• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال بوجک هورسمن (Bojack Horseman)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1165 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
ستارۀ مشهوری که می‌خواهد با نوشتن کتاب خاطراتش دوباره مشهور شود. بوجک هورسمن که به‌خاطر بازی در یک مجموعۀ تلویزیونی در دهۀ هشتاد و نود مشهور شده بود، حالا تصمیم دارد با نوشتن کتاب خاطراتش دوباره به شهرت برسد؛ اما ضعف‌های شخصیتی و نوع روابطی که با دوستانش دارد، مانع رسیدن به این هدف می‌شود.
سال 2014 دوازده قسمت (فصل اول) جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

باوجود اینکه این مجموعه در قالب انیمیشن ساخته شده است؛ اما مخاطب آن فقط بزرگ‌سالان بوده و برای مخاطب کم‌سن‌و‌سال‌تر هرگز مناسب نیست. دیدن این تصاویر توسط کودکان می‌تواند آشفتگی ذهنی در ارتباط با مسائل جنسی را برای آن‌ها به‌وجود بیاورد. رابطۀ آزادی که شخصیت اصلی سریال با دیگر زنان در این سریال دارد، مُروج بی‌بندوباری است.

عدم رعایت مسائل اخلاقی در این سریال به‌مرور باعث قبح‌زدایی در رفتار کودکان می‌شود؛ رفتارهایی هم‌چون استفادۀ مدام از مشروبات الکلی و مستی، استفاده از سیگار توسط شخصیت اول داستان که با طنزگفتارهایش شخصیتی جذاب ساخته و این تصویر را برای مخاطب کودک ایجاد می‌کند که چنین رفتارهایی قابل پذیرش است، از این‌رو مخاطب کودک و نوجوان تحت تأثیر رفتارهای این شخصیت، از آن‌ها الگوگیری کرده و آن‌ها را بدون اشکال می‌پندارد. سایر شخصیت‌های سریال نیز به دنبال نفع شخصی خود هستند و رابطه‌شان با بوجک نه از روی دوستی، بلکه برای رسیدن به خواستۀ خود است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا بوجک نمی‌تواند از عهدۀ نوشتن کتاب بر‌بیاید؟ با فرزند خود در مورد علت عدم موفقیت بوجک در نوشتن کتابش صحبت کنید. این گفت‌وگو باعث می‌شود شخصیت بوجک خیلی محبوب مخاطب جلوه نکند.

چرا بوجک از نامزد خود جدا شد؟ در مورد علت بی‌مسئولیتی بوجک گفت‌وگو کنید. در این گفت‌وگو به مصرف بیش از اندازۀ مشروبات الکلی و سیگار اشاره کنید تا مخاطب کودک با آثار آن آشنا شود.

ادامه متن

داستان اثر

داستان دربارۀ یک اسب انسان‌نماست که به‌خاطر بازی در یک مجموعۀ تلویزیونی به نام اسب‌سواری در دهۀ هشتاد و نود میلادی محبوب بوده است. او هجده سال بعد را به بطالت گذرانده و حالا می‌خواهد با نوشتن کتاب خاطراتش دوباره بر سر زبان‌ها بیافتد؛ اما روابط با دوستان، عدم مسئولیت‌پذیری و اعتیاد به مشروبات الکلی موجب می‌شود تا در این راه به مشکل بخورد.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: Raphael Bob Waksberg / رافائل باب واکسبرگ
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بوجک هورسمن

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!