• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی کتاب شتری با سه‌کوهان و چهار‌ قصۀ دیگر (old Storis for four years)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1580 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
این کتاب شامل پنج‌داستان کوتاه حیوانی (فابل) است و در قالب تمثیل به بیان مشکلاتی مانند پرخوری، سر‌و‌صدا، خرید بیش از اندازه و ... می‌پردازد.
سال 1393 33 صفحه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این کتاب از 5 داستان تشکیل شده است که در هرکدام به مسئله‌ای اشاره می‌کند. فرزند شما در این سنین فقط می‌تواند از زاویۀ دید خودش دنیا را ببیند و تحلیل کند، به‌اصطلاح خودمرکزبین است، برای همین این کتاب که ماجرا را از زاویۀ ‌دید شخصیت اصلی داستان بیان می‌کند، فهم آن را برای کودکتان راحت می‌کند.

داستان‌ها در این کتاب، خشونتی ندارند؛ اما در انتهای داستانِ «ارنست سوار اتوبوس می‌شود»، ارنست بعد از اینکه نگهبان باغ‌وحش را نوازش می‌کند، از سر شوخی و به‌آرامی نگهبان را هُل می‌دهد. اگر خودتان کتاب را برای فرزندتان می‌خوانید توصیه می‌شود جملۀ نویسنده را تا نوازش نگهبان ادامه دهید. علت این توصیه آن است که فرزند شما در این سنین میل به تقلید رفتارها دارد و می‌تواند بر رفتارش مؤثر باشد؛ اما اگر نمی‌خواهید چیزی از داستان را برای فرزندتان حذف کنید، این رفتار ارنست را برای او پررنگ نکنید و سریع از آن عبور کنید تا حساسیتی برای فرزندتان ایجاد نشود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توانی از روی نقاشی‌های کتاب بگویی که خانوادۀ ارنست چه کسانی هستند؟

تو چه آرزویی داری؟

ادامه متن

داستان اثر

این کتاب دارای پنج‌داستان کوتاه است که به موضوعاتی مثل تعلق به خانه، ماجراجویی، معنای خوشحالی، بلند‌بلند صحبت‌کردن کودکان و پرخوری می‌پردازد. شخصیت هر داستان، (به جز داستان خوشحالی) حیوانی است که با اتفاق جدیدی رو‌به‌رو می‌شود. در داستان «ارنست سوار اتوبوس می‌شود»، «ارنست» یک فیل است که برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهایش تلاش می‌کند و در انتهای داستان به‌خاطر احساس تعلقش به خانه، به باغ‌وحش بازمی‌گردد. در داستان «نورمنِ پر سر‌‌وصدا» نیز به مسئلۀ بلندبلند صحبت‌کردن بچه‌ها و جیغ‌وداد‌کردن آن‌ها پرداخته می‌شود و راه‌کاری که در انتها برای این مسئله پیدا می‌کنند این است که «نورمن» در شهربازی بایستد و برای بازدیدکنندگان تبلیغ کند. در داستان «شتری با سه‌کوهان» نیز به پرخوری کودکان و اینکه آن‌ها گاهی سهم خوراکی دیگران را نیز می‌خورند، پرداخته می‌شود. «گراهام» که شتر پرخوری است به‌خاطر پرخوری‌اش یک کوهان دیگر درمی‌آورد و مادرش او را به ورزش می‌فرستد تا کوهانش را آب کند. در داستان «حراج»، «راسل» هر‌چیزی را که می‌بیند برای خودش می‌خرد و در پایان روز می‌بیند که دیگر در اتاقش جایی برای وسایل جدید باقی نمانده است.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: جان استیمسون
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شتری با سه‌کوهان و چهار‌ قصۀ دیگر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>