گارفیلد: داستان دو گربه

بررسی تخصصی انیمیشن Garfield: A Tail Of Two Kitties

گارفیلد: داستان دو گربه

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

 این قسمت از لایو اکشن گارفیلد درباره‌ی زندگی گربه‌ی اشرافی به نام پرنس دوازدهم است که کاملاً شبیه گارفیلد است و پس از فوت سرپرستش، صاحب عمارت بزرگی در انگلستان می‌شود. گارفیلد طی ماجرایی به لندن می‌رود و در آنجا به‌صورت کاملاً اتفاقی جای او و پرنس عوض می‌شود. گارفیلد که گربه‌ای سر‌به‌هوا و گاهی بی‌ادب است، در قصر خراب‌کاری‌هایی می‌کند؛ اما درنهایت این خراب‌کاری‌ها منجر می‌شود لرد دارگیس که انسانی طمع‌کار و شیاد است به اهداف پلید خود نرسد.

سال 2006 ۸۰ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

لرد دارگیس نفرت خود را نسبت به حیوانات ابراز می‌کند و از قصد خود مبنی بر آسیب‌رساندن به آن‌ها صحبت می‌کند. او پرنس را به رودخانه مي‌اندازد و گارفیلد را زندانی می‌کند. گارفیلد با اودی (سگ خانگی جان) بدرفتاری می‌کند و به او ضربه می‌زند. سگی هار و وحشی لرد دارگیس را دنبال می‌کند تا او را گاز بگیرد. لرد دارگیس برای دفاع از خودش تیروکمانش را بیرون می‌کشد.

جزئیات
ترس

لرد دارگیس گارفیلد را به زندان قصر می‌اندازد؛ اما دوستانش فوراً او را نجات می‌دهند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

گارفیلد بسیار پر‌خور و راحت‌طلب است. او حلقه‌ی ازدواجی را که جان برای لیز گرفته بود، پنهان می‌کند تا مراسم خواستگاری به‌هم بخورد. در برخی صحنه‌ها برخورد گارفیلد بی‌ادبانه است؛ برای مثال بادگلو می‌زند یا با دیگران با بی‌احترامی برخورد می‌کند. او وسایل جان را از کیفش بیرون می‌ریزد و یواشکی با او به لندن می‌رود.

جزئیات
پیام مثبت

گارفیلد، پرنس (گربه‌ی هم‌زاد گارفیلد) ‌و سایر حیوانات برای مراقبت از محل زندگی‌شان، با کمک هم جلوی لرد دارگیس (شحصیت منفی ماجرا که می‌خواهد حیوانات را از قصر بیرون کند) می‌ایستند.

به نظر تو بد‌ترین ويژگی‌های گارفیلد چه چیز‌هایی هستند؟

چرا گارفیلد خود‌خواه است؟

به‌نظر تو چرا با‌وجود خودخواهی و تنبلی، گارفیلد هم‌چنان موجودی دوست‌داشتنی به‌نظر می‌رسد؟

به‌نظرت چه چیزی باعث شد که گارفیلد درنهایت از ازدواج صاحبش، جان، با لیز جلو‌گیری نکند؟

خلاصه: به‌نظر تو بد‌ترین ويژگی‌های گارفیلد چه چیز‌هایی هستند؟

 

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه