ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

بررسی تخصصی کتاب :seat End of chass,The Last row, The Last

ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» یکی از پرطرفدار‌ترین رمان‌های «لوئیس سکر»، نویسندۀ محبوب آمریکایی است. تبدیل شخصیت منفور برادلی چاکرز در مدرسه به یک پسر دوست‌داشتنی جان‌مایۀ اصلی داستان است. این تغییر با کمک‌های مشاور جدید مدرسه، کارلا دیویس اتفاق می‌افتد. کارلا در طول داستان نقش یک مشاور مدرسه را به بهترین شکل ایفا می‌کند.

سال 1987 ۲۳۲ صفحه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بچه‌های مدرسه برای تحقیر و تمسخر اسم جف را تغییر می‌دهند و به برادلی می‌گویند که او یک هیولاست. زد‌و‌خورد و درگیری میان دخترها و جف و برادلی رخ می‌دهد. جف ناگهان با برادلی قطع رابطه می‌کند. برادلی کسانی را که او را مسخره می‌‌کنند، تهدید می‌کند.

جزئیات
ترس

ترس از تنهایی و مسخره‌شدن یکی از عوامل اصلی رفتار پرخاش‌گرانه برادلی است. او از جف و دوستانش به‌خاطر تهدید به کتک‌خوردن می‌ترسد و از دست آن‌ها فرار می‌کند. اولین‌باری که کار مثبتی انجام می‌دهد، (انجام تکلیف شب، رفتن به تولد) به‌خاطر اینکه نمی‌داند در موقعت جدید باید چه‌کار کند، دچار استرس می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بی‌اعتمادی به برادلی باعث می‌شود که او بسیار دروغ بگوید. بی‌علاقگی نسبت به آدم‌ها و چیزها را به‌شدت از خود بروز می‌دهد و در قالب تنفر بیانش می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

همه‌چیز بستگی به خودمان دارد و این خود ما هستیم که می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. با باور به خود و اعتماد‌به‌نفس می‌توانیم شرایط را درست کنیم. همۀ ما در وجودمان مهربانی، خلاقیت و استعداد داریم و تنها نیازمند بیدار‌کردن آن هستیم. با اعتماد به یکدیگر و دوستی و مهربانی، می‌توانیم فضایی برای گفت‌وگو ایجاد کنیم و گفت‌وگو می‌تواند شرایط را برای همۀ ما بهتر کند.

جزئیات
الگوی مثبت

برادلی و کارلا دو الگوی بسیار خوب در کتاب هستند. برادلی با باور به خود و تصمیم برای تغییر شرایط، اخلاق خودش و دیدگاه دیگران نسبت به خودش را تغییر می‌دهد و برای رقم‌زدن روزهای شاد و پر از موفقیت تلاش می‌کند. کارلا با دوستی و مهربانی، در مقابل برادلی صبوری کرده و با راهنمایی‌هایش به او در رفع مشکلاتش کمک می‌کند. اعتمادی که کارلا به برادلی دارد، او را در خوب‌شدن تشویق می‌کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

در زنگ جغرافیا نام چند ایالت آمریکا برده می‌شود. در پاورقی‌‌های کتاب اطلاعات عمومی مختصری وجود دارد؛‌ مثل معرفی آبراهام لینکلن، جشن هالووین، یک فرقه‌ی بودایی و ... .

۱) چرا برادلی دروغ می‌گفت؟ اگر برادلی دروغ نمی‌گفت شرایط چه تغییری می‌کرد؟

۲) برادلی برای اینکه از جف حمایت و دفاع بکند، با دختر‌ها دعوا کرد، او چه راه‌های دیگری برای حمایت از جف داشت؟

۳) اگر بخواهی مثل برادلی لیست موضوعاتی را برای صحبت‌کردن بنویسی، چه چیزهایی را لیست می‌کنی؟

۴) برادلی وقتی متوجه شد کارلا به مدرسۀ دیگری می‌رود، می‌توانست چه رفتار دیگری داشته باشد؟

 

خلاصه:

اگر برادلی دروغ نمی‌گفت، شرایط چه تغییری می‌کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه