• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

الفبابا

بررسی تخصصی بازی

الفبابا

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی الفبابا دارای سه حالت مختلف از حل معمای کلمات است. این بازی می‌تواند تا حدی اطلاعات عمومی بازیکن را در مورد لغات، هم معنی و نوع املاء لغات افزایش دهد. تبلیغات داخل بازی گه‌گاهی ظاهر می‌شوند و بخشی برای دیدن تبلیغ و جایزه گرفتن وجود دارد که با قطع شدن اینترنت، در دسترس نیستند.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
مصرف گرایی

اگر هنگام بازی اینترنت متصل باشد، تبلیغات مربوط به برنامه‌های دیگر نمایش داده می‌شود. بخشی برای دیدن تبلیغ بصورت اختیاری و دریافت سکه در بازی وجود دارد.

جزئیات
ارزش یاددهی

با حل برخی معماهای بازی اطلاعات عمومی بازیکن افزایش می‌یابد و در بخش‌هایی هم‌معنی ها و املای کلمات مختلف را به یاد آورده و یاد می‌گیرید. در بخش بازی روزانه برای حل معما به سرعت عمل و تفکر سریع نیازمند است و به مرور این توانمندی تقویت می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

بازی در قالب حل معمای کلمات است و طراحی بازی مانند بازی‌های مشابه، خوب انجام شده و بازی کردن راحت است. میزان دشوار بودن معماها به‌نسبت اطلاعات عمومی هر بازیکن متفاوت است.

جزئیات
بازی پذیری

بازی با وجود "جدول رده‌بندی" حس رقابت زیادی را به بازیکن نمی‌دهد و چالش موجود در بازی هم نقش آنچنان پررنگی ندارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

در بازی تبلیغ برنامه‌های مختلفی وجود دارد که در صورت قطع کردن اینترنت، تبلیغات نمایش داده نخواهند شد. در بازی امکان خرید درون‌برنامه‌ای وجود دارد و بازیکن می‌تواند با خرید سکه برای حل معما، راهنمایی بگیرد. برخی معماهای بازی می‌تواند برای فرزندتان دشوار باشد، خوب است در حین بازی فرزندتان را با آموزش کلمات جدید و هم‌معنی ها یاری کنید.

خلاصه‌ی آن: فرزندتان با استفاده از قابلیت خرید درون‌برنامه‌ای می‌تواند در بازی سکه بخرد. با توجه به سختی بعضی از معماها، بهتر است فرزندتان را در حین بازی همراهی کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به فرزندتان بگویید اگر معنی کلمه یا اصطلاحی را متوجه نشد با شما در‌میان بگذارد.

 در مورد هدف اصلی بازی که "حل معما" است صحبت کنید و  اینکه خرید سکه ضروری نیست. در مورد اینکه "اگر سکه‌های بازی بی‌نهایت بود، هنوز هم بازی معنی داشت؟" صحبت کنید.

برای توضیح کلمات جدید (برای درک بهتر معنی) خوب است از تصاویر و  توضیحات و تعاریف استفاده کنید.

خلاصه‌ی آن: به فرزندتان بگویید در صورت مواجهه با عبارت و یا کلمه جدید از شما راهنمایی بخواهد. شما هم با استفاده از مفاهیم و تصاویر مختلف معنی کلمات را به فرزندتان آموزش دهید.

ماجرای بازی

یک بازی در سبک معمایی کلمات که سه نوع بازی مختلف را در خود جای داده است، از جمله جدول، حدس کلمات هم‌معنی و حدس کلمه با زمان محدود. بازیکن در این بازی به حل معمای کلمات با حالت‌های مختلف می‌پردازد. فضای بازی دارای المان‌های سنتی و یک موسیقی ایرانی سنتی در پس‌زمینه است.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید
نام توسعه دهنده: بارانا گیمز
تاریخ آخرین به روزرسانی: 99/04/02
نیاز به اینترنت: بدون اینترنت می‌توان بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.
امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ
امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.
نشان‌ها: سلامت، همراهی والدین.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه