• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

انفجار مکعب‌ها

انفجار مکعب‌ها

بررسی تخصصی بازی toon blast

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انفجار مکعب‌ها از جذاب‌ترین بازی‌های پازلی است که با گرافیک بسیار جذاب خود توانسته طرفدارهای زیادی پیدا کند. با کنار هم قراردادند مکعب‌های یکرنگ باید آن‌ها را منفجر کرد، مراحل بالاتر به این چالش هاامکاناتی مثل بمب و موشک و اردک و حباب اضافه می‌شود و به جذابیت بازی می افزاید. بعد از مرحله 20 امکان پیوستن به تیم و رقابت با سایر بازیکنان و چت آزاد وجود دارد

سال ۲۰۱۹ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

گرافیک و موسیقی جذاب
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شرح معیار: بعد از گذراندن مرحله بیستم، بازیکن می‌تواند وارد گروه‌های مسابقه‌ای شود و در آنجا رقابت کنند. در گروه‌ها امکان چت آزاد و دریافت هر نوع محتوایی توسط بازیکنان وجود دارد.

جزئیات
مصرف گرایی

بعد از گذراندن چند مرحله، درصورتی‌که بازیکن ببازد برای ادامه بازی نمی‌تواند پیوسته و ادامه‌دار بازی کند و برای ادامه دو راه‌حل دارد، یا باید بعد از نیم ساعت از آخرین بار، بازی کند یا از طریق پرداخت درون برنامه‌ای جان جدید خریداری کند.

جزئیات
ارزش یاددهی

برای پیشروی در بازی لازم است بازیکن بتواند به‌خوبی موقعیت‌های مکعب‌ها را ببینید و آن‌ها را انتخاب کند که این امر تمرکز بازیکن را به‌طورکلی بالا می‌برد، در هر مرحله محدودیت انتخاب وجود دارد. مثلاً در یک مرحله بازیکن باید بتواند با 20 حرکت بیش‌ترین انفجارها را ایجاد کند و امتیاز بالاتری کسب کند.

جزئیات
آسانی بازی

برای پیشروی در بازی لازم است بازیکن بتواند به‌خوبی موقعیت‌های مکعب‌ها را ببینید و آن‌ها را انتخاب کند که این امر تمرکز بازیکن را به‌طورکلی بالا می‌برد، در هر مرحله محدودیت انتخاب وجود دارد. مثلاً در یک مرحله بازیکن باید بتواند با 20 حرکت بیش‌ترین انفجارها را ایجاد کند و امتیاز بالاتری کسب کند.

جزئیات
بازی پذیری

شرح معیار: این بازی برای افراد دستاورد جو پسند بسیار جذاب و اعتیادآور است، پس از گذراندن هر مرحله، بازیکن دوست دارد هر چه سریع‌تر مرحله بعد را هم‌بازی کند و برنده شود. بعد از مرحله بیستم امکان چت متنی و تیم شدن با دیگر افراد به‌صورت آنلاین و جدول‌های امتیازبندی وجود دارد که این نکته برای بازیکن‌های معاشرت جو بسیار دوست‌داشتنی است. در ادامه و پس از تیم شدن بازی‌ها باوجود جدول‌های امتیازبندی، بازی شکل رقابت می‌گیرد و بازیکن‌های رقابت‌جو بسیار لذت خواهند برد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انفجار مکعب‌ها برخلاف دیگر بازی‌ها بازیکن را با تماشای تبلیغات متعدد کلافه نمی‌کند و به‌طورکلی ما در بازی شاهد تبلیغات نیستیم. در مراحل اولیه بازیکن بدون وقفه می‌تواند بازی کند و لذت ببرد اما بعد از طی مراحلی، با باخت بازیکن و تمام شدن جان او دو راه پیش پای اوست! یا باید نیم ساعت از آخرین بازی بگذرد و بعد ادامه دهد و یا می‌تواند از طریق پرداخت درون برنامه‌ای جان جدید خریداری کند. بعد از چند مرحله و ادامه این روند، صبر کردن‌های نیم‌ساعته برای ادامه بازی بسیار بسیار کلافه کننده خواهد شد و بازیکن را به‌شدت به فکر می‌اندازد تا هر چه سریع‌تر از طریق پرداخت درون برنامه‌ای جان جدید بخرد! بعد از گذراندن مرحله بیستم بازیکن قادر خواهد بود به تیمی بپیوندد و با آن‌ها وارد مسابقه شود. در تیم‌ها امکان چت آزاد وجود دارد که این امر می‌تواند مهم‌ترین نگرانی والدین در این بازی شمرده شود. در تنظیمات بازی امکان غیرفعال کردن چت وجود دارد که البته پرواضح است که فعال یا غیرفعال کردن این گزینه کار سختی نیست و فرزند ما هم قادر به تنظیم این گزینه خواهد بود. نکته مهم در مورد رده سنی ما در این بازی است؛ برخلاف سادگی و رنگی بودن بازی، با توجه به امکان تیم شدن افراد و در ادامه چت‌های آزاد، این محیط می‌تواند برای فرزندتان خطرآفرین و منفی باشد، در فضای چت امکان دریافت هر نوع محتوایی توسط هرکسی برای فرزندتان وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم با فرزندتان در ای مورد صحبت کنید و او را متوجه خطرات این فضا بکنید. در ادامه پیشنهاد می‌شود جزوات و مقاله‌های سواد رسانه‌ای را دراین‌باره مطالعه بفرمایید.

خلاصه‌ی آن: در مراحل بالاتر، باید از طریق پرداخت درون برنامه جان خریداری شود و یا باید نیم ساعت از آخرین بازی بگذرد تا مجدداً بازی جان جدید بدهد. بعد از مرحله بیستم امکان پیوستن به تیم‌ها و رقابت و امکاناتی مثل چت آزاد وجود دارد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند عزیزتان در مورد زمان استفاده از بازی صحبت کنید، انفجار مکعب‌ها به‌شدت اعتیادآور است پس بهتر است در مورد تایم بازی از قبل به توافق برسید. در مورد تایمر صفحه‌نمایش بازی و این گزینه که بعد از باختن، بازیکن تا نیم ساعت نمی‌تواند بازی را ادامه دهد از فرزتان سؤال کنید. چقدر زمان گذاشتن برای هر بازی مناسب و منطقی است؟ فکر می‌کند هدف سازنده از این وقفه 30 دقیقه‌ای در بازی چیست؟

 در صورت استفاده فرزندتان از پرداخت‌های درون برنامه‌ای، از او سؤال کنید هدفش از رفتن به مراحل بالاتر و باز کردن قفل‌ها چیست؟

با توجه به وجود فضای گفتگوی متنی در بازی و ناامن بودن این فضا برای فرزندتان، پیشنهاد می‌شود ابتدا با فرزندتان از موضع رفاقت و دوستی دراین‌باره صحبت کنید، به‌طوری‌که او شمارا امین و معتمد خود بداند و در صورت مواجهه با مشکل یا خطری دراین‌باره شما را در جریان بگذارد و بتواند با شما مشورت کند. فضای مجازی و مخصوصاً بازی‌های دیجیتال آنلاین با امکاناتی مثل چت محیطی ناامن برای فرزندان ما ایجاد می‌کند که البته این امر به‌خوبی قابل‌کنترل است، نیازمند هوشمندی و بصیرت والدین و همراهی فرزندان است. مقاله‌ها و جزوات سواد رسانه‌ای می‌توانند کمک شایانی به شما برای هدایت فرزندتان به مسیر درست در این فضا باشند.

خلاصه‌ی آن: چقدر زمان گذاشتن برای هر بازی مناسب و منطقی است؟ هدف سازنده از این وقفه 30 دقیقه‌ای در بازی چیست؟ در صورت استفاده فرزندتان از پرداخت‌های درون برنامه‌ای، هدفش از رفتن به مراحل بالاتر و باز کردن قفل‌ها چیست؟

ماجرای بازی

انفجار مکعب‌ها جزء جذاب‌ترین بازی‌های پازلی محسوب می‌شود که با گرافیک و موسیقی بسیار جذاب خود طرفداران زیادی پیداکرده است. با ورود به بازی، بازیکن بسیار ساده و بدون چالش گیم پلی را شروع می‌کند. سه شخصیت بازی شامل یک گرگ، خرس و گربه هستند و در هر مرحله یکی از این سه شخصیت بازی را انجام می‌دهد. ابتدا از او خواسته می‌شود تا مکعب‌های هم‌رنگ خود را به‌گونه‌ای کنار هم قرار دهد و سپس همه را منفجر کند. به‌مرور و در مراحل بالاتر با جابه‌جایی مکعب‌ها و منفجرشدن آن‌ها امکاناتی مهیج مثل بمب یا موشک و یا مکعبی که با انتخاب آن، تمام مکعب‌های هم‌رنگ آن در صفحه منفجر خواهند شد به بازیکن می‌دهد که مانع از خسته‌کننده شدن بازی می‌شود یا مثلاً از بازیکن خواسته می‌شود اردک‌ها و بادکنک‌ها و حباب‌های صفحه را از بین ببرد. رفته‌رفته چالش‌های بازی بیشتر می‌شود و امکانات بازی تغییر می‌کند؛ مثلاً وقتی دو موشک کنار هم قرار بگیرند از دو طرف هم‌زمان حرکت کرده و مکعب‌ها را از بین می‌برند. یا وقتی دو بمب کنار هم قرار گیرند، مکعب‌های خیلی بیش‌تری منفجر خواهد شد. در مراحل اول، بازیکن بدون وقفه می‌تواند از بازی لذت ببرد اما در ادامه و با باخت او، برای ادامه بازی دچار چالش خواهد شد و دو راه دارد، یا باید از طریق پرداخت درون برنامه جان جدید بخرد و به بازی ادامه دهد یا باید 30 دقیقه بعد از آخرین بازی اقدام به ادامه گیم پلی کند. در ابتدا این وقفه‌های 30 دقیقه قابل‌تحمل است اما با بالا رفتن مراحل، این مکث‌های 30 دقیقه‌ای بسیار کلافه کننده خواهد شد و بازیکن را به فکر خرید جان و پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌اندازد. بعد از مرحله بیستم بازیکن می‌تواند وارد تیم شود و در آنجا به رقابت با بازیکن‌های دیگر بپردازد. در آنجا بازی کنان و گروه‌ها بر اساس امتیازهایشان جدول‌بندی شده‌اند. نکته نگران‌کننده برای والدین، امکان چت آزاد در تیم‌ها است. البته از طریق تنظیمات بازی می‌توان گزینه چت را غیرفعال کرد اما دسترسی به این گزینه بسیار ساده است و فرزندتان هم به‌راحتی می‌تواند آن را فعال و یا غیرفعال کند.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): ios,android

نام ناشر: peak

تاریخ آخرین به روزرسانی: 99/12/2

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما بااتصال به اینترنت امکانات بیش‌تری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید –گفتگوی متنی – چالش – دعوت به شبکه اجتماعی

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد