• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آلتو اودیسه

آلتو اودیسه

بررسی تخصصی بازی Alto's Odyssey

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی فاقد نکات منفی قابل‌توجه است و در این مورد تنها می‌توان به وجود تبلیغات اشاره کرد که در صورت قطع بودن اینترنت دیگر در دسترس نیستند. موسیقی، همراه با فضای آرامش‌بخش بازی، بازیکن را با خود همراه می‌کند. چالش‌ها و اتفاقات برای هر بار به مقدار جزئی متفاوت هستند و با پیشرفت در بازی، می‌توانید شخصیت‌های جدید و مکان‌ها و اتفاقات جدید در بازی را تجربه کنید.

سال ۲۰۱۸ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

این بازی، از بازی‌های منتخب گوگل پلی است و در سایت های نقد و بررسی، نمرات بالا و نقدهای مثبتی بدست آورده. دارای رتبه هفتم در دسته‌بندی "ورزشی" در اپ‌استور است.
جزئیات
خشونت

هنگامی که بازیکن با مانعی برخورد می‌کند، شخصیت بازی روی زمین می‌افتد. برخورد بسیار ساده و بدون جزئیات و از نمای دور دیده می‌شود.

جزئیات
مصرف گرایی

بعد از باختن در بازی با دیدن یک ویدیو تبلیغاتی می‌توانید به بازی ادامه دهید. تبلیغات کوتاهی در حین بازی کردن نمایش داده می‌شود. در بخش‌های مختلفی قابلیت خرید درون‌برنامه‌ای وجود دارد. با دیدن تبلیغ بصورت اختیاری مقداری سکه بدست می‌آورید. (در صورت قطع کردن اینترنت تبلیغات در دسترس نخواهند بود)

جزئیات
ارزش یاددهی

در این بازی ارزش خاصی را آموزش نمی‌دهد اما تلاش برای بدست آوردن سکه و گذراندن موانع چالش‌هایی را برای بازیکن ایجاد می‌کند که موفقیت در آنها نیازمند سرعت‌عمل بالاست که این توانایی رفته رفته در حین بازی تقویت می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

در ابتدای بازی آموزش‌هایی به زبان انگلیسی وجود دارد، اما کوتاه و مختصر هستند و بدون خواندن متن هم می‌توان متوجه نحوه‌ی بازی شد. بازی با پیشرفت بازیکن سخت‌تر می‌شود.

جزئیات
بازی پذیری

این بازی برای افرادی که به‌دنبال گذراندن چالش‌های متفاوت هستند مناسب است. کشف مکان‌های جدید برای بازیکنانی که خواهان کاوش و تجربه اتفاقات متفاوت هستند جذاب است. در صورت اتصال بازی به گوگل‌پلی می‌توان رتبه‌بندی بازیکن را مشاهده نمود.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی با موسیقی پس‌زمینه و طراحی ساده و زیبا، حس آرامش زیادی را به بازیکن منتقل می‌کند. در کنار آن وقتی که بازیکن امتیاز بالایی کسب کرده و یا در آستانه‌ی موفقیت در چالش‌ها است، باختن می‌تواند کمی او را ناراحت کند. این بازی بدلیل طراحی زیبا و روان بودن و در کنار آن وجود چالش‌ها می‌تواند مقداری اعتیاد آور باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در مورد احساس فرزنداتان هنگامی که این بازی را تجربه می‌کند از او سوال کنید. آیا این بازی برای او آرامش‌بخش است یا هیجان‌انگیز؟

 هنگامی که فرزندتان در بازی شکست می‌خورد احساس او را بپرسید.

از فرزندتان بپرسید چقدر بازی را دوست دارد و از انجام آن لذت می‌برد و چند بار در روز بازی می‌کند و هربار چقدر طول می‌کشد.

 راجع به رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از سندبورد (sandboard) وسیله‌ای که بازیکن روی آن سوار است) با فرزند خود صحبت کنید.

ماجرای بازی

بازیکن در ابتدای بازی نقش "Alto " را بر عهده دارد. آلتو قصد ماجراجویی در مکان‌های مختلف را دارد و بازیکن در بازی در نقش او ماجراجویی می‌کنید. در این ماجراجویی با موانعی روبه‌رو می‌شوید دره‌ها و سنگ‌ها را پشت سر گذاشته به مناطق مختلف می‌روید. بازیکن در یک فضای آرامش‌بخش در حال ماجراجویی، کسب امتیاز و بدست آوردن سکه است. در کنار آن با انجام چالش‌هایی که بازی برای بازیکن مشخص می‌کند، امکان تجربه‏ی شخصیت‌های دیگر بازی را پیدا می کند.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید، ios، ویندوز 10، ps4، xbox one نام ناشر: Snowman نام توسعه دهنده: Noodlecake Studios Inc تاریخ آخرین به روزرسانی: ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ 2020-07-23 نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود. امکانات آنلاین: خرید، تبلیغ، ذخیره‌سازی، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه