بابای پرندۀ من

بررسی تخصصی کتاب Bird's Dady

بابای پرندۀ من

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پرواز‌کردن آرزوی همیشگی انسان‌ها بوده است. حالا پدر «لیزی» می‌خواهد در مسابقۀ «آدم‌های پرنده» شرکت و بر بالای رودخانۀ شهر پرواز کند تا لیزی به او افتخار کند. او تصمیم گرفته است به یک پرندۀ واقعی شود؛ مثل آن‌ها غذا بخورد، مثل آن‌ها برای خودش لانه بسازد و مثل آن‌ها پرواز کند. «عمه دورین» مطمئن است که پدر لیزی دیوانه شده است و می‌خواهد لیزی را برای زندگی پیش خودش ببرد؛ ولی لیزی کنار پدرش می‌ماند و او را تشویق می‌کند، لیزی و پدرش تصمیم می‌گیرند شبیه یک پرندۀ واقعی شوند و در مسابقه شرکت کنند. لیزی و پدرش پرواز می‌کنند؛ اما در مسابقه شکست خورده و به دریاچه سقوط می‌کنند. با این وجود حس خوبی از پروازشان دارند و بعد از مسابقه، به همراه عمه دورین در کنار یک‌دیگر جشن می‌گیرند.

سال 1392 168 صفحه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

عمه دورین دائماً به پدر لیزی ناسزا‌ می‌گوید؛ مانند احمق، دیوانه و ... .

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

: پدر لیزی برای اینکه شبیه یک پرندۀ واقعی شود، همانند آنان غذا (حشره) می‌خورد.

جزئیات
پیام مثبت

لیزی و پدرش با تلاش و پشتکار سعی می‌کنند تمام خلاقیتشان را به‌کار ببندند تا بتوانند آرزویشان را براورده کرده و در مسابقه برنده شوند. پرواز‌کردن کار آسانی نیست، با این‌حال آن‌ها از اینکه در کنارهم هستند، خوشحالند و قدردان لحظه‌های با‌هم‌بودنشان هستند. حالا نتیجه هرچه می‌خواهد بشود، مهم این است که آن‌ها یکدیگر را دارند و برای موفق‌شدن ایمان و انگیزۀ بسیاری دارند.

جزئیات
الگوی مثبت

لیزی شخصیت مهربان و پشتیبانی است و با اینکه سن زیادی ندارد؛ اما از پدرش مراقبت می‌کند. او برای اینکه حال پدرش خوب شود به او کمک می‌کند. لیزی با کنجکاوی‌های پدرش همراه می‌شود و با صبر و آرامش از او حمایت می‌کند.

آیا لیزی از رفتار پدرش خجالت می‌کشید؟ تا به حال شده به خاطر رفتار دیگران، احساس خجالت یا شرمندگی داشته باشی؟ به نظرت لیزی فکر می‌کرد که موفق می‌شوند و می‌توانند پرواز کنند؟ اگر جای لیزی بودی با پدرت همراه می‌شدی؟ چه کارهایی را به اندازۀ کِرم‌خوردن پدر لیزی عجیب می‌دانی؟ اگر تو می‌خواستی در مسابقۀ آدم‌های پرنده شرکت کنی، برای پرواز‌کردن چه ایده‌ای داشتی؟ چرا لیزی و پدرش بعد از اینکه نتوانستند کامل پرواز کنند و در رودخانه افتادند، غمگین نشدند؟ اگر تو جای آن‌ها بودی و در مسابقه برنده نمی‌شدی چه حسی داشتی؟ عمه دورین به‌جای غر‌ زدن می‌توانست چه‌کار کند؟

خلاصه: دربارۀ احساس شکست با فرزند خود گفت‌وگو کنید. دربارۀ کارهایی که از نظر فرزندتان عجیب به نظر می‌‌رسد صحبت کنید. چرا لیزی و پدرش بعد از اینکه نتوانستند کامل پرواز کنند و در رودخانه افتادند، غمگین نشدند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه