• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آمیرزا

بررسی تخصصی بازی

آمیرزا

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
آمیرزا

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آمیرزا، فاقد محتوای آسیب‌زا می‌باشد و بیشتر، جنبه‌ی ورزش ذهن را دارد. اساس بازی برای چیدن حروف کنار هم و ساختن کلمات،  مانند جدول حل کردن روزنامه‌ها در قدیم، است. توصیه‌ی ما به شما این است که اگر کودکتان، بازیکن است، با همراهی و راهنمایی غیرمستقیمتان دلش را گرم‌کنید. حتی می‌توانید این بازی را شفاهی یا روی کاغذ به خانه هم بیاورید و از آن ایده بگیرید و لحظات شاد و مفرحی را  کنار خانواده، تجربه کنید. بازی به خاطر کلماتیک بودن کمی سخت است، ممکن است سرخوردگی به همراه داشته باشد، پس فرزندتان را رها نکنید.

سال 1396 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
کسب عنوان برترین بازی سال 1396.  بازی «آمیرزا» در سال 97 با نزدیک به چهار میلیارد دست بازی، پدیده سال صنعت بازی ایران و پرمخاطب‌ترین بازی ویدیویی ایرانی در تاریخ، لقب گرفت.
جزئیات
ترس

برای مخاطب کم سن و سال (که مسلما منظور از کم سن و سال، اینجا زیر سن پیشنهادی کدومو است)، ممکن است چهره‌ی بعضی میرزاها و کاراکترهای داخل بازی، به دلیل داشتن سبیل و ابروی پرپشت و چهره یا هیکل خشن، ترسناک باشد که تعدادشان نیز اندک است. مورد بعدی که ذیل این شاخص قرار می‌گیرد، اضطرابی است که ممکن است به دلیل معطل ماندن مخاطب درزمانی که سکه‌هایش زیر 45 عدد هست و در حدس کلمات درمانده است پیش بیاید که برای آن‌هم برنامه پرداخت درون برنامه‌ای را پیشنهاد می‌دهد که به نظر ما ترویج الگوی مصرف‌گرایی است. درواقع سازنده برنامه از درماندگی مخاطب در حدس کلمات استفاده کرده و هزینه دادن را به میان می‌کشد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تنها موردی که مشاهده می‌شود، مقوله‌ی شانس است که آن‌هم خیلی پررنگ نیست و گاهی به بازیکن، چرخانه‌ی گردون را پیشنهاد می‌دهد که با چرخاندن و افزایش شانسش، به سکه‌های بیشتری دست پیدا کند.

جزئیات
مصرف گرایی

هنگام بازی، هر جا که سکه کم می‌آورید و در حدس کلمات معطل‌ مانده‌اید، برنامه به شما پیشنهاد می‌دهد که پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید. مثلاً فیلم تبلیغاتی ببینید یا سکه‌ها را با پرداخت پول بخرید. این کار به شما کمک می‌کند که سکه‌ی بیشتری در دست برای خرج کردن داشته باشید اما از جهتی میل به پرداخت پول بیشتر و هزینه صرف کردن هرچه بیشتر، در شما افزایش می‌یابد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی، از بازی‌های مفید است و ارزش یاددهی خوبی دارد. از چه نظر؟ از این نظر که ذهن شما را به کار می‌گیرد و موجب ورزش ذهنتان می‌شود، به دایره‌ی لغاتتان می‌افزاید و اگر کودکی داشته باشید که تازه سواد آموخته، به یادگیری حروف و ساختن کلمه به او هم کمک می‌کند. شما با هر بار حدس زدن و دیدن کلمات، به خزانه‌ی لغات خود می‌افزایید و با هر بار حدس صحیح، احساس خوبی در شما شکل می‌گیرد و با پیشرفت هر مرحله، توانایی حدس زدن شما و کنار هم چیدن حروف بیشتر در شما تقویت می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

بازی آمیرزا تقریبا راحت انجام میشود و جاگیری دکمه‌ها و روند بازی وهم‌چنین المان هایی که در بازی موجود است به خوبی بیانگر کارکرد آن می‌باشد اما بازی نیاز به اطلاعات عمومی و خزانه لغت تقریبا خوبی دارد که به سختی آن می‌افزاید.

جزئیات
بازی پذیری

اساس بازی چالش حل کلمات است و برای افرادی که عاشق چالش هستند می تواند جذاب باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی آمیرزا را  برای بالای سن 10 سال مناسب دیدیم چون بازی در راستای چیدن حروف کنار هم و ساختن کلمه است پس فرزندمان باید آشنایی کامل را با حروف الفبا و کلمه ساختن داشته باشد. در حین بازی با فرزندمان همراه باشیم و زمینه‌ی گفت‌وگو را حفظ کنیم. به‌ عنوان ‌مثال، می‌توان با سؤال‌هایی غیرمستقیم فرزندمان را راهنمایی کنیم تا به کلمه‌ی مورد نظر بازی برسد. توصیه‌ی ما به شما این است که حتماً زمانی را بگذارید و با فرزندتان بازی کنید که او هم همراهی شما را حس کند. اگر جایی شکست خورد حتماً با او همدلی کنید. شما می‌توانید این بازی را به دنیای واقعی آورده و از آن ایده بگیرید و برای یادگیری کلمات و آشنایی کودکتان با حروف الفبا از آن استفاده کنید. در همه‌ی این موارد یادتان باشد که فرزندتان برای بازی و انجام مراحل به شما وابسته‌ی صرف نشود و استقلال داشته باشد.

خلاصه‌ی آن: این بازی برای رده سنی بالای 10 سال مناسب است. توصیه ما به والدین عزیز این است که وقتی برای گفت‌وگو با فرزندشان در مورد بازی بگذارند و او را به‌طور غیرمستقیم راهنمایی کنند در ضمن، از آن برای دنیای بیرون هم می‌توانند ایده بگیرند و با احساسات کودکشان همدلی کنند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

گفت‌وگو و گفت‌وگو و گفت‌وگو؛ کار مهمی که باید با فرزندانتان حین بازی و بعد بازی انجام دهید! در بازی آمیرزا شما می‌توانید با سؤال‌هایی غیرمستقیم کودک خود را راهنمایی کنید که به کلمه موردنظر نزدیک شود یا برسد. به ‌عنوان‌ مثال، کلمه "میز". شما می‌توانید با سؤال کردن کودک خود را به هدف بازی برسانید. به این صورت که شما می‌توانید سؤال کنید " مدرسه که میری کتاب و دفترهاتو روی چه چیزی میذاری و مشق می‌نویسی؟" و اگر کودکتان در یافتن کلمه ناکام ماند با او همدلی کنید و احساسش را درک کنید و به مثال‌ها و راهنمایی‌های بیشتر بپردازید. در بازی آمیرزا می‌توانید حروف ریخته شده در سینی را به کودک نشان دهید و از او بخواهید صداکشی کند. این کار به شناخت او کمک زیادی می‌کند. بعد از بازی هم می‌توانید در مورد نحوه بازی، حس فرزندتان به بازی، صحبت کنید و از او بخواهید که بگوید با جلو رفتن مراحل چه پیشرفتی را در خود احساس می‌کند و هر چه جلوتر می‌رود چه حسی دارد؟

خلاصه‌ی آن:

با سؤال‌های غیرمستقیم، فرزندتان را به هدف رسیدن به کلمه موردنظر بازی برسانید. از احساس او در جلو رفتن مراحل سؤال کنید. از او بخواهید که فایده بازی و پیشرفتش را در این مدت که بازی می‌کرده برایتان بیان کند. همدلی با احساس فرزندتان را هم فراموش نکنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازی آمیرزا ، یک بازی بامزه و کارتونی است که با هدف کلمه‌سازی و بالا بردن دقت گردآوری‌ شده است. وقتی بازی را باز می‌کنید، منویی سه‌گانه جلوی چشمان شما قرار می‌گیرد که شامل بازی روزانه، شروع بازی و استاد میرزا می‌باشد. در قسمت شروع بازی که همان بازی اصلی است شما باید جاهای خالی را با حروفی که روی سینی ریخته است، کامل کنید. اگر حدس شما درست باشد که سر جای خودش قرار می‌گیرد اگر حدس شما چیزی غیر از آن باشد در قندان سفالی کلمات اضافی قرار می‌گیرد که بعدها وقتی تعدادش زیاد شود می‌توانید بازش کنید و سکه دریافت کنید.  شما هر مرحله که جلوتر می‌روید یک میرزا را شکست داده و با میرزای دیگری طرف می‌شوید، هر میرزا،  تعداد مراحل متفاوتی دارند و طبیعتاً هرچه جلوتر می‌روید،  مراحل زیادتر و کلمه‌ها دشوارتر می‌شود اما تعداد سکه‌های دریافتی هم بالاتر می‌رود. هر میرزا یک نام خاص به خود را دارد و مراحل با اینکه در بخش‌های جداگانه‌ی هر میرزا طراحی‌شده است اما به ‌هم ‌پیوسته و پشت سر هم است. قسمت دیگری از بازی که در آن،  منوی سه‌گانه قرار دارد،  بازی استادمیرزا می‌باشد که در بازی استاد میرزا شما با استاد میرزاهایی مواجه هستید که باید برای حل کردن و پیش بردن این مرحله، حروف ریخته شده در سینی را مانند جدولی که در اختیار شما گذاشته و با کامل کردن هر کلمه، سرنخی از کلمه‌ی دیگر به شما می‌دهد، کامل کنید. اینجا هم قندان سفالی کلمات اضافی در اختیاردارید.  قسمت دیگری از بازی که در منوی سه‌گانه وجود داشت، بازی روزانه بود که بازی روزانه به این صورت است که وقتی واردش می‌شوید در تاریخ همان روزی که قرار دارید برای شما مرحله‌ای تدارک دیده است. در اینجا به شما می‌گوید که چند کلمه و چندحرفی باید بسازید و در چهار قسمت باید بازی آن روز را کامل کنید تا به شما امتیاز و سکه بدهد. تفاوت اینجا با دو بازی دیگر، این است که دیگر جای خالی کلمات مشخص نیست و همه‌چیز به حدس شما بستگی دارد. در ضمن در حین بازی برای افزایش سکه خزانه‌ی خود، می‌توانید از پرداخت‌های درون برنامه‌ای و دیدن تبلیغاتی که به شما پیشنهاد می‌شود نیز استفاده کنید.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها) : اندروید و ios
نام ناشر : موسسه فرهنگی هنری نردبان اندیشه
نام توسعه دهنده : موسسه فرهنگی هنری نردبان اندیشه فردا 
تاریخ انتشار: 1396 - 2017
تاریخ آخرین به روزرسانی: 04/07/99
نیاز به اینترنت:  بدون نیاز به اینترنت میتوان بازی کرد اما با اتصال به اینترنت، امکانات بیشتری فعال میشود.
امکانات آنلاین:  استادمیرزا و بازی روزانه - پرداخت‌های درون برنامه‌ای -  تبلیغ‌ها به ‌صورت آنلاین برای به دست آوردن سکه‌ی بیشتر.
امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین):  ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه