• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

آقای گلوله

بررسی تخصصی بازی Mr. bullet

آقای گلوله

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازیکن در «مستر بولت» به‌عنوان یک قاتل بی‌رحم ظاهر شده است که اهداف خود را با یک تیر از پا درمی‌آورد. این بازی، با ظاهر گرافیکی ساده، بسیار خشن است و خون‌ریزی در آن بسیار جدی است. بازی دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای است، هم‌چنین تبلیغاتی پخش می‌شود که گاهی نامناسب هستند.

سال 2019 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شخصیت بازی، قتل‌ها را با خونسردی کامل انجام می‌دهد و هیچ واکنشی در برابر رنجی که مقتولین می‌کِشند، از خود نشان نمی‌دهد. هم‌چنین هنگام قتل، خون‌ریزی شدیدی رخ می‌دهد و قاتل در برابر این اِعمال خشونت تشویق می‌شود و پاداش می‌گیرد. این کشتار فاقد هرگونه زمینه روایی و دلیل مشخصی است.

جزئیات
ترس

حالات مقتول، ممکن است ایجاد وحشت نماید. مقتول هنگام مرگ، خون‌ریزی شدیدی دارد و صدای خِرخِر مرگ ممکن است برای برخی بازیکنان هول‌انگیز باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازی به‌طور مداوم تبلیغ می‌کند که به مصرف‌گرایی دامن می‌زند.

جزئیات
ناهنجاری دینی

بازی به‌طور کلی توجهی به این مباحث ندارد.

جزئیات
آسانی بازی

بازی بسیار ساده آغاز می‌شود؛ اما مراحل آن به مرور پچیده‌تر خواهد شد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دربارۀ کشتن و به‌کار‌بردن اسلحه با او حرف بزنیم و تأکید کنیم که درگیری مسلحانه، آخرین راه‌حل برای دفاع از خود است.

با او صحبت کنیم و دلیل لزوم قطع‌کردن اینترنت را برای فرزند نوجوانمان توضیح دهیم.

نظر فرزندمان را دربارۀ سلامت بازی‌ها جویا شویم و از او بخواهیم فکرش را دربارۀ اینکه کدام بازی سالم و مناسب، و کدام نامناسب است بیان کند.

دربارۀ رحم و مروت و جوان‌مردی در نبرد با فرزندمان صحبت کنیم و داستان‌ها و روایت‌هایی را در‌این‌مورد برای او تعریف کنیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

مستر بولت یکی از بازی‌های پر‌طرف‌دار است که با ظاهر سادۀ خود، خشونت جدی دارد. به‌همین‌خاطر نباید اجازه دهیم فرزند زیر پانزده‌سال ما این بازی را انجام دهد، می‌توانیم بازی‌های مناسب‌تری را که در همین سبک وجود دارد به او پیشنهاد کنیم. اگر فرزند ما درگیر این بازی شده است، حتماً مراقبت کنیم که از بخش تنظیمات بازی، صدای بازی و مشاهدۀ خون‌ریزی را غیر‌فعال کنیم. هم‌چنین بازی به‌طور مداوم به تبلیغ بازی‌ها و نرم‌افزارهای دیگر که معمولاً دارای صحنه‌های خشن، یا مضامین جنسی هستند، می‌پردازد. خوب است که استفاده از اینترنت را در زمان انجام این بازی کنترل کرده و آن را قطع کنیم، مخصوصاً که اطلاعات بازیکنان را جمع‌آوری می‌کند.

داستان بازی

این بازی داستانی ندارد و بازیکن صرفاً با هدف‌قرار‌دادن دشمن خود، به مجموع اسکناس‌هایش خواهد افزود و زمانی پاداش او کامل خواهد بود که با یک گلوله تمام اهداف خود را نابود کند. بازی حالت‌های مختلفی دارد؛ اما در‌نهایت هدف بازی کشتن طرف مقابل است. از جملۀ این حالات «دوئل» است که بازیکن برای تجربۀ آن باید وارد حساب کاربری شود. بازی امکان سفارشی‌سازی دارد و بازیکن می‌تواند ظاهر خود را به شکل‌ها و شخصیت‌های متنوعی تبدیل کند. این بازی تبلیغ پخش می‌کند و بازیکن برای دیدن تبلیغ پاداش می‌گیرد. با‌توجه به اینکه مستر بولت مناسب سنین بالای شانزده‌سال تشخیص داده شده است، تبلیغات آن به‌خاطر خشونت و محتوای جنسی، اصلاً مناسب کودکان نیست. این بازی، ظاهراً با اهداف اقتصادی و تبلیغات هدف‌مند اطلاعات شما را گردآوردی می‌کند. وقتی که بازیکن برای اولین‌بار وارد بازی می‌شود، بازی تنظیماتِ گردآوری اطلاعات و تبلیغ را به‌روز می‌کند و اگر شما آن را محدود کنید، مدام برای تغییر آن‌ها به بازیکن پیام خواهد داد.

جزئیات بازی

سازندگان: Lion Studio

سیستم‌عامل: Android, IOS

ژانر: پازل و معما

تعداد بازیکن: تک‌نفره

امکانات آنلاین: تماشای تبلیغ، بازی آنلاین دو‌نفره، پرداخت درون‌برنامه‌ای، رتبه‌بندی بازیکنان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه