• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد (آسیا) (y who Biked the World Part Three: Riding Home through Asia )

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1976 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعۀ‌ کتاب «پسری که دور دنیا را رکاب زد» سفرنامه‌ای جذاب برای نوجوانان است. در کتاب سوم، تام با دوچرخه‌اش به برخی از کشور‌های آسیایی سفر می‌کند و از خاطرات و تعاملاتی که با مردم این شهر‌ها داشته است، برایمان می‌گوید.

سال 1397 ۱۴۷ صفحه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

مجموعۀ کتاب «پسری که دنیا را رکاب زد» از آن کتاب‌هایی است که با خیال راحت می‌توانید خواندن آن را به فرزندان بالای نُه‌سال خود توصیه کنید. تشویق به مطالعۀ کتاب در حدود هشت ـ نُه سالگی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا سرگرمی‌های محبوب کودکان شما در این سنین می‌تواند به عادت‌ بزرگ‌سالی آن‌ها تبدیل شود.

داستان جالب و ماجراجویانۀ کتاب در کنار ارزش آموزشی بالایی که برای کودکان ۹ ـ ۱۲ ساله دارد می‌تواند این کتاب را به نقطۀ آغازی برای علاقه‌مندی کودکانتان به دنیای جذاب مطالعه و کتاب‌‌خوانی تبدیل کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

1 ) به نظرت سفر به دور دنیا به تنهایی چه مشکلات و سختی‌‌هایی دارد؟

۲) اگر قرار باشد به ماجراجویی مشابهی بروی، ترجیح می‌دهی به کجا سفر کنی؟

ادامه متن

داستان اثر

مجموعۀ کتاب «پسری که دور دنیا را رکاب زد» داستان «تام»، پسر ماجراجویی است که با دوچرخۀ خود دور دنیا را می‌گردد. در کتاب سوم این مجموعه تام به «آسیا» سفر می‌کند. تام، پسر ماجراجوی داستان، با دوچرخه‌اش از «سیبری» می‌گذرد و از میان سرزمین‌های سرد شمالی عبور می‌کند و راهی «ژاپن» و «چین» می‌شود. او از مردم چین و عادت‌های آن‌ها و تفاوتی که با مردم ژاپن دارند، می‌گوید و کلمات کوتاهی مانند سلام و خداحافظ را به مخاطب می‌آموزد. بعد از چین و ژاپن، تام از کشورهای آسیای میانه (ترکمنستان، آذربایجان و ...) ‌می‌گذرد و دست آخر دوباره به «اروپا» می‌رسد. او با عبور از تنگۀ «بسفور» به اروپا و بعد هم به خانه‌اش در «انگلستان» می‌رسد. تام طی سفر سه ‌مرحله‌ای ماجراجویانه‌اش، ۷۴ هزار‌کیلومتر رکاب زد و اولین پسری شد که به دور دنیا سفر کرده است.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: الستر هامفایزر

نویسنده/ مترجم: لیدا هادی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پسری که دور دنیا را رکاب زد (آسیا)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>