• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

گم و پیدا

بررسی تخصصی انیمیشن Lost And Found

گم و پیدا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

عروسک دایناسور برای نجات دوستش جان خودش را فدا می‌کند. در این انیمیشن که برنده‌ی اسکار بهترین انیمیشن کوتاه هم شده است، می‌توان فداکاری و ازخودگذشتگی را به‌خوبی مشاهده کرد.

سال 2018 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

یکی از نخ‌های عروسک دایناسور به میخ میز گیر می‌کند؛ اما او برای نجات روباه به‌سمت در می‌دود، بدنش شکافته می‌شود و پشم‌ها بیرون می‌ریزد. این صحنه ممکن است ترسناک به‌نظر برسد.

جزئیات
پیام مثبت

با نجات روباه می‌توان صحنه‌های خوبی از فداکاری و ازخودگذشتگی را مشاهده کرد. دوستی و فداکاری برای دوستی که مدت‌ها با او زندگی کرده‌ایم، از مهم‌ترین پیام‌هایی است که می‌توان در این انیمیشن دید. ارزش دوستی بسیار مورد توجه است.

جزئیات
الگوی مثبت

عروسک دایناسور که برای نجات دوستش، روباه، در تلاش است، برای نجات او جان خود را از دست می‌دهد. ارتباط عاطفی این دو عروسک عامل ایجاد این دوستی شده است. دایناسور مهم‌ترین چیز زندگی‌اش را فدای دوستش می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

جایگاه دوستی و صحبت درباره‌ی کارهایی که دوستان می‌توانند با یکدیگر انجام دهند، می‌تواند موضوع گفت‌وگوی خوبی میان شما و فرزندتان باشد. می‌توانید فرزندان خود را از اهداف کار دایناسور مطلع کنید و به آن‌ها بگویید که بعضی دوستی‌ها ارزش آن را دارد که انسان جانش را هم برایش فدا کند. شما به‌واسطه‌ی این انیمیشن می‌توانید از اهمیت فداکاری و ازخودگذشتگی بگویید و با فرزند خود از چیزهایی که ممکن است انسان جانش را برایش بدهد، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: از اهمیت فداکاری و ازخودگذشتگی بگویید و با فرزند خود از چیزهایی که ممکن است انسان جانش را برایش بدهد، گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دوستی برایت چه جایگاهی دارد؟

برای چه چیزهایی می‌شود ازخودگذشتگی کرد؟

هدف دایناسور از این کار چه بود؟

خلاصه: برای چه چیزهایی می‌شود ازخودگذشتگی کرد؟ با این سؤال می‌توانید ارزش‌هایی را که قابلیت ازخودگذشتگی دارند، برای فرزندتان مرور کنید.

داستان انیمیشن

عروسک «روباه» و «دایناسور» با یکدیگر دوستان صمیمی هستند. روباه در حیاط مشغول آب‌بازی است که درون بشکه‌ی آب می‌افتد و احتمال دارد جانش به‌خطر بیافتد. دایناسور هنگامی‌که در تلاش است تا به روباه برسد، یکی از نخ‌هایش به میخ میز، گیر می‌کند و نمی‌تواند آن را رها کند. ازسوی‌دیگر جان روباه درخطر است. دایناسور به‌سمت حیاط می‌دود و نخ‌هایش شکافته می‌شود. روباه سعی می‌کند تا جلوی او را بگیرد؛ اما درنهایت دایناسور نخش را به‌دست او می‌رساند و باعث نجاتش می‌شود. روباه بعد از آن سعی می‌کند دوباره عروسک دایناسور را ببافد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: اندرو گلداسمیث، بردلی اسلیب

نویسنده/ مترجم: Bradley Slabe / بردلی اسلیب

کشور سازنده: استرالیا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه