• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

گرم‌شده

بررسی تخصصی انیمیشن Preheated

گرم‌شده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «گرم‌شده»، انیمیشن کوتاه و بی‌کلام است و داستان پسربچه‌ای بسیار مهربان که به فکر محبت‌کردن و تولدگرفتن برای پدرش است. هرچند او در مسیر درست‌کردنِ کیک اتفاقات متفاوتی را پشت‌سر می‌گذارد؛ ولی درنهایت موفق می‌شود پدرش را خوشحال کند. این انیمیشن به‌خوبی محبت پدر و پسری را به‌نمایش می‌گذارد.

سال 2019 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

میزان ترس در این انیمیشن بسیار کم است. همچنین نمایش ترس بسیار فانتزی است و هیچ دلهره‌ای را به مخاطب وارد نمی‌کند. در چندصحنه‌ی کوتاه دست پسربچه بسیار گرم می‌شود که می‌توان واکنشش به این موضوع را ترس دانست؛ اما بسیار کوتاه و فانتزی است.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت انیمیشن «گرم‌شده» مهربانی به پدر و اعضای خانواده است که با چیزهای کوچک مثل درست‌کردنِ کیک هم می‌شود افراد را خوشحال کرد. همچنین تلاش پسربچه برای پدر و انگیزه‌ای که او داشت، از دیگرپیام‌های مثبت انیمیشن است. در ابتدای داستان پدر به‌خاطر مشغله‌ی کاری، توجهی به محبت پسربچه نداشت؛ اما در انتهای داستان رابطه‌ی آن‌ها خوب می‌شود و پدر به پسر خود محبت می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

الگوی مثبت این انیمیشن شخصیت پسربچه‌ای است که می‌خواهد برای پدرش کیک تولد درست کند و باتوجه به اتفاق ناگهانی که برایش پیش آمد، باز به فکر مهربانی به پدرش است. او باوجود محدودیتی که برایش حادث شده است، از تلاش دست برنمی‌دارد و با مهربانی و به شیوه‌های مختلف برای پدرش کیک درست می‌کند و باعث خوشحالی او می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان پسربچه‌ای که می‌خواهد در روز تولد پدرش برای او کیک درست کند؛ اما پدر او به‌شدت مشغول است و تلاش‌های پسرش را در هنگام درست‌کردنِ کیک نمی‌بیند. پسرک باوجود اتفاق عجیبی که برایش می‌افتد، تصمیم می‌گیرد با ترفندهای مختلف این کار را انجام دهد و پدرش را خوشحال کند که درنهایت موفق به پختن کیک می‌شود. زمانی‌که پدرش محبت و تلاش پسرش را می‌بیند، خوشحال می‌شود.

نکته‌ی اصلی در این انیمیشن، مهربان‌بودن و دست‌برنداشتن از تلاش است. درواقع انیمیشن هیچ پیچیدگی ندارد و بسیار روان و ساده است و درعین کوتاه‌بودن مستقیماً تلاش پسربچه را به‌نمایش گذاشته است. مهم‌تر آنکه خوشحالی پدر برای پسر بسیار حائز اهمیت است.

خلاصه: این انیمیشن داستان ساده و قابل برداشت از محبت یک پسر به پدر است که می‌تواند الگوی خوبی برای فرزندان باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

می‌توانید در انتهای انیمیشن با کودکان خود درباره‌ی مهربانی و محبت به یکدیگر و همچنین به فکرِ یکدیگربودن صحبت کنید. اینکه پسربچه با یک کیک ساده پدرش را شاد کرد و به فکر او بود، می‌تواند الگویی برای کودک شما باشد.

همچنین با کودکان درباره‌ی تلاش و داشتنِ انگیزه صحبت کنید و به آن‌ها بگویید باید مانند پسربچه دائماً تلاش کرد تا نتیجه حاصل شود.

خلاصه: درباره‌ی پیام انیمیشن و الگوی مناسبی که مشاهده می‌شود، با فرزند خود صحبت کنید.

داستان انیمیشن

داستان «پسربچه‌ای» که می‌خواهد در روز تولد «پدرش» برای او کیک درست کند و در همین هنگام پدرش از آزمایشگاه «مایعی» را خارج می‌کند که روی آن نوشته شده است: «گرم». پسربچه زمانی‌که می‌خواهد کیک را درست کند، این مایع گرم روی دستش می‌ریزد و یک داستان عجیب را رقم می‌زند. دستان او به‌حدی گرم می‌شود که همه‌چیز را می‌سوزاند یا ذوب می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود به‌راحتی نتواند به هرچیزی دست بزند و کیک درست کند، او تصمیم می‌گیرد با ترفندهای مختلف این کار را انجام دهد و پدرش را خوشحال کند. درنهایت موفق به پختن کیک می‌شود. زمانی‌که پدرش محبت و تلاش پسرش را می‌بیند، خوشحال می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: luke snedecor, sarah heinz / لوک اسندکور، سارا هینز

نویسنده: luke snedecor, sarah heinz/ لوک اسندکور، سارا هینز

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: independent artists

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه