• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ابزارها بالا!

بررسی تخصصی بازی Tools Up!

ابزارها بالا!

author-img

توسط : محمدحسن سلطانپور ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ابزارها بالا! یک بازی همکاری آفلاین است و اعضای خانواده، کوچک و بزرگ، می‌توانند در کنار هم این بازی را تجربه کنند. شیب سخت شدن بازی در طی مراحل آرام است و کوچکترها را می‌تواند تا آخرین مرحله کنار بزرگترها نگه دارد. این بازی برای چند نفره بازی کردن طراحی شده است و در حالت تک نفره جذابیتی برای فرزند شما نخواهد داشت. محتوای آسیب زای خاصی در این بازی دیده نشده، پس از این فرصت استفاده کنید و یک روز خانوادگی را رقم بزنید.

سال 2019 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
برنده جایزه ACANTHUS AUREUS درکشور لهستان
جزئیات
ترس

برخی از ظاهرهایی که بازیکن می‌تواند برای خود انتخاب کند، می‌تواند برای بازیکن کم سن و سال، ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناف یکی از شخصیت‌ها نمایان که ممکن است برای برخی نامناسب به نظر برسد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی به نوعی شغل بازسازی ساختمان را شبیه‌سازی کرده است، هرچند به صورت کارتونی، و ارزش‌هایی چون تعمیر و نگهداری به جای تخریب و نوسازی را یادآور می‌شود. همچنین با قرار دادن بازیکنان در نقش یک تیم، تشویق به همکاری با یکدیگر و کار گروهی می‌کند.

جزئیات
آسانی بازی

هرچند برای بازی فقط به دکمه‌های جهت و دو دکمه‌ی دیگر لازم است، اما به دلیل فضای سه بعدی و اهمیت عنصر زمان در بازی، برای سنین پایین و بازیکنان کم مهارت در استفاده از دسته و صفحه کلید نمی‌تواند مناسب باشد. نکته دیگر آنکه برای بازی نیازی به سواد زبان انگلیسی نیست و تمام ماموریت‌های بازی بصورت گرافیکی نمایش داده شده‌اند. بازی بخش آموزشی ندارد و بازیکنان باید سعی کنند خواسته‌ی بازی را به گونه‌ای کشف کنند.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

این بازی به نوعی شغل بازسازی ساختمان را شبیه‌سازی کرده است، هرچند بصورت کارتونی، و ارزش‌هایی چون تعمیر و نگهداری بجای تخریب و نوسازی را یادآور می‌شود. همچنین با قرار دادن بازیکنان در نقش یک تیم، تشویق به همکاری با یکدیگر و کار گروهی می‌کند. هرچند بازیکنان در این بازی کامل به یکدیگر وابسته نیستند اما نتیجه‌ی نهایی و امتیاز بازی وابسته به کیفیت همکاری بازیکنان دارد. مستقل بودن بازیکنان تا حدودی کمک می‌کند بازیکنان با مهارت پایین‌تر به راحتی در کنار بازیکنان ماهرتر بازی کنند بدون آنکه نگران خراب شدن تجربه‌ی بازی دیگران شوند. رهبر گروه میتواند با شناخت از مهارت بازیکنان، وظایف کاری را به درستی بین بازیکنان تقسیم کند. از اینرو حجم گفتگوها بین بازیکنان به شدت بالاست و بازیکنان معاشرت‌جو از این بابت از بازی لذت خواهند برد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

هرچند امکان تک نفره بازی کردن هم وجود دارد اما این بازی برای در کنار هم بازی کردن طراحی شده است و از این رو بیش از همه، برای تیپ معاشرت‌جو جذابیت خواهد داشت. اولیای کودکان ۹ تا ۱۲ سال می‌توانند به راحتی در کنار فرزندانشان از این بازی لذت ببرند، اما برای نوجوانان بزرگتر، همراهی دوستان و فامیل پیشنهاد می‌شود و والدین می‌توانند در نقش تماشاچی قرار بگیرند.

بازی ابزارها بالا! محتوای آسیب زای شاخصی برای گروه سنی بالای نه سال ندارد، پس با خیال راحت این بازی را در کنار فرزندانتان تجربه کنید. تلاش کنید، تجربه‌ی در کنار شما بازی کردن برای فرزندتان شیرین‌تر از تنهایی بازی کردن باشد. سعی کنید قبل از فرزندتان این بازی را یکبار تجربه کنید. اما اگر خودتان بازیکن حرفه‌ای نیستید و تا بحال از دسته‌های بازی استفاده نکردید، بهتر است دونفره بازی نکنید و نفرات بیشتری را به بازی دعوت کنید تا از جدیت بازی بکاهید.

خلاصه‌ی آن: بازی ابزارها بالا! برای در کنار هم بازی کردن طراحی شده است. محتوای آسیب‌زای شاخصی برای گروه سنی بالای 9 سال دیده نشده و کنترل بازی ساده است اما اگر قصد هم‌بازی شدن با فرزندانتان را دارید، سعی کنید قبل از آنها بازی را تجربه کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

گفتگوها فقط به بازی خلاصه نمی‌شود و شما می‌توانید بعد از اتمام بازی نیز درباره‌ی استراتژی‌های بهتر بازی کردن گفتگو کنید.

اگر این تجربه‌ی اول شما در بازی کردن کنار فرزندتان است، سعی کنید فقط خودتان باشید و از بازی لذت ببرید. نگذارید فرزندتان فکر کند با هدف خاصی با او همبازی شدید. اجازه دهید فرزندتان در بازی خود را بروز دهد.

همچنین می‌توانید با این مقدمه که آیا دوست داشتی در شرکتی که بازی ترسیم کرده مشغول به کار بودی، با فرزندتان در مورد شغلی که دوست دارد در آینده برگزیند گفتگو کنید.

از او بپرسید تا چه حد دوست دارد شغلی را انتخاب کند که وابسته به کار گروهی است؟

از او بپرسید چه چیزی ارزش یک شغل را بالا می‌برد و آیا برخی شغل‌ها نسبت به دیگر شغل‌ها پست‌تر یا ارزشمندتر هستند؟

خلاصه‌ی آن: شما می‌توانید درباره‌ی استراتژی‌های بهتر بازی کردن در یک بازی گروهی با فرزندتان گفتگو کنید. همچنین از فرزندتان در مورد شغل آینده‌اش سوال کنید. آیا کار کردن در محیط کار گروهی را می‌پسندد؟ آیا برخی شغل‌ها را برای خود پست می‌پندارد؟

ادامه متن

ماجرای بازی

داستان بازی بازیکنان را در نقش یک تیم شرکتی خدمات بازسازی ساختمان قرار می‌دهد که قرار است واحد‌های یک آسمان خراش را یک به یک تعمیر کنند. تمامی صاحبان، واحدهای خود را کاملا خالی و ترک کرده‌اند. تنها چیزی که از خود باقی گذاشتند یک نقشه‌ی ساخت است که انتظار دارند وقتی به واحدهای خود بر می‌گردند، آنها را آنطور بیابند.

زمان برای بازسازی هر واحد محدود است اگر بازیکنان بتوانند در زمان کمتری کار خود را تمام کنند، ستاره‌ی بیشتری میبرند. این ستاره‌ها برای ادامه‌ی مسیر و راهیابی به مراحل بعد نیاز هستند. کاغذ دیواری‌های کهنه باید کنده شوند، دیوارها باید رنگ شوند، زمین باید موکت یا پارکت شود، دیواری باید کوبیده شود، دیواری باید بنا شود و بازیکنان باید بارها به نقشه‌ی ساخت مراجعه کنند تا مطمئن شوند همه چیز طبق نقشه پیش رفته است. در انتهای هر مرحله، بازیکنان باید تمام وسایلشان را جمع کرده و مراقب باشند هیچ خرابی یا کثیفی‌ای از خود به جا نگذاشته باشند.

بدین ترتیب بازیکنان را خواهید دید که در تمام طول بازی در حال رنگ کردن، موکت کردن، تمیز کردن و مانند آن  هستند. حتی نیاز به پریدن و دویدن نیست، اما به مرور یاد خواهند گرفت وسایل را از بالای دیوار برای یکدیگر پرت کنند، یا هر چیز دیگری را.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

نام ناشر: All In Games

نام توسعه دهنده: The Knights of Unity

تاریخ انتشار: December 3, 2019

تاریخ آخرین به روزرسانی: October 29, 2020

نیاز به اینترنت: ندارد

امکانات آنلاین: ندارد

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): دارد

نشان سلامت: دارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه