• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی فیلم ۱۰ زندگی (ten Lives)

author-img

توسط : فرناز بنانی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

1601 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +

ده زندگی اثری فانتزی است که دنیای پس از مرگ را متفاوت نشان می دهد. این اثر روایتگر گربه ای است که پس از اولین مرگش، ده زندگی متفاوت دیگر را نیز تجربه می‌کند. انیمیشن ده زندگی مناسب رده سنی بالای9 سال است.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2024 88 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 9 سال؟

انیمیشن ده زندگی، اثری فانتزی در توصیف مرگ و زندگی است. محتوای این اثر و حوادثی که رخ می‌دهد تاحد زیادی نیازمند داشتن درک معنوی است و بر همین اساس تماشای این اثر برای افراد زیر 9 سال ممکن است قابل درک نباشد و همچنین باعث ایجاد افکار ناراحت کننده در آنها بشود. در این اثر شاهد مرگ مستقیم یک موجود هستیم و این مسئله می‌تواند بر ذهنیت کودکان زیر 9 سال تاثیر منفی بگذارد. لازم به ذکر است که در این اثر به تناسخ اشاره شده و جهان پس از مرگ با آموخته های فرهنگی ما در تضاد است.

نقش ما چیست؟

پیش از تماشا، حتما ارزیابی مرتبط با این اثر را مطالعه کنید. پس از اینکه انیمیشن را تماشا کردید با فرزند خود درباره خط سیر داستانی صحبت کنید. از فرزند خود بپرسید که اگر فرصت زندگی بارها و بارها به او داده شود دوست دارد کالبد چه موجوداتی به زندگی برگردد؟ از فرزند خود بپرسید که اگر جای بیکت بود، چه رفتارهایی از خود نشان می‌داد؟ همچنین لازم است که برای فرزند خود توضیح بدهید که این اتفاق فقط در انیمیشن رخ می‌دهد و در حقیقت این موضوع هرگز وجود ندارد که شخصی پس از مرگ در قالب کالبد دیگری به زندگی جدیدی برگردد.

بیشتر بدانید....

این اثر در سال 2024 در انگلیس ساخته شده است.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

بیکت: گربه ای که توسط یک دختر به سرپرستی گرفته می‌شود اما ده زندگی متفاوت را تجربه می‌کند.

رز: یک زنبورشناس است که بیکت را به سرپرستی می‌گیرد. ریچارد: پروفسور شیادی که در پی نابودی تحقیقات رز است.

لری: نامزد رز. او در روند کاری رز به او کمک می‌کند اما بیکت به او حسادت می‌کند.

داستان اثر:

بیکت گربه کوچکی است که توسط یک دکتر زنبورشناس به نام رز به سرپرستی گرفته می‌شود. رز در حال آزمایش روی زنبورهاست تا ثابت کند که این موجودات برای زنجیره غذایی مفید هستند اما یک پروفسور شیاد به نام ریچارد در صدد تخریب تحقیقات او و در عوض نشان دادن ربات های خودش برآمده است. در این بین لری نامزد سابق رز که یک جوان بی دست و پا است دوباره به سمت رز برگشته. بیکت به لری حسادت می‌کند و می‌خواهد او را از زندگی رز بیرون بیندازد که در این جریان با ماندن زیر ماشین لری، می‌میرد و به ساختمان عجیبی در آسمان می‌رود. در آنجا فرشته ای که مسئول مرگ و زندگی است او را به زندگی های دیگری می‌فرستد و به او می‌گوید که 9 جان دیگر دارد. او در زندگی های بعدی در قالب حیوانات مختلفی مانند سگ، ماهی و اسب ظاهر می‌شود و هربار در تلاش است تا رز دوباره او را بشناسد. رز که برای گم شدن بیکت ناراحت است، در پی اثبات تحقیقاتش است که ریچارد تلاش می‌کند او را نزد مردم بدنام کند. در همین حین بیکت دوباره تبدیل به خود واقعی اش می‌شود و رز را نجات می‌دهد. اما خودش آخرین جانش را هم از دست می‌دهد. بیکت در دهمین زندگی اش دوباره تبدیل به بچه گربه ای شده که سرپرستی اش را فرزند رز و لری به عهده می‌گیرد و او دوباره به خانه رز برمی‌گردد.

جزئیات اثر

کارگردان: Christopher Jenkins نویسنده: Ash Brannon/ Ken Cinnamon/ Leland Cox بازیگران: Mo Gilligan/ Simone Ashley/ Sophie Okonedo کشور سازنده: انگلیس شرکت سازنده: GFM Animation مخاطب: کودک  

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ۱۰ زندگی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!