• امروز : 8 آذر 1402
logo

نقد و بررسی بازی استری ( stray)

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1038 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

در استری بازیکن نقش یک گربه را دارد! گربه‌ای که خانواده‌اش را گم می‌کند و در شهر مردگان گیر می‌افتد جایی که تنها اعضای آن ربات‌ها هستند. داستان در آینده و قضای آخرالزمانی روایت می‌شود و کمی مرموز و تا حدی ترسناک است. گشت‌وگذار در محیط و پیداکردن آیتم‌های مخفی در نقش یک گربه، می‌تواند برای بازیکنان کاوشگر جذاب باشد.

ژانر : ماجراجویی

12 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

این عنوان مستقل توانست بین بازی‌های معروف شهرت بسیار زیادی پیدا کند!

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  داستان بازی در شهری روایت می‌شود که تمام انسان‌های آن توسط یک ویروس کشته‌شده‌اند. بازیکن در نقش یک گربه باید تلاش کند تا از این شهر خارج شود و به خانواده‌اش برگردد. خشونت در بازی تا حدودی وجود دارد به این صورت که دشمنان پر تعدادی به دنبال بازیکن می‌افتند و اگر به او برسند او را می‌کشند. در بازی خون‌ریزی وجود ندارد و هیچ جزئیاتی را در خشونت آن شاهد نیستیم. در بخشی از بازی یک بار و کلاب وجود دارد که در آن ربات‌ها به کارهای شبیه به انسان‌ها مشغول‌اند مانند مشروب خوردن سیگارکشیدن و رقصیدن. در بخشی از بازی برای به‌دست‌آوردن لباس کارگری باید آن را از مغازه دزدید. فضای بازی تا حدودی مرموز و تاریک طراحی شده و موسیقی متن بازی نیز به کامل شدن این فضای مرموز کمک می‌کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندتان در مورد دزدی‌ای که اتفاق می‌افتد صحبت کنید. آیا می‌توان برای هدف خوب، کار بد انجام داد و دزدی کرد؟ آیا برای به‌دست‌آوردن لباس کارگری به‌جای دزدی کردن راه دیگری هم بود؟

می‌توانید از فرزندتان بپرسید که چه ویژگی‌ای از این بازی او را جذب کرده و برایش جالب است. در ادامه می‌توان دررابطه‌با ایده‌هایی که بازی در داستان خود مطرح می‌کند از او سوال کنید. شرکتی که این بازی را منتشر کرده، ممکن است چه مضامینی در داستان بازی بیان کرده باشد. به‌عنوان‌مثال این بحث که انسان بخشی از خود را داخل سیستم‌های الکترونیکی زنده نگه دارد. یا اشاره بازی‌سازان به اینکه انسان‌ها همه توسط یک ویروس از بین رفته‌اند. آیا امکان دارد که بازی‌ساز، این ایده‌ها را از قصد مطرح کرده باشد و از ایجاد این مفاهیم در بازی قصدی داشته باشد؟

آیا امکان دارد روزی زمین به این وضع درآید؟ آیا ممکن است انسان (خودآگاهش) را در وسایل الکترونیکی آپلود کند؟

خلاصه‌ی آن: آیا امکان دارد روزی زمین به این وضع درآید؟ آیا ممکن است انسان (خودآگاهش) را در وسایل الکترونیکی آپلود کند؟

ماجرای بازی

استری یک بازی ماجراجویی است که در آن بازیکن در نقش یک گربه همراه با خانواده‌اش شروع به گشتن می‌کند و ناگهان از جایی می‌افتد و از خانواده‌اش جدا می‌شود و در باقی داستان سعی در پیداکردن خانواده‌اش دارد. بازیکن در این مسیر باید سعی کند مانند یک گربه رفتار کند و با انجام کارهایی خودش را از شهر مردگان خلاص کند و از آن خارج شود. در شهر مردگان که بازیکن در آن حضور دارد فقط ربات‌ها حضور دارند و برای رهایی از آن شهر باید از آنها کمک گرفت. در داستان بازی انسان‌ها مدت‌ها پیش مرده‌اند و روایت بازی در فضای آخرزمانی اتفاق می‌افتد که در آن با انتشار یک بیماری همه‌ی انسان‌ها مرده‌اند و دانشمندان خودآگاهشان را در سیستم الکترونیکی شهر آپلود کرده‌اند. بازیکن می‌تواند در نقش یک گربه راه برود، بپرد و حتی میو میو کند! بازیکن باید با همین امکانات به‌علاوه توانایی ارتباط گرفتن با ربات‌ها، معماهای بازی را حل کند و به خانواده‌اش برگردد. در بخش‌هایی بازیکن نیاز دارد به‌صورت مخفیانه برخی مراحل را طی کند. گاهی بازیکن باید به جست‌وجو برای پیداکردن اشیا مخفی و حل معماها بپردازد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): playstation 4،playstation 5،windows

نام ناشر: Annapurna Interactive

نام توسعه دهنده: BlueTwelve Studio

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ 2022-08-04

نیاز به اینترنت: ندارد و کاملا آفلاین است.

امکانات آنلاین:

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد استری

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!