• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن گارفیلد (The Garfield Movie)

author-img

توسط : فرناز بنانی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

368 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +

گارفیلد یک گربه خیابانی که توسط انسان ها به سرپرستی گرفته شده و حالا به زندگی مرفهی وابسته شده است که با توجه به آن، مقاومت در برابر مشکلات برایش دشوار است. این اثر در سال 2024 در ژانری کمدی، ماجراجویی و فانتزی توسط شرکت سونی ساخته و پرداخته شد. محتوای موزیکال و همچنین سیر داستانی، آن را به عنوان اثری مناسب برای رده سنی بالای 12 سال معرفی می کند.

ژانر : فانتزی کمدی ماجراجویی

سال 2024 89 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 12 سال؟

این اثر با توجه به محتوای داستانی، دارای روایتی نوجوانانه است که ممکن است برای کودکان کمتر از 12 سال قابل درک نباشد. چالش های گارفیلد با پدرش، نمود رفتارهای یک نوجوان است. همچنین سبک زندگی گارفیلد، مصرف بی حد و اندازه غذاهایی که برای کودکان ضرر دارد و نیز سواستفاده او از رفتارهای خوب سرپرستش، ممکن است این باور را در کودکان ایجاد کند که این رفتارها مناسب هستند. این اثر موزیکال است و در برخی صحنه ها اتفاقاتی وجود دارد که برای کودکان با سنین کمتر ایجاد نگرانی و اضطراب می‌کند. تاکید می شود که نسخه پالایش شده را تماشا کنید. همچنین نسخه پالایش شده برای رده سنی 9 سال نیز مناسب می باشد.

نقش ما چیست؟

با فرزند خود درباره رابطه بین گارفیلد و پدرش صحبت کنید. تن پروری و تنبلی باعث می‌شود که اگر با مشکل یا چالشی مواجه شویم به راحتی از عهده آن برنیاییم. پس لازم است که پس از تماشای انیمیشن با اعضای خانواده خود در این باره صحبت کنید و کودکان را در این بحث شریک گردانید. رفتارهای گارفیلد با پدرش و چالش هایی که با یکدیگر دارند، قابل توجه برای والدینی است که فرزند نوجوان دارند. رفتار با نوجوانان نیازمند درایت و هوشیاری خاصی است. والدین باید حتما این نکته را مد نظر داشته باشند که نوجوانان علایق و سلایق خاصی دارند و باید با شیوه ای که برای آنها دافعه نداشته باشد با آنها رفتار کرد. گارفیلد یک شخصیت خاکستری است و علاوه بر نکات منفی، نکات مثبتی نیز دارد که قابل توجه هستند. او به یک زندگی مرفه و بی دغدغه عادت کرده است و همین باعث دردسر هایی برای پدرش می شود. اما در موقع لزوم و برای کمک به پدرش از توانایی ها بهره می گیرد و به مبارزه با عادت های خود می رود و مشکلات را شکست می دهد. از دیگر نکات مهمی که والدین باید در نظر داشته باشند دقت به این مسئله است که ممکن است سبک زندگی و تغذیه گارفیلد برای فرزندان قابل قبول جلوه کند. حتما در این خصوص دقت و نظارت داشته باشید که کودکان به مصرف غذاهای ناسالم به ویژه فست فود ها رغبت زیادی نداشته باشند. در صورتی که کودکان با سنین کمتر به نگهداری از حیوانات خانگی علاقه نشان دادند، در خصوص رنج هایی که حیوانات در محیط های انسانی دارند با آنها صحبت کنید و به آنها توضیح دهید که اگر حیوانات در خانه باشند نمی توانند با دوستان و خانواده خود در محیط طبیعی خودشان ارتباط داشته باشند و این مسئله آنها را ناراحت می کند. دقت داشته باشید که حتما نسخه پالایش شده را به تماشا بنشینید.

بیشتر بدانید...

این اثر بر پایه کمیک استریپ گارفیلد است که نوشته جیم دیویس در سال 2004 می‌باشد.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

گارفیلد: گربه ای که در کودکی از پدرش دور می‌شود و یک انسان او را به عنوان حیوان خانگی به سرپرستی می‌گیرد. او حالا بزرگ شده و پدرش را دوباره می‌بیند.

ویک: پدرگارفیلد. او تمام مدتی که گارفیلد در خانه جدیدش بزرگ شده مراقب او بوده است و حالا برای نجات او از یک معرکه بزرگ، خود را به او نشان می‌دهد.

اودی: سگی که دوست گارفیلد است و با او در یک خانه بزرگ شده. او همیشه مراقب گارفیلد است و از او اطاعت می‌کند.

جان: سرپرست مهربان گارفیلد. او گارفیلد را زمانی که یک بچه گربه بوده پیدا می‌کند و از او مراقبت می‌کند.

جینکس: یک گربه ولگرد شرور که به دنبال انتقام از پدر گارفیلد است و می‌خواهد دزدی از شیرهای یک مزرعه را طعمه ای قرار دهد تا پدرگارفیلد به زندان حیوانات برود.

داستان اثر:

گارفیلد در کودکی به همراه پدرش در خیابان زندگی می‌کند اما زمانی که پدرش برای پیدا کردن غذا او را چند لحظه تنها می‌گذارد، گارفیلد به یک رستوران وارد می‌شود و در آنجا صاحب جدیدی به نام جان پیدا می‌کند. جان او را به سرپرستی می‌گیرد. در تمام مدتی که گارفیلد در منزل جان به سر می‌برد، پدرش از دور مراقب او بوده اما گارفیلد از این ماجرا بی اطلاع است و همواره از پدرش ناراحت است. روزی گارفیلد و دوستش اودی که سگ خانگی جان است توسط یک باند خلافکار از حیوانات ولگرد دزدیده می‌شوند. سرپرست آن باند خیابانی گربه ولگردی به نام جینکس است. جینکس که از ویک(پدر گارفیلد) کینه قدیمی دارد با نقشه ای حساب شده آنها را به مزرعه لاکتوز می‌فرستد تا برای او شیر بدزدند. و به آنها می‌گوید در صورتی آنها را آزاد خواهد کرد که کامیون شیرهای مزرعه را به او تحویل بدهند. ویک برای نجات گارفیلد وارد عمل می‌شود و با اینکه گارفیلد از پدرش دل خوشی ندارد اما به خاطر آزادی خودش با او همکاری می‌کند. آنها باید وارد مزرعه لاکتوز بشوند اما به راهنمایی یک گاو قدیمی احتیاج دارند. اوتو گاوی است که همسرش اتل را مدتها پیش از او جدا کردند و او همواره منتظر دیدن اوست. کسی که مسبب جنایات مخفی در مزرعه لاکتوز است یک نگهبان زن به نام مارجی است. مارجی باعث شده اوتو و اتل از هم جدا بشوند و حالا اوتو برای انتقام از مارجی و پس گرفتن اتل به ویک و گارفیلد کمک می‌کند. در نهایت پس از کشمکش های فراوان ویک موفق می‌شود کامیون شیر را بدزدد و یک بار دیگر گارفیلد را رها می‌کند اما این بار به این دلیل که جان بتواند او را از طریق قلاده اش پیدا کند. گارفیلد دوباره از پدرش ناراحت می‌شود اما یادش می افتد که پدرش برای نجات او رهایش کرده. او که می‌داند پدرش در چنگ جینکس گرفتار است تصمیم می‌گیرد برای نجات او اقدام کند. سرانجام گارفیلد موفق می‌شود پدرش را نجات بدهد و جینکس را به زندان حیوانات بفرستد. ویک به همراه گارفیلد و اودی به خانه جان می آید و عضو جدید خانواده آنها می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان: Mark Dindal نویسنده:Paul A. Kaplan Mark Torgove David Reynolds بازیگران: Chris Pratt,Samuel L. Jackson,Hannah Waddingham,Ving Rhames,Nicholas Hoult کشور سازنده: آمریکا شرکت سازنده: Sony مخاطب: نوجوان  

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گارفیلد

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!