها، ساندویچ و شیرینی از فرزندمان بپرسیم. برای پختن یک خورش قیمه چه چیزهایی نیاز هست؟

نظر بازیکن در مورد انواع مشتری‌ها و تفاوت‌های آنها چیست؟

جایگاه تلاش در کسب درآمد چیست؟

چه شیوه‌‌هایی برای بهبود کسب و کار و شغل هست؟

جایگاه خدا در این فرایند چیست؟

خلاصه‌ی آن: درباره ی شغل های مختلف بازی و تفاوت در سفارش های مشتری با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

بازی، ماجرای آغاز کسب و کاری با موضوع آشپزی و تهیه غذا توسط صاحب یک فلافلی است. البته صاحب این مغازه فقط در کار تهیّه فلافل متوقف نمی‌ماند. او مدام سعی می‌کند با راضی نگه داشتن مشتری‌ها و اخذ امتیاز بیشتر، چرخه کسب و کارش را گسترش دهد. امکانات مغازه در ابتدای بازی بسیار کم است، ولی می‌توان با کسب درآمد بیشتر، تجهیزات پخت غذای خود را افزایش داد. همچنین بازیکن به عنوان باباپز، در شیرینی فروشی، کبابی و سایر اغذیه فروشی‌ها فعال است.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید--

نام توسعه دهنده: آواگیمز

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰

نیاز به اینترنت: ندارد

امکانات آنلاین: پرداخت درون‌برنامه‌ای، جدول رتبه‌بندی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه