خرسی به نام پدینگتن

بررسی تخصصی کتاب A bear called paddington

خرسی به نام پدینگتن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعه کتاب‌های پدینگتن در ادبیات کودک انگلستان جایگاه ویژه‌ای دارد. با اقتباس از این مجموعه کتاب‌، یک فیلم سینمایی‌ در دو قسمت به نام «پدینگتن» نیز ساخته شده است. داستان دربارۀ خانواده‌ای انگلیسی است که در ایستگاه راه‌آهن پدینگتن لندن، با خرس کوچولویی مواجه می‌شوند و نامش را پدینگتن می‌گذارند و او را به خانۀ خود می‌برند. پدینگتن خرس مهربان و مؤدبی است. او در طول داستان کنار خانوادۀ براون ماجرا‌های طنزآمیزی به‌وجود می‌آورد و خانوادۀ براون ـ باوجود دردسر‌هایی که می‌سازد ـ با مهربانی بسیار از او مراقبت می‌کنند.

سال 1386 ۱۵۱ صفحه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

توصیه به مؤدب‌بودن، حفظ آرامش در موقعیت‌های مختلف، حمایت‌کردن و مراقبت از دیگران هنگامی‌که به دردسر می‌افتند، تلاش برای خارج‌شدن از موقعیت‌های دشوار با استفاده از روش‌های عاقلانه.

جزئیات
الگوی مثبت

پدینگتن خرس مهربان و بسیار مؤدبی توصیف می‌شود. تمام شخصیت‌های کتاب نیز افراد مهربان، باگذشت و سخاوت‌مندی هستند که به دیگران کمک می‌کنند. اتفاقات مختلفی برای پدینگتن می‌افتد که البته خودش مقصر آن‌ها نیست و همیشه به‌خوبی از آن‌ها عبور می‌کند. خانوادۀ براون خانواده‌ای مقبول، مهربان و بخشنده‌ای هستند.

جزئیات
ارزش آموزشی

اطلاعاتی دربارۀ کشور پرو که پدینگتن از آنجا آمده است، داده می‌شود. هم‌چنین در یک فصل آقای گروبر (از دوستان پدینگتن) دربارۀ ارزش‌مندی تابلو‌های نقاشی با او صحبت می‌کند.

به نظرت چه رفتارهایی از سمت پدینگتن باعث شد به‌زودی در میان خانوادۀ براون و اهالی محله محبوب شود؟

اگر جای پدینگتن بودی، بعد از خراب‌کردن نقاشی آقای براون چه می‌کردی؟

به نظرت چرا پدینگتن برای نجات دختر به پشت صحنۀ نمایش رفت؟

داستان این کتاب چه تفاوت‌هایی با فیلم پدینگتن داشت؟

 ویژگی‌های خوبی که پدینگتن به آن‌ها معروف بود، چه بود؟

خلاصه: به‌نظرت چه رفتارهایی ازسوی پدینگتن باعث شد به‌زودی در میان خانوادۀ براون و اهالی محله محبوب شود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه