گربه‌ی جاسوس

بررسی تخصصی انیمیشن spy cat

گربه‌ی جاسوس

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«گربه‌ی جاسوس» یک انیمیشن ماجراجویانه و کمدی است که با دنبال‌کردن یک داستان کارآگاهی و کودکانه، اهمیت کار گروهی، راستگویی و تلاش را به مخاطبان نشان می‌دهد. در این داستان، یک گربه که عاشق کارآگاه‌شدن است، با کمک دوستانش موفق می‌شود دزد شهر را شناسایی کند و به دام بیندازد.

سال 2019 84 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن صحنه‌هایی را نشان می‌دهد که در آن حیوانات توسط انسان‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و حتی به آن‌ها تیراندازی می‌شود؛ ولی این صحنه‌ها بیشتر به‌صورت فانتزی به تصویر کشیده شده‌اند. مسخره‌کردن، تهدید کلامی و تحقیرکردن از خشونت‌های کلامی این انیمیشن است که در بین حیوانات و بین پائول و خانم سان‌شاین که خواهر و برادر ناتنی یکدیگر هستند، دیده می‌شود.

جزئیات
ترس

شخصیت‌های اصلی این داستان حیواناتی هستند که اغلب تحت تعقیب و درحال فرارند. صاحب سگ به‌سمت آن‌ها تیراندازی می‌کند، مرغ‌های مزرعه به‌دنبال خروس هستند تا او را درون سوپِ صاحبشان بیندازند. پلیس و مردم شهر هم که فکر می‌کنند این گروه از حیوانات، دزد هستند، آن‌ها را تعقیب می‌کنند. در یک صحنه کابوس‌دیدنِ خروس نمایش داده می‌شود که در آن مرغ‌ها با کارد‌های تیز به سمتش می‌آیند. به‌جز احساس ترس، این لحظات با طنز همراه است.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت منفی داستان، دزدی به‌نام پائول است که در صحنه‌های مختلف برای رسیدن به اهداف خودش، دیگران را فریب می‌دهد و حتی به خواهرش دروغ می‌گوید. پائول و دستیارانش از خانه‌های مردم دزدی می‌کنند؛ اما در آخر توسط پلیس دستگیر می‌شوند.

جزئیات
پیام مثبت

راستگوبودن در بین حیوانات ستایش می‌شود و آن‌ها یکدیگر را به این کار دعوت می‌کنند. کمک‌کردن به یکدیگر و کار گروهی نیز عامل موفقیت حیوانات است. مارنی که تفاوت بین دنیای واقعی و فیلم‌های تلویزیونی را درک نمی‌کرد، متوجه اشتباهش می‌شود. مارنی در مسیر پیداکردن دزدها هیچ‌وقت ناامید و خسته نمی‌شود و دست از تلاش برنمی‌دارد و سرانجام در این راه موفق می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

مارنی گربه‌ای درستکار و مهربان است که دزدهای شهر را پیدا می‌کند. او هرگز در این مسیر ناامید نمی‌شود. خانم سان‌شاین با مارنی مهربان است و در دستگیری برادرش کمک می‌کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره‌ی رفتار مناسب با حیوانات صحبت کنید.

از آن‌ها بپرسید چه موقع می‌توانیم به دیگران اعتماد کنیم؟

با فرزندتان درباره‌ی تفاوت‌های برنامه‌های تلویزیونی با دنیای واقعی گفت‌وگو کنید.

از عوامل موفقیت شخصیت‌ها بپرسید تا ذهنشان به‌سمت ویژگی‌های مثبت آن‌ها جلب شود.

خلاصه: والدین می‌توانند درباره‌ی رفتار مناسب با حیوانات، ویژگی‌های افراد قابل اعتماد و تفاوت برنامه‌های تلویزیونی با دنیای واقعی، با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «گربه‌ی جاسوس» اهمیت کار تیمی و ناامیدنشدن را به‌عنوان عوامل موفقیت شخصیت‌ها به‌خوبی نمایش می‌دهد. می‌توانید با یک پرسش و پاسخ ساده، ذهن کودکان خود را به‌سمت این پیام‌های مثبت جلب کنید. رفتارهای اشتباهی نیز در انیمیشن دیده می‌شود که به‌عنوان رفتاری نادرست نمایش داده شده است؛ مانند صحنه‌هایی که حیوانات توسط انسان‌ها مورد آزار و اذیت واقع می‌شوند. شما می‌توانید با فرزندانتان درباره‌ی رفتار مناسب با حیوانات گفت‌وگو کنید.

خانم سان‌شاین با اینکه مدت‌هاست از برادرش خبر نداشته و در گذشته نیز ذهنیت بدی از او داشته است، به حرف‌های او اعتماد می‌کند و برادرش را در خانه‌اش جای می‌دهد. مارنی نیز به پائول اعتماد می‌کند. تماشای این موارد فرصت خوبی را ایجاد می‌کند تا فرزندانتان را درباره‌ی اینکه چه وقتی می‌توانند به دیگران اعتماد کنند، راهنمایی کنید.

شخصیت اصلی داستان (مارنی) تا مدت‌ها تصور می‌کند که اتفاقات دنیای واقعی را می‌تواند با فیلم‌های کارآگاهی مطابقت دهد و طبق آن‌ها عمل کند. او تفاوت دنیای واقعی و فیلم‌ها را درنظر نمی‌گیرد. والدین می‌توانند درباره‌ی تفاوت دنیای فیلم و کارتون با دنیای واقعی به فرزندانشان توضیح دهند.

خلاصه: والدین می‌توانند با یک پرسش و پاسخ کوتاه، رفتارهای درست و نادرست انیمیشن را برای کودکانشان مشخص کنند. با توجه به محتوا فرصت خوبی است تا درباره‌ی تفاوت دنیای فیلم و دنیای واقعی، هم‌چنین درباره‌ی اعتمادکردن یا نکردن به دیگران صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«مارنی» گربه‌ای مهربان و علاقه‌مند به فیلم‌های کارآگاهی است که با صاحبش، «خانم سان‌شاین»، زندگی می‌کند. روزی «پائول»، برادر خانم سان‌شاین، به خانه‌ی خواهرش می‌آید و با تظاهر به اینکه پایش شکسته است، از خواهرش می‌خواهد که مدتی در خانه‌ی او بماند. پائول درواقع یک دزد است که می‌خواهد از خانه‌های اطراف نقاشی‌های ارزشمند را بدزدد. او که نگران است مارنی برایش دردسرساز شود، به او می‌گوید که یک کارآگاه است و برایش یک مأموریت تعیین می‌کند. مارنی قبول می‌کند و با اسباب‌بازی‌های کارآگاهی‌اش داخل یک جعبه می‌رود. پائول که او را فریب داده بود، جعبه را به قطب شمال پست می‌کند؛ اما در راه، درِ ماشین باز می‌شود و مارنی وسط مزرعه‌ای که آخرین دزدی از آن انجام شده است، می‌افتد. او با گمان اینکه وسط مأموریت است، شروع به کشف سرنخ‌ها می‌کند. در این مسیر سگی به نام «الویس»، یک «خروس» فراری و یک «خر» که در سیرک کار می‌کرده است، با مارنی همراه می‌شوند. آن‌ها به‌طور اتفاقی نقاشی‌های دزدیده‌شده را به‌دست می‌آورند و به ماشین دزدها دسترسی پیدا می‌کنند. به همین دلیل پلیس فکر می‌کند که مارنی و دوستانش دزدهای اصلی هستند، پس به‌دنبال دستگیری آن‌ها می‌رود. مارنی و دوستانش که متوجه شده‌اند پائول دزد اصلی‌ است، برنامه‌ای ترتیب می‌دهند تا این موضوع را به همه ثابت کنند. سرانجام طی یک کار تیمی، مارنی و دوستانش باعث دستگیری پائول می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Christoph Lauenstein/ کریستف لانستین

نویسنده: Christoph Lauenstein /کریستف لانستین

نام تهیه‌کننده:Mark mertens  / مارک مرنتز

نام بازیگران: Alexandra Neldel / الکساندر نلدل

نام شخصیت‌ها:

مارنی: مارنی یک گربه‌ی خانگی مهربان و بامزه که به فیلم‌های کارآگاهی علاقه‌ی زیادی دارد و دوست دارد کارآگاه شود،

سان‌شاین: خانم سان‌شاین صاحب مارنی است و او را مانند دخترش دوست دارد،

پائول: برادر ناتنی خانم سان‌شاین است که از خانه‌ها دزدی می‌کند و دیگران را فریب می‌دهد.

کشور سازنده: آلمان

کمپانی سازنده: Scopas Medien

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه