• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آقای گلوله

آقای گلوله

بررسی تخصصی بازی Mr. Bullet; Spy puzzles

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازیکن در مستر بولت به عنوان یک قاتل بی‌رحم ظاهر شده است که اهداف خود را با یک تیر از پا درمی‌آورد. این بازی، با ظاهر گرافیکی ساده، بسیار خشن است و خون‌ریزی در آن بسیار جدی ست. بازی دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای است و پخش تبلیغ دارد که گاهی محتوای نامناسب دارند.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

شخصیت بازی، قتل‌ها را با خونسردی کامل انجام می‌دهد و هیچ واکنشی در برابر رنجی که مقتولین می‌کشند از خود نشان نمی‌دهد. همچنین هنگام قتل، خون‌ریزی شدیدی رخ می‌دهد و قاتل در برابر این اعمال خشونت تشویق می‌شود و پاداش می‌گیرد. این کشتار فاقد هرگونه زمینه روایی و دلیل مشخصی است.

جزئیات
ترس

حالات مقتول، ممکن است ایجاد وحشت نماید. مقتول هنگام مرگ، خون‌ریزی شدیدی دارد و صدای خرخر مرگ ممکن است برای برخی بازیکنان هول‌انگیز باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازی به طور مداوم از بازیکن درخواست می‌کند تا اطلاعات خود را منتشر کنند. هیچ دلیلی برای کشتن سوژه‌ها و خشونت‌ورزی ارائه نمی‌کند.

جزئیات
مصرف گرایی

بازی به طور مداوم تبلیغ می‌کند و برای تماشای تبلیغ، پاداش تعیین کرده است که به مصرف‌گرایی دامن می‌زند.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی رویکرد آموزشی ندارد اما از آنجایی که بازیکن مجبور است صرفا با یک تیر و با استفاده از محیط، هدف را نابود کند، فهم فیزیکی و هندسی وی تقویت می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

بازی بسیار ساده آغاز می‌شود اما به مرور مراحل پچیده‌تر می‌شوند. چالش اصلی کشتن اهداف با شکلیک تنها یک گلوله هست.

جزئیات
بازی پذیری

یک بازی تفننی که چالش‌خای معماگونه‌اش می‌تواند برای بازیکنانی که دوست دارند علاوه بر سرگرمی، کمی هم فکر کنند، جذاب است.

آنچه لازم است والدین بدانند

مستر بولت یکی از بازی‌های پر طرفدار است که با ظاهر ساده خود، خشونت جدی دارد. به همین خاطر نباید اجازه دهیم فرزند زیر 16 سال ما این بازی را بازی کند و می‌توانیم بازی‌های مناسب‌تری که در همین سبک وجود دارد پیشنهاد کنیم.

 اگر فرزند ما درگیر این بازی شده است نیز حتما مراقبت نماییم که از بخش تنظیمات بازی صدای بازی و مشاهده خونریزی در بازی را غیر فعال کنیم.

همچنین بازی به طور مداوم به تبلیغ بازی‌ها و نرم‌افزارهای دیگر که معمولا نیز دارای صحنه‌های خشن یا مضامین جنسی هستند، می‌پردازد. خوب است که استفاده از اینترنت را در زمان انجام این بازی کنترل نماییم و آن را قطع کنیم؛ مخصوصا که اطلاعات بازیکن را جمع‌آوری می‌کند.

خلاصه‌ی آن: بازی به خاطر خشونت جدی و مکررش برای زیر 16 سال مناسب نیست. شامل تبلیغات نامناسب نیز است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد کشتن و به کار بردن اسلحه با او حرف بزنیم و تاکید کنیم که درگیری مسلحانه آخرین راه حل برای دفاع از خود است.

با او صحبت کنیم و دلیل لزوم قطع کردن اینترنت را برای فرزند نوجوانمان توضیح دهیم.

نظر او را در مورد سلامت بازی‌ها جویا شویم و از فرزند نوجوانمان بخواهیم فکرش را در مورد اینکه چه بازی سالم و مناسب است و چه بازی نیست بیان کند.

در مورد رحم و مروت و جوانمردی در نبرد نیز با فرزندمان صحبت کنیم و داستان‌ها و روایت‌هایی را در این مورد برای او تعریف کنیم

خلاصه‌ی آن: درباره ی به کاربردن اسلحه و دفاع از خود با او گفتگو کنیم.

ماجرای بازی

بازی داستانی ندارد و صرفا بازیکن با هدف قرار دادن دشمن خود، به مجموع اسکناس‌هایش افزوده خواهد شد و زمانی پاداش کامل خواهد بود که صرفا با یک گلوله تمام اهداف خود را نابود کند. بازی حالت‌های مختلفی دارد اما در نهایت کشتن طرف مقابل هدف بازی ست. از جمله‌ی این حالت‌ها دوئل آنلاین است که بازیکن برای تجربه‌ی آن باید وارد حساب کاربری‌اش در بازی شود.

بازی امکان سفارشی‌سازی دارد و بازیکن می‌تواند ظاهر خود را به شکل‌ها و شخصیت‌های متنوعی تبدیل کند.

همچنین بازی تبلیغ پخش می‌کند و برای دیدن این تبلیغ، به بازیکن پاداش می‌دهد. با توجه به اینکه بازی در جهان مناسب بالای 16 سال تشخیص داده شده است، این تبلیغات به خاطر خشونت و محتوای جنسی، اصلا مناسب کودکان نیست. همچنین بازی، ظاهرا با اهداف اقتصادی و تبلیغات هدفمند اطلاعات شما را گردآوردی می‌کند. وقتی که بازیکن برای اولین بار وارد بازی می‌شود، بازی تنظیمات گردآوری اطلاعات و تبلیغ را تنظیم می‌کند. اگر آن را محدود کنید، مدام برای تغییر آنها به بازیکن پیام می‌دهد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android, IOS

نام توسعه دهنده: Lion Studios

تاریخ آخرین به روزرسانی: 18 سپتامبر 2020

نیاز به اینترنت: ندارد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری آزاد می‌شود.

امکانات آنلاین: تماشای تبلیغ، دو نفره آنلاین بازی کردن، پرداخت درون برنامه‌ای، رتبه‌بندی بازیکنان

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد