• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کوری کارسون در هالووین

کوری کارسون در هالووین

بررسی تخصصی انیمیشن A Go! Go! Cory Carson, Halloween

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «کوری کارسون در هالووین» انیمیشنی آمریکایی در ژانر فانتزی و خانوادگی است که در آن فردی، کوری و خواهرش می‌خواهند برای جشن هالووین به خانه ترسناک بالای کوه بروند در آنجا با اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند و از ترس فرار می‌کنند و این کریسی کوچولو است که دست پر به خانه برمی‌گردد. صحنه­های ترس در انیمیشن کوتاه و فانتزی نمایش داده می­شود و باعث ترس و دلهره­ کودکان نمی­شود.

سال 2020 25دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

در انیمیشن ترس‌هایی مثل ترس فردی از جنگل، فضای مزرعه، فضای تاریک داخل خانه و سایه پیرزن و کریسی که دور دیگ غذا بودند است که چون یک انیمیشن فانتزی است و صحنه¬های ترسناک آن کوتاه نمایش داده می¬شود، میزان کمی از ترس و وحشت را به همراه دارد.

جزئیات
پیام مثبت

مراقبت کوری از خواهرش، کریسی، و تلاش برای نجات او از دست پیرزن، هرچند که خطری کریسی را تهدید نمی¬کرد، می¬تواند پیام مثبت انیمیشن باشد.

جزئیات
الگوی مثبت

در انیمیشن کوری که پسر خانواده است به پدر و مادر قول می‌دهد مراقب کریسی، خواهر کوچکش، باشد و همچنین وقتی دوستش به او احتیاج داشت به او کمک می¬کند و با شجاعت تمامی معما¬های مزرعه را حل می¬کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

 انیمیشن صحنه­های فانتزی از مراسم هالووین را به نمایش می­گذارد که ترس بسیار کمی را دارد و کوری موفق می­شود با حل معما­های ساده و کودکانه مزرعه، وارد خانه پیرزن بشود. آن­ها وقتی به خانه پیرزن می­رسند با دیدن پیرزن می‌ترسند و کوری و فردی از آنجا فرار می­کنند اما کریسی همراه پیرزن به داخل رفته و با او شیرینی‌های زیادی درست می­کند. با فرزندتان درباره شخصیت­های انیمیشن گفتگو کنید و احساسش را در این باره بپرسید.

 

خلاصه: با فرزندتان انیمیشن را تماشا کنید و از او درباره اتفاقاتی که در داستان می­افتد، سوال بپرسید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا کوری همه­جا شجاعانه مواظب بچه‌ها بود؟ چرا همسایه‌ی آن­ها به جای شیرینی به بچه­ها عروسک‌های دست‌سازخودش را می­دهد؟ چرا کریسی از پیرزن نترسید؟ چرا کوری و فردی از خانه پیرزن فرار کردند؟

خلاصه: از فرزندتان بخواهید داستان را برای شما تعریف کنند.

داستان انیمیشن

 خانواده کارسون همراه پسر و دختر کوچکشان کریسی آماده می‌شوند تا در جشن هالووین شرکت کنند. بچه‌ها که علاقمند به این جشن هستند آماده رفتن می‌شوند. مادر کوری از او می­خواهد که مراقب خواهر کوچکش باشد. بچه‌ها به در خانه‌ها می­روند تا شیرینی و شکلات بگیرند ولی یک نفر به آن­ها نان می‌دهد و دیگری به آن­ها عروسک می‌دهد.بچه‌ها با راهنمایی ماشین کلالهی به خانه بالای کوه می‌روند. فردی، دوست کوری، با اینکه می‌ترسد به درخواست کوری با آن­ها همراه می‌شود. وقتی به جلوی مزرعه می‌رسند در بزرگی روبرو آن­ها است که توسط یک نگهبان اداره می‌شود و با درخواست کوری نگهبان در را باز می‌کند و بچه‌ها داخل می‌شوند. در ابتدای ورودشان به چندین موانع بر­می‌خورند که کوری با شجاعت آن­ها را از سر راه بر­می­دارد و در آخر در یک قفس می افتند که ماشین عنکبوتی با گفتن معما و درست جواب دادن آن توسط کوری آزاد می‌شوند. بعد از وارد شدن آن­ها به خانه، پیرزن کریسی را داخل می‌برد تا با هم غذای مخصوص هالووین درست کنند ولی بچه‌ها که سایه پیرزن و دیگ را می­بینند از او می­ترسند و فرار می­کنند و موقع فرار کریسی را جا می‌گذارند اما برمی­گردند تا او را هم نجات بدهند که متوجه می­شوند پیرزن ترسناک نیست و قصد داشته است با کریسی آشپزی کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Stanley Moore

نویسنده: Tyler Hendrix- Vincent Lau- David Ochs- Tone Thyne- Alex Woo

نام تهیه کننده: Alex Woo

نام بازیگران: Ella Joy Ballesteros- Maisie Benson- Smith Foreman- Kerry Gudjohnsen- Tyler Hendrix- Ann Kendrick- Paul Killam- Alan C. Lim - Stanley Moore- Jimmy Olea

نام شخصیت ها: کوری: پسری شجاع که مسئولیت خواهرش را می‌پذیرد. کریسی: خواهر کوری که می‌خواهد با برادرش در هالووین شرکت کند. فردی: دوست کوری که همیشه می‌ترسد ولی همه­جا با کوری همراه می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Netfilix

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه