• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آزمونک سلاطین

بررسی تخصصی بازی quiz of kings

آزمونک سلاطین

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

کوئیز آف کینگز، یک بازی رقابتی آنلاین است که در آن بازیکنان به صورت فردی یا گروهی به سوالات دانستی در موضوعات متنوع و گوناگون پاسخ می‌دهند. بازی دارای امکان چت و ساخت گروه است که باعث می‌شود در مورد استفاده از این بازی دقت‌هایی داشت.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
برترین بازی سال ۹۷ از نگاه مخاطبان در جشنواره‌ی بازی‌های ویدئویی ایران (Iran Game Festival) برترین بازی سال ۹۶ ( کلمات و دانستنی‌ها ) در جشنواره وب و موبایل ایران از دید داوران و از دید مردمی برترین بازی سال ۹۵ از نگاه مخاطبان در پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران (Tehran Game Festival) برترین بازی سال ۹۵ ( کلمات و دانستنی ) در جشنواره وب و موبایل ایران از دید داوران و از دید مردمی دومین بازی برتر سال ۹۴ در کافه بازار
جزئیات
خشونت

در این بازی محتوای خشونت‌آمیز وجود ندارد. ممکن است در گروه‌ها و کل کل بین بازیکنان تندی‌هایی رخ دهد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ممکن است در چت‌ها و گروه‌ها، بد زبانی، تندی و ناسزا، مزاحمت‌های خلاقی رخ دهد و وجود داشته باشد. همچنین با اینکه گفته می‌شود محتوای سوالات بررسی می‌شود اما ممکن است همچنان برای برخی حساسیت برانگیز باشد.

جزئیات
مصرف گرایی

بازی تبلیغ دارد و در برابر تماشای تبلیغ بیشتر پاداش می‌دهد که به مصرف‌گرایی دامن می‌زند.

جزئیات
ارزش یاددهی

سوال‌های بازی می‌تواند آگاهی عمومی بازیکن را از موارد مختلف بالا ببرد اما این دانش سطحی‌ست و ندانستن خیلی از آنها هیچ اشکالی ندارد. همچنین بازیکن ممکن است حدی از مهارت کارگروهی را تجربه کند.

جزئیات
آسانی بازی

نیاز به توانایی خواندن سریع به عنوان حداقل توانایی مورد نیاز به همراه اطلاعات عمومی نسبتا زیاد برای بازی لازم است.

جزئیات
بازی پذیری

این بازی برای آن دسته از بازیکنانی که اهل رقابت هستند می‌تواند جذاب باشد. همچنین به خاطر امکانات ارتباط و گفت و گو بازیکنانی که اهل تعامل و دوستی هستند نیز به این بازی جذب می‌شوند.

آنچه لازم است والدین بدانند

کوئیز آف کینگز یک رقابت آنلاین در اطلاعات عمومی‌ست. هرجند بازی اطلاعات عمومی بازیکن را بالا می‌برد اما باید توجه کرد  که این اطلاعات سطحی هستند و ممکن است برخی از آنها خطر داشته باشد. بازی به دلیل آنکه به طور کلی باید آنلاین انجام شود کمی خطرات دسترسی آزاد به فضای اینترنت را دارد. بازی تبلیغ پخش می‌کند و در برابر تماشای تبلیغ پاداش می‌دهد. همچنین بازی امکان تشکیل و عضویت در گروه‌های مختلف و چت کردن با افراد را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. بازی ایرانی‌ست و تمام افرادی که بازیکن با آنها رقابت می‌کند، ایرانی هستند.  بازی به آسانی بازی می‌شود و تنها چالش، دانستن جواب درست است که البته در بازی راهنماهایی وجود دارد که می‌توان آنها را خریداری کرد. هر جند بازی ترس و خشونتی ندارد اما در گروه‌ها و چت‌ها ممکن است تندی‌ها و بدزبانی‌هایی رخ دهد.

خلاصه‌ی آن: کوییز آف کینگز یک بازی آنلاین رقابتی است که اطلاعات عمومی بازیکن ها را در معرض رقابت با یکدیگر قرار می دهد. اطلاعاتی سطحی و غیرمفید را در اختیار فرزند شما قرار می دهد که نیاز زندگی امروز او نیست. بازی دارای تالارهای گفت و گوست که فرزند شما در آن عضو شده و با افراد غریبه گفتگو می‌کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به فرزندمان بگوییم که به جز موضوعات مربوط به بازی در هیچ موضوعی نباید با افرادی که در بازی با آنها هم صحبت می‌شود.

به آنها توصیه‌های امنیتی را کنیم. مخصوصا اینکه هیچ اطلاعاتی از جمله نام کاربری و رمز عبورش را به کس دیگر ندهد.

به فرزندمان بگوییم که لازم نیست به درخواست‌های دوستی افرادی که نمی‌شناسد پاسخ مثبت دهد.

ویژگی‌های فضای مجازی و خطراتش را برایش بیان کنیم و بگوییم که معلوم نیست فردی که طرف دیگر است و ما صرفا یک اسم و آواتار از او می‌بینیم، واقعا همانی باشد که ادعا می‌کند.

در مورد تفاوت علم و دانش و اطلاعات عمیق و سطحی با فرزندمان صحبت کنیم و بیان کنیم هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد.

از آنجایی که ممکن است برخی سوالات و پاسخ‌ آنها اشتباه طراحی شده باشند، باید به فرزندمان بگوییم که نسبت به اطلاعات درست حساس باشد.

به فرزندمان بگوییم تا با افراد و دوستانی که در دنیای واقعی دارد و فرهنگ و سبک زندگی شبیه به او دارند تشکیل گروه دهد.

خلاصه‌ی آن: درباره ی فعالیت در گروه های مختلف بازی و گفتگو با افراد غریبه با فرزند خود گفتگو کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

یک بازی آنلاین در سبک چالش معلومات و اطلاعات عمومی است که به صورت رقابت دو نفره، گروهی و چند حالت چالشی دیگر، در موضوعات متنوع مثل ادبیات، تاریخ، جغرافیا، اطلاعات عمومی و موضوعات دیگر قابل انجام است و بازیکنان باید در مدت محدودی به سوالات پاسخ دهد.

بازی دارای پاداش‌های گوناگون است و بعد از اینکه هر بازیکن وارد سطح بالاتر می‌شود امکانات بیشتر برای آنها باز می‌کند. چنانچه در چالش‌ها و مسابقات گوناگون جام‌های گوناگونی می‌گیرد که در حساب کاربری‌اش برای بقیه قابل نمایش است و در بخش افتخارات جمع می‌شود.

آواتار (صورتک مجازی که به عنوان پروفایل نمایش داده می‌شود.) قابل سفارشی‌سازی‌ست. رنگ پوست، دهان، چشم، موارد خاص مثل آرایش صورت، تاج و مانند آن قابل خرید و اعمال است.

امکانات ارتباطی مانند چت و گفت و گو و گروه زدن، جزو جدی بازی هستند که اتفاقاتی مانند دوستی آنلاین، کل کل و جر و بحث و بازی گروهی و همکاری را به دنبال دارد.

بازی برای راهنمایی، ساخت گروه، عضویت گروه و سفارشی‌سازی آوتار پول لازم دارم که برای اینکار یا باید بازیکن ساعات خیلی زیادی بازی کند و برنده شود یا از پرداخت درون برنامه ای استفاده کند.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها):Android, Ios

نام توسعه دهنده: Quiz of Kings

تاریخ آخرین به روزرسانی: 22/7/99

نیاز به اینترنت:  دارد

امکانات آنلاین: رتبه‌بندی، پرداخت درون‌برنامه‌ای، پیشنهاد دوستی، چت، گروه، تماشای تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه