• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن گوسفند و گرگ‌ها ۲: معامله‌ی خوک (Sheep and Wolves: Pig Deal)

author-img

توسط : پریسا فرج پور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن قسمت دوم انیمیشن «گوسفند و گرگ‌ها» است و ژانر آن ماجراجویی و کمدی است و در سال 2019 عرضه شده است. گری که گرگی مهربان است به‌عنوان رئیس دهکده‌ی گوسفندها و گرگ‌ها انتخاب شده و رفتار بسیار مهربانانه‌ای با اهالی دارد اما کارگ که رئیس قبیله گرگ‌های سیاه است از اتحاد میان گرگ‌ها و گوسفندها بسیار خشمگین می‌شود و تصمیم می‌گیرد به دهکده حمله کند. اهالی دهکده به‌خوبی باهم همکاری می‌کنند و موفق می‌شوند او را شکست دهند. بنابراین مضامین اصلی این اثر مهربانی، همکاری، حمایت از ضعیفان و اتحاد است که بستر مناسبی فراهم می‌آورد تا با کودک خود در این رابطه صحبت کنید.

سال 2019 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

ژانر این اثر کمدی است و کمدی‌بودن آن غالباً در زبان عامیانه و چندمورد بدزبانی و رفتارهای ساده‌لوحانه‌ی برخی شخصیت‌ها خود را نشان می‌دهد. چند صحنه مانند بوسیدن نیز در اثر وجود دارد و ذکر این نکته لازم است که مواردی مانند پیشگویی، طلسم و تهیه‌ی معجون نیز در اثر وجود دارد که ممکن است برای کودک سوال‌برانگیز باشد.

با تمام این موارد این اثر دارای الگوها و پیام‌های مثبتی نیز می‌باشد. مثلاً گری یک گرگ مهربان، حامی ضعیفان و طرفدار صلح گوسفندها و گرگ‌هاست. مامی یک خرگوش فالگیر و مهربان است که گرگ‌های سیاه را به مهربانی دعوت می‌کند. اهالی دهکده نیز باوجود تفاوت‌هایشان بسیار متحد هستند و همکاری خوبی باهم دارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توانید درباره‌ی پیشگویی، طلسم و... با کودک خود صحبت کنید تا در این موارد دچار ابهام نشود، همچنین می‌توانید این سوالات را از کودک خود بپرسید: 1. رفتار «گری» را بیشتر می‌پسندی یا «کارگ»؟ چرا؟  2. به نظرت همکاری‌کردن چه نتایجی دارد؟  3. اگر اهالی روستا باهم متحد نبودند، چه اتفاقی رخ می‌داد؟

خلاصه: درباره‌ی اثرات مثبت همکاری، مهربانی و اتحاد با کودک خود گفت‌وگو کنید.

داستان اثر

این انیمیشن ادامه‌ی داستان قسمت اول از «گوسفندها و گرگ‌ها» است و گری که گرگی مهربان است، اکنون رئیس دهکده‌ی گوسفندها و گرگ‌ها شده است.

ازسویی، کارگ که گرگی بدذات و رهبر گرگ‌های سیاه است هنگامی‌که از وجود دهکده‌ای که گوسفندها و گرگ‌ها در آنجا با مهربانی کنارِهم زندگی می‌کنند مطّلع می‌شود، بسیار خشمگین می شود و تصمیم می‌گیرد دهکده را نابود کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Vladimir Nikolaev

نویسنده: Robert Lence/Vladimir Nikolaev/Anton Timofeev

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد گوسفند و گرگ‌ها ۲: معامله‌ی خوک

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>