• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی کتاب شگفتی (Surprise )

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1064 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
آگوست پولمن، پسربچه­‌ای ده‌ساله و با صورتی بدفرم است که می‌­خواهد فارغ از صورت غیرعادی‌­اش، به کمک خانواده، با جهان اطرافش ارتباط برقرار کند. سرآغاز این رویارویی پرتنش، درس‌خواندن در مدرسۀ راهنمایی بی­چر است. مطالعۀ این کتاب برای کسانی که مشکلات کوچک زندگی را بزرگ فرض می­‌کنند و اعتماد ‌به ‌نفس خود را از دست می­‌دهند، خالی از فایده نیست.
سال 2012 432 صفحه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

درست است که قهرمان داستان، یک کودک ده‌ساله است؛ اما درک داستان و ارتباط شخصیت­ها با آگوست، درک یک نوجوان با چالش‌هایش را می­طلبد. یکی از چالش­های نوجوان، زیرسؤال‌رفتن جایگاه خانواده در نظر اوست. به او کمک کنید ارتباط آگوست با خانواده­اش را درک کند. به او گوشزد کنید که آگوست با او تفاوت سنی زیادی ندارد و ممکن است چالش­های مشابه داشته باشند.

به فرزندتان کمک کنید شباهت­‌هایش را با آگوست پیدا کند؛ مثلاً ممکن است اعتماد به نفس، چالش هر نوجوانی باشد، برای هر فرد نیز مصادیق عدم اعتماد به نفس متفاوت است. کمک کنید این پیام را دریابد که برای به‌دست‌آوردن اعتماد به نفس، باید به دل میدان زد. با کنار‌کشیدن کاری از پیش نخواهد رفت. همۀ شجاعت­ها مشابه رفتن گوسفند به سلاخ­‌خانه نیست. (ممکن است این تشبیه برای فرزندتان ناخوشایند باشد)

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

1) محکوم‌کردن جک توسط آگی کار درستی بود؟ بهتر نبود از ابتدا خودش صحبت می­‌کرد؟

2) جک نمی­‌توانست از ابتدا با جولیان و گروهش مقابله کند؟

ادامه متن

داستان اثر

آگوست پولمن به گفتۀ خودش پسری بسیار عادی است، مانند همۀ پسربچه‌های ده‌‌ساله ایکس‌باکس بازی می‌کند، بستنی می­‌خورد، عاشق تماشای فیلم‌های ابرقهرمانی است و ...؛ اما در فیزیک عادی و پسرانه­اش یک عنصر غیرعادی دارد. آگوست یک پسر زشت‌رو است. صورتش به نحو غیرقابل تصوری غیرعادی است و این صورت غیرعادی، او را به یک اعجوبه تبدیل کرده است. بعد از 10 سال و 27 بار عمل جراحی فرسایندۀ صورت، باید از زندگی خانگی خود دست کشیده و برای نخستین‌بار به مدرسه برود. او که تا پیش از این، نزد مادرش درس خوانده است، حالا باید روابط گوناگون در مدرسه را تجربه کند. داستان آگوست از زاویۀ نگاه خودش و اشخاصی که به نوعی با او در ارتباط هستند روایت می­‌شود. «شگفتی»، داستان دست‌و‌پنجه نرم‌کردن یک پسربچۀ غیرعادی (از نگاه مردم) با جهان اطرافش است.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: L.Palacio / آر. ال. پالاسیو
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شگفتی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>