• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن گل طلایی (Strike)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

5 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

482 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن گل طلایی داستان پسری به نام مانگو را به نمایش درآورده است که سعی دارد به جای کار در معدن که سنت خانوادگی آن‌ها است، راه متفاوتی را در پیش بگیرد و فوتبالیست شود. او برای رسیدن به این رویا چالش‌های زیادی را از سر می‌گذراند. نمایش غم و اندوه ناشی از سوگ تا حد قابل‌ توجهی این داستان را غم‌انگیز می‌کند.

 

ژانر : درام ماجراجویی

سال 2018 100 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در زمره‌ی انیمیشن‌های انگیزشی به شمار می‌رود. ضروری است که نوجوانان در سنین اول نوجوانی که متوجه استعدادهای خود می‌شوند، آن را جدی بگیرند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. مانگو الگوی خوبی برای رسیدن به این امر است. در مقابل خانواده‌ی مانگو تحمل شنیدن این آرزو را از زبان فرزند خود ندارند. باید توجه داشت که تعامل بین والد و فرزند باید به شکل درستی صورت بگیرد. به نحوی که نه بی‌احترامی و پرخاشگری از جانب فرزندان صورت بگیرد (مانند کاری که مانگو با پدرش کرد) و نه استعدادهای نوجوان توسط خانواده نادیده گرفته شود. گفت‌وگو و تعامل کلید حل این مسئله است. پس از تماشای این انیمیشن از فرزند خود درباره‌ی علاقه‌مندی‌هایش سوال کنید و فضایی را فراهم آورید تا او بتواند با آرامش هرآنچه در سر دارد را بیان کند. استعداد او را بیابید و از طریق صحیح هدایت کنید.

مانگو در مکالمه‌ی تندی با پدرش، دل او را می‌شکند و پس از مرگش دچار عذاب وجدان می‌شود. خوب است در این باره گفت‌وگو کنید. به فرزندتان بگویید که نزدیکانش همیشه کنار او هستند اما مرگ واقعیتی است که ممکن است هرلحظه پیش بیاید. پس در تعامل با دیگران باید دقت بیشتری داشت. شاید فرصت جبران نداشته باشیم.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا مانگو باید آرزویی که داشت را با خانواده‌اش در میان می‌گذاشت؟ یا بهتر بود مانند پدرش در معدن کار کند؟

چرا مانگو بعد از مرگ پدرش عذاب وجدان داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

در یک دنیای فرضی، که حیوانات صاحب آن هستند و در آنجا مانند انسان‌ها زندگی می‌کنند، موش کوری به نام مانگو قصد دارد راه متفاوتی را طی کند و مانند دیگر اعضای خانواده‌اش کارگر معدن نباشد. او رویای فوتبالیست شدن در سر دارد. مانگو زمانی که تصمیم می‌گیرد این مسئله را به خانواده‌ی خود بگوید با واکنش تندی از جانب آن‌ها مواجه می‌شود. او رویای خود را در قلبش پنهان می‌کند و به همراه پدر راهی معدن می‌شود. در سوی دیگر ماجرا مافیای طمع‌کاری وجود دارد که سعی دارد با حیله و نیرنگ، معدن را از دست معدن‌چیان در بیاورد. رئیس مافیا با یک انفجار عمدی باعث می‌شود پدر مانگو در معدن بمیرد. مانگو تا مدت‌ها غمگین و دلشکسته می‌ماند و انگیزه‌ی هیچ فعالیتی را ندارد. تا در نهایت روزی یکی از دوستان مانگو به او می‌گوید تنها چیزی که باعث می‌شود پدرش به او افتخار کند این است که معدن را پس بگیرد. دوستان مانگو جمع می‌شوند تا به او کمک کنند به تیم ملی فوتبال راه یابد زیرا تنها در صورت بردن جایزه‌ی آن بازی می‌توانستند دوباره صاحب معدن شوند. مانگو حالا دو هدف دارد. یکی تحقق آرزوی دیرینه‌ی خود و دیگری آنکه انتقام پدرش را از مافیا بگیرد. پس از تلاش‌های بسیار او سرانجام موفق می‌شود در بازی فوتبال برنده شود و با جایزه‌ی آن معدن را دوباره به دست بیاورد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: ترور هاردی / Trevor Hardy

نویسنده/ مترجم: ترور هاردی / Trevor Hardy

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گل طلایی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!