• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی بازی ارباب حلقه‌ها: قیام به جنگ (The Lord of the Rings: Rise to War)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

191 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

یک بازی استراتژی است که فرزندتان را به دنیای خیالی سرزمین میانه می‌برد و به او اجازه می‌دهد که در جنگ حلقه‌ها نقش داشته باشد. فرزندتان می‌تواند با دوستان خود به صورت آنلاین یا محلی بازی کند و با شخصیت‌های معروف سرزمین میانه همکاری کند. بازی دارای مبارزات سخت است و داستان جدیدی را روایت می‌کند که همزمان با اتفاقات اصلی ارباب حلقه‌ها رخ می‌دهد.

ژانر : استراتژی

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این یک بازی موبایلی است که بر اساس فیلم‌های ارباب حلقه‌ها ساخته شده است. فیلم‌های ارباب حلقه‌ها خود بر اساس مجموعه کتاب‌هایی به همین نام نوشته جی.آر.آر. تالکین هستند. بازی از شخصیت‌ها و محیط‌های فیلم‌ها استفاده می‌کند و داستان آن در عصر سوم سرزمین میانه رخ می‌دهد. بازی دارای گرافیک خوب و صداگذاری عالی است. بازی دارای خشونت متوسطی است و برای نوجوانان مناسب است.

بازی  ارباب حلقه‌ها، یک بازی است که ممکن است زمان زیادی از فرزندتان بگیرد. بازی دارای مراحل مختلفی است که هر کدام مدت زمانی متفاوتی نیاز دارند. بازی همچنین دارای سیستم فصلی است که در هر فصل یک هدف اصلی برای بازیکنان تعیین می‌شود. بازیکنان می‌توانند با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنند و با هم همکاری یا رقابت کنند. این امکانات می‌توانند بازی را جذاب و اعتیادآور کنند و بازیکنان را ترغیب کنند که زمان بیشتری را صرف بازی کنند. مصرفگرایی، موضوعی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند. بازی از مدل خرید درون بازی و تبلیغات درون بازی استفاده می‌کند که ممکن است فرزندتان را ترغیب کند که پول واقعی خود را صرف خرید منابع، زره، سلاح، جواهر و فرماندهان کنند. این موارد می‌توانند بازی را برای فرزند شما آسان‌تر و جذاب‌تر کنند اما ممکن است باعث ایجاد مصرفگرایی و از دست رفتن ارزش واقعی پول شوند. همچنین تبلیغات درون بازی ممکن است بازی را برای فرزندتان مزاحم و خسته‌کننده کنند و محتوای نامناسبی را به آن‌ها نشان دهند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به فرزندان خود بگویید که بازی بر اساس داستان‌های خیالی ساخته شده است و نباید آن‌ها را با واقعیت اشتباه‌ بگیرند. باید درباره زمان مصرف بازی توسط بچه‌ها نظارت داشته باشید و محدودیت‌هایی برای آن‌ها تعیین کنید. باید به بچه‌ها بگویید که بازی فقط یک سرگرمی است و نباید از آن بیش از حد استفاده کنند. به بچه‌ها بگویید که به فعالیت‌های دیگری مانند درس خواندن، ورزش کردن، خوابیدن و صحبت کردن با خانواده و دوستان هم اهمیت بدهند.

به فرزندتان بگویید که بازی نیاز به اینترنت دارد و باید از مصرف بیش از حد اینترنت خودداری کنند.

ماجرای بازی

داستان بازی درباره جنگ حلقه‌ها است که در عصر سوم سرزمین میانه اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید یکی از فرقه‌های موجود در سرزمین میانه را انتخاب کنید و نقش یک فرمانده را بازی کنید. شما باید لشکریان خود را ارتقا دهید و با دشمنان خود مبارزه کنید. شما باید منابع خود را جمع آوری کنید و قلمرو خود را گسترش دهید. شما باید با شخصیت‌های معروف سرزمین میانه مانند گندالف، آراگورن، فرودو و سائورون همکاری یا رقابت کنید. بازی دارای سیستم فصلی است که در هر فصل یک هدف اصلی برای شما تعیین می‌شود. مثلاً، در فصل اول شما باید سعی کنید که قلعه‌ای را تصاحب کنید. بازیکن می‌تواند یکی از فرقه‌های موجود در سرزمین میانه را انتخاب کند و نقش یک فرمانده را بازی کند. همچنین می‌تواند با دوستان خود همکاری کند و یک اتحادیه تشکیل دهد یا با بازیکنان دیگر رقابت کند و جنگ‌های بزرگ را تجربه کند.

بازیکن می‌تواند در چالش‌ها و رویدادهای بازی شرکت کند و جوایز ارزشمندی را بدست آورد. مثلاً، او می‌تواند در چالش‌های روزانه، هفتگی و ماهانه شرکت کند و سکه‌ها، منابع، زره‌ها و سلاح‌های خود را افزایش دهد. یا می‌تواند در رویدادهای ویژه مانند جشن‌ها، تخفیف‌ها و مسابقات شرکت کند و جواهر، جعبه‌های گنج و فرماندهان نادر را بدست آورد.

بازیکن می‌تواند با دوستان خود در قبیله و گروهش گفتگوی متنی داشته باشد و راهنمایی‌ها، نکات و تجربیات خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارد. او می‌تواند با بازیکنان دیگر در چت عمومی گفتگو کند و با آن‌ها دوست شود یا آن‌ها را به چالش بکشد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): اندروید،آی‌اواس

نام ناشر: Exptional Global, NetEase Games

نام توسعه دهنده: NetEase Games

تاریخ انتشار: 2 دی 1402 (23 سپتامبر 2023)

تاریخ آخرین به روزرسانی: 2 بهمن 1402 (23 ژانویه 2024)

نیاز به اینترنت: دارد و کاملا آنلاین است.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، ایجاد دوستی، جدول رتبه‌بندی، رویداد، تشکیل گروه، ذخیره‌سازی، گفتگوی متنی، چالش، اشتراک‌گذاری محتوا، چند نفره بازی‌کردن

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ارباب حلقه‌ها: قیام به جنگ

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!