• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

پسری که دور دنیا را رکاب زد (آسیا)

پسری که دور دنیا را رکاب زد (آسیا)

بررسی تخصصی کتاب y who Biked the World Part Three: Riding Home through Asia

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

12 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعۀ‌ کتاب «پسری که دور دنیا را رکاب زد» سفرنامه‌ای جذاب برای نوجوانان است. در کتاب سوم، تام با دوچرخه‌اش به برخی از کشور‌های آسیایی سفر می‌کند و از خاطرات و تعاملاتی که با مردم این شهر‌ها داشته است، برایمان می‌گوید.

سال 1397 ۱۴۷ صفحه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

داستان با رکاب‌زدن تام در‌حالی‌که از سرمای بسیار شدید سیبری می‌ترسد، شروع می‌شود. او در سراشیبی‌ یخ‌زده‌ای رکاب می‌زند و در توده‌ای از برف سقوط می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

شجاعت‌داشتن و تحمل سختی‌های سفر در موقعیت‌های دشوار، در شخصیت اصلی داستان پر‌رنگ است. هم‌چنین مردم کشور‌های مختلف بسیار مهمان‌نواز هستند و با وجود غریبه‌بودن تام، با او برخورد خوبی دارند.

جزئیات
الگوی مثبت

تام می‌تواند الگوی خوبی در شجاعت و تحمل دشواری‌های پیش‌بینی‌نشده برای نوجوانان باشد.

جزئیات
ارزش آموزشی

این کتاب منبع بسیار خوبی برای آموزش جغرافیای قاره‌ها به کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود. نقشۀ دنیا، به همراه مسیر سفر تام به دور دنیا در این کتاب به تصویر کشیده شده است. اطلاعات قابل توجهی پیرامون جغرافیا، آب‌وهوا و زبان، فرهنگ و آداب و رسوم کشور‌های مختلف آسیا در کتاب ارائه شده است.

آنچه لازم است والدین بدانند

مجموعۀ کتاب «پسری که دنیا را رکاب زد» از آن کتاب‌هایی است که با خیال راحت می‌توانید خواندن آن را به فرزندان بالای نُه‌سال خود توصیه کنید. تشویق به مطالعۀ کتاب در حدود هشت ـ نُه سالگی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا سرگرمی‌های محبوب کودکان شما در این سنین می‌تواند به عادت‌ بزرگ‌سالی آن‌ها تبدیل شود.

داستان جالب و ماجراجویانۀ کتاب در کنار ارزش آموزشی بالایی که برای کودکان ۹ ـ ۱۲ ساله دارد می‌تواند این کتاب را به نقطۀ آغازی برای علاقه‌مندی کودکانتان به دنیای جذاب مطالعه و کتاب‌‌خوانی تبدیل کند.

توصیه می‌شود با کودکان خود دربارۀ امکان ماجراجویی‌ها و سفر‌های مختلف و علایق او در این زمینه صحبت کنید. هم‌چنین در رابطه با امکان سفر نوجوانی 10 ـ 12 ساله به‌تنهایی به دور دنیا حرف بزنید و به او بگویید نویسندۀ کتاب در حقیقت در سن ۲۵ سالگی سفر مشابه‌ای را به دور دنیا آغاز کرده است.

خلاصه: مجموعۀ کتاب «پسری که دنیا را رکاب زد» از آن کتاب‌هایی است که با خیال راحت می‌توانید خواندن آن را به کودکان و نوجوانان بالای نُه‌سال که علاقه‌مند به ماجراجویی هستند، توصیه کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

1 ) به نظرت سفر به دور دنیا به تنهایی چه مشکلات و سختی‌‌هایی دارد؟

۲) اگر قرار باشد به ماجراجویی مشابهی بروی، ترجیح می‌دهی به کجا سفر کنی؟

۳) برای سفر به مناطق ناشناخته به چه مهارت‌ها و امکاناتی نیاز داریم؟

خلاصه: برای سفر به مناطق ناشناخته، به چه مهارت‌ها و امکاناتی نیاز داریم؟

داستان کتاب

مجموعۀ کتاب «پسری که دور دنیا را رکاب زد» داستان «تام»، پسر ماجراجویی است که با دوچرخۀ خود دور دنیا را می‌گردد. در کتاب سوم این مجموعه تام به «آسیا» سفر می‌کند. تام، پسر ماجراجوی داستان، با دوچرخه‌اش از «سیبری» می‌گذرد و از میان سرزمین‌های سرد شمالی عبور می‌کند و راهی «ژاپن» و «چین» می‌شود. او از مردم چین و عادت‌های آن‌ها و تفاوتی که با مردم ژاپن دارند، می‌گوید و کلمات کوتاهی مانند سلام و خداحافظ را به مخاطب می‌آموزد. بعد از چین و ژاپن، تام از کشورهای آسیای میانه (ترکمنستان، آذربایجان و ...) ‌می‌گذرد و دست آخر دوباره به «اروپا» می‌رسد. او با عبور از تنگۀ «بسفور» به اروپا و بعد هم به خانه‌اش در «انگلستان» می‌رسد. تام طی سفر سه ‌مرحله‌ای ماجراجویانه‌اش، ۷۴ هزار‌کیلومتر رکاب زد و اولین پسری شد که به دور دنیا سفر کرده است.

جزئیات کتاب

کارگردان/ مؤلف: الستر هامفایزر

نویسنده/ مترجم: لیدا هادی

نام شخصیت‌ها: تام: پسر نوجوان و ماجراجویی است که اهل شهری در اطراف لندن است و با دوچرخۀ خود سفر به دور دنیا را آغاز می‌کند.

کشور سازنده: انگلستان

کمپانی سازنده: اطراف

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد