• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر (:seat End of chass,The Last row, The Last)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2019 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» یکی از پرطرفدار‌ترین رمان‌های «لوئیس سکر»، نویسندۀ محبوب آمریکایی است. تبدیل شخصیت منفور برادلی چاکرز در مدرسه به یک پسر دوست‌داشتنی جان‌مایۀ اصلی داستان است. این تغییر با کمک‌های مشاور جدید مدرسه، کارلا دیویس اتفاق می‌افتد. کارلا در طول داستان نقش یک مشاور مدرسه را به بهترین شکل ایفا می‌کند.
سال 1987 ۲۳۲ صفحه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«اگر باور نمی‌کنید از خودش بپرسید»، این جملۀ پرتکرار برادلی است. او پسری است که کسی به او اعتماد ندارد و فرصت خوبی برای اثبات خودش به او داده نشده است. در روند داستان برادلی به یک پسر راست‌گو و منظم تبدیل می‌شود که به جای نفرت‌داشتن از همه‌چیز و همه‌کس، دیگران را دوست دارد و دیگران نیز او را دوست دارند.

در این داستان خشونت و پرخاش‌گری برادلی تقبیح شده و در طول داستان حل می‌شود؛ اما در این‌مورد نظرِ فرزندتان را دربارۀ علت رفتار‌های پرخاش‌گرانۀ برادلی بپرسید، هم‌چنین با او دربارۀ شکل صحیح ابراز احساسات و واکنش‌های هیجانی برادلی در موقعیت‌‌های دشوار صحبت کنید و از او بخواهید خودش را در موقعیت‌های مشابه تصور کرده و تصمیم بگیرد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

۱) چرا برادلی دروغ می‌گفت؟ اگر برادلی دروغ نمی‌گفت شرایط چه تغییری می‌کرد؟

۲) برادلی برای اینکه از جف حمایت و دفاع بکند، با دختر‌ها دعوا کرد، او چه راه‌های دیگری برای حمایت از جف داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

برادلی چاکرز با اینکه پسری مهربان، خلاق و باهوش است؛ ولی خوبی‌ها و توانایی‌هایش را فراموش کرده است. او پسربچه‌ای خشن و پر از نفرت از چیزها و آدم‌هاست. او در مدرسه دوستی ندارد و هیچ‌وقت تکالیفش را انجام نمی‌دهد. او حتی یک ستاره هم جلوی اسمش نیست. با همۀ این‌ها دانش‌آموز جدید کلاس، جف فیش‌کین برخلاف بقیه با او دوست می‌شود و به پیشنهاد «خانم ایبل»، معلم برادلی، والدینش اجازه می‌دهند تا با مشاور جدید مدرسه، کارلا دیویس ملاقات کند و کارلا به او کمک می‌کند تا مشکلاتش را حل کند و برادلی چاکرزِ مهربان و بااستعداد را دوباره زنده کند. برادلی با کمک‌های خانم کارلا نمرات بهتری می‌گیرد و با هم‌کلاسی‌های خود ارتباط بهتری برقرار می‌کند.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: لوئیس سکر
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>