• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

گیسوکمند

بررسی تخصصی انیمیشن Rapunzel's Tangled Adventure

گیسوکمند

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

کودک + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «گیسوکمند» که یکی از پرهزینه‌ترین انیمیشن‌های دیزنی بود، اکنون در قالب سریال، ماجراجویی راپانزل را ادامه می‌دهد. گیسوکمند که زندگی جدیدش را در قصر، کنار مادر و پدرش و یوجین آغاز کرده، به‌دنبال پیداکردن راز موهای بلندش است. این انیمیشن با حضور یوجین به‌عنوان نامزد راپانزل لحظه‌های احساسی را در فیلم رقم می‌زند. همچنین یوجین و الکساندرا (دختری که محافظ راپانزل است) یک‌سره درحال لجبازی و بحث با یکدیگر هستند. راپانزل و دوستانش در هرقسمت ماجراجویی خاص خود را دارند و سعی می‌کنند از این ماجراجویی‌ها درس بگیرند.

سال 2017 یک فصل 21 قسمتی (105 دقیقه ارزیابی‌شده) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

الکساندرا و راپانزل در مسابقه‌ای همانند مسابقات گلادیاتور با یکدیگر مبارزه می‌کنند. همچنین یوجین و الکساندرا برای دستگیرکردن سارقین از سلاح‌های سرد استفاده می‌کنند.

جزئیات
ترس

راپانزل گاهی کابوس «مادر گوتل» را می‌بیند که با یخ‌های عظیم‌الجثه‌ای مانع فرار او می‌شوند. همچنین راپانزل و الکساندرا با مردی روبه‌رو می‌شوند که نقابی با چشمان نورانی بر صورت دارد؛ اما در پشت این نقاب یک دانشمند مهربان بوده است. یوجین (نامزد راپانزل) و سایر افراد انیمیشن با سلاح سرد با یکدیگر مبارزه می‌کنند. یوجین برای دستگیرکردن یک دزد از تیروکمان استفاده می‌کند و راپانزل و الکساندرا در مسابقه‌ای مانند مسابقات گلادیاتور، با یکدیگر مبارزه می‌کنند؛ اما در انتها با یکدیگر به صلح و آشتی می‌رسند. همچنین راپانزل به مردی که درخطر غرق‌شدن در رودخانه بود، کمک می‌کند و در حین کمک، خودِ او نیز در خطر می‌افتد که البته در نسخه‌ی اصلی فیلم، هردو نجات پیدا می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

راپانزل، الکساندرا و یوجین همگی برای رسیدن به هدفشان تلاش می‌کنند. آن‌ها در شرایط حساس پشت یکدیگر هستند. یوجین سعی می‌کند از استعدادهایش به‌نحو احسن استفاده کند و در این راه با توانایی‌هایش بیشتر آشنا می‌شود. میان الکساندرا و یوجین همیشه بحث است. آن‌ها با یکدیگر کنار نمی‌آیند و گاهی حرف‌های ناراحت‌کننده‌ای به یکدیگر می‌زنند و این درحالی است که راپانزل سعی می‌کند صلح و آشتی میان آن‌دو برقرار کنند. نکته‌ای که وجود دارد، این است که آن‌ها نیز همیشه در مشکلات به یکدیگر کمک می‌کنند و یکدیگر را دوست دارند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

راپانزل دختری مهربان و خوش‌قلب است او سعی می‌کند به دیگران کمک کند و از زندگی‌اش لذت ببرد و بهترین تصمیم‌ها را بگیرد. در این راه مادر و پدرش نیز به او کمک می‌کنند. یوجین و الکساندرا نیز در همه‌ی ماجراجویی‌ها همراه راپانزل هستند و او را از گزند مشکلات در امان نگه می‌دارند.

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه که لازم است والدین درباره‌ی این سریال بدانند، این است که راپانزل اکنون زندگی جدیدی را در قصر و در کنار مادر و پدرش شروع کرده است. او حالا شاهزاده‌خانم سرزمین کروناست. این موضوع که در انیمیشن به سرزمین «کرونا» اشاره می‌شود، چندبار تکرار می‌شود؛ اما بدین معنی نیست که اهالی سرزمین درگیر بیماری کرونا هستند یا از ماسک و اسپری و... استفاده می‌کنند، این تنها یک لفظ است. زندگی جدید راپانزل در قصر به همراه نامزدش، یوجین، است. درآغوش‌کشیدن‌ها و بوسه‌های یوجین و راپانزل با سانسور اصلاح شده؛ اما ممکن است این درآغوش‌کشیدن‌ها در صحنه‌هایی حس شود. راپانزل با موهای جادویی‌اش ممکن است الگوی کودک شما باشد یا اینکه خودش را به‌جای راپانزل تصور کند. راپانزل در هرقسمت ماجراجویی تازه‌ای را آغاز می‌کند. او بدون اطلاع خانواده‌اش به‌سمت جادوگری می‌رود تا رمز موهای جادویی‌اش را دریابد. بهتر است با کودکانتان درباره‌ی مشورت در کارها و اطلاع‌دادن به والدین صحبت کنید. راپانزل و دوستانش در هرقسمت ماجراجویی‌های تازه‌ای را تجربه می‌کنند و در انتهای هرداستان، به نتیجه کارهای خوب یا بد خود پی می‌برند.

خلاصه: راپانزل شاهزاده‌ی سرزمین کرونا شده است؛ اما مریضی در شهر نیست. رابطه‌ی احساسی میان یوجین و راپانزل وجود دارد که با سانسور اصلاح شده است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودکانتان بخواهید خود را به‌جای راپانزل تصور کنند و رفتارهای بد و خوب او را به شما بگویند.

یوجین و الکساندرا در هرلحظه درگیر لجبازی و دعوا با یکدیگر هستند و راپانزل سعی می‌کند میان آن‌دو صلح و دوستی برقرار کند. از کودکتان بپرسید تاکنون در این وضعیت قرار گرفته است؟ چه کاری کرده است؟

راپانزل برای کنارآمدن با مشکلاتش، به خشونت روی نمی‌آورد و از در صلح و دوستی وارد می‌شود. از کودکتان بپرسید راپانزل برای حل مشکلاتش چه کارهایی می‌کند؟

خلاصه: از کودکتان بخواهید خود را به‌جای راپانزل بگذارد و رفتارهای خوب و بد او را به شما بگوید.

داستان انیمیشن

«گیسوکمند» داستان «راپانزل» و «یوجین» به همراه محافظش، «الکساندرا» است. گیسوکمند زندگی جدیدی را در قصر کنار پدر و مادرش دارد و به همراه یوجین سعی می‌کند از زندگی‌اش لذت ببرد. شخص سومی نیز در داستان وجود دارد که آن شخص دختری  به نام الکساندراست که بسیار جسور و شجاع و محافظ شخصی راپانزل است. این سریال در هرقسمت به داستانی درباره‌ی راپانزل و یوجین و الکساندرا می‌پردازد که هریک ماجراجویی جذاب خود را دارند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Shane Prigmore, Chris Sonnenburg / شان پریگمور، کریس اسنوئنبورگ

نویسنده / مترجم: Dewain Whitmore / دیوین ویتمور

تهیه کننده: Benjamin Balistreri/ بنجامین بالیستر

نام بازیگران:Mandy Moore, Zachary Levi, Eden Espinosa / مندی مور، زاچاری لوی، ادن اسپینوس

نام شخصیت‌ها:

راپانزل: او همان گیسوکمند معروف است که موهایی بلند و زیبایی دارد. او بسیار مهربان و خوش‌قلب است،

یوجین: نامزد راپانزل است. او سربه‌هواست؛ اما او نیز مانند گیسوکمند مهربان است،

کاساندرا: دختری که محافط راپانزل است، او شجاع و قدرت‌مند است.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه