• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی بازی آشپزشو

author-img

توسط : مریم صدیقی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

95 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
بازی آشپز شو محصول سال 1400 شرکت پاییزان و قابل انجام در پلتفرم اندروید می‌باشد. این بازی در سبک شبیه سازی است و بازیکن مدیریت یک مجموعه رستوران ایرانی را بر عهده دارد.

ژانر : تفننی

1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این بازی و مخصوصاً کاور اصلی بازی که تصویر سرآشپز خانم و دیگر مشتری‌های خانم را نشان می‌دهد، آرایش زیاد، صورت‌های آرایش کرده و فانتزی و غیر طبیعی که ممکن است برای فرزند کم سن‌وسال شما الگوی نامناسبی باشند.

بازی به این صورت طراحی شده است که فرزندتان در زمان محدودی تعداد مشخصی مشتری را راه بیندازد و اگر پشت هم این کار را بکند، امتیاز ویژه می‌گیرد. هماهنگی چشم و دست و سرعت عملش تقویت می‌شود. همچنین؛ بازی تذکراتی مثل اینکه این مرحله را بدون دور ریز غذایی و بدون سوختگی بگذران را هم به فرزندتان می‌دهد که این ارزش یاددهی محیط زیستی بالایی دارد. بازی فاقد تبلیغات است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

شما به عنوان والدین گرامی می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و فرزندتان را در آشپزی دخیل کنید و از وی برای کار در آشپزخانه، کمک بگیرید.

 از او مثل بازی، بخواهید که کمترین دور ریز و مصرف آب و جداکردن زباله‌های خشک و تر از یکدیگر را تا جای ممکن داشته باشد.

ادامه متن

ماجرای بازی

آشپزشو یک بازی آشپزی بومی سازی شده و سرگرم کننده است که با چند راهنمایی در قالب گیم پلی، آموزش اولیه را به بازیکن می‌دهد. کلیت بازی بدین شکل است که بازیکن با انتخاب یک شخصیت به عنوان آشپز (می‌تواند مرد یا زن باشد)، رستورانی را مدیریت کرده و در جهت جلب رضایت مشتریان خود تلاش می‌کند. در ابتدای بازی برخی از خوراکی‌ها برای استفاده باز می‌باشند اما برای دریافت مواد غذایی بیشتر باید سکه پرداخت شود. در کنار هر کدام از مشتری‌ها نوار قلبی وجود دارد که به محض دریافت غذا پر می‌شود. رمز موفقیت در بازی سرعت عمل است، در واقع راه رسیدن به سکه، تحویل به موقع غذا به مشتریان، قبل از به پایان رسیدن نوار جانشان است. البته دقت بالا هم نقش تعیین کننده‌ای دارد و اگر اشتباهأ خوراکی‌ای را بردارد که مشتری نمی‌خواهد و ظرفیت دست یا سینی تکمیل باشد، مجبور به دور ریختن می‌شود و زمان را از دست می‌دهد. همچنین اگر نوار قلب مشتری پر باشد و غذا را تحویل بگیرد یعنی زودتر از موعد غذا را دریافت کند، به بازیکن انعام داده می‌شود.

قبل از ورود به هر مرحله توانایی‌هایی در اختیار بازیکن قرار داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌تواند چالش‌های بازی را راحت‌تر پشت سر بگذارد. به طور مثال توانایی وجود دارد که استفاده از آن منجر می‌شود، غذا هرگز نسوزد.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): anroid

نام ناشر: استودیوی پاییزان

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آشپزشو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!