• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن کوتوله‌های جنگلی (Gomes Trolls)

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک انیمیشنِ فانتزی و ماجراجویی از داستانِ خانواده کوتوله‌ها است که در جنگل زندگی می‌کنند و حالا آذوقه‌هایشان توسط غول‌های شرور ربوده شده است. آن‌ها برای نجات جنگل و حیوانات با همکاری یکدیگر برای بازگرداندن آذوقه‌ها تلاش می‌کنند.

سال 2008 65 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر، داستانِ خانواده کوتوله‌ها در جنگل‌های اسکاندیناوی را روایت می‌کند که با نگهبانیِ پدرِ جونیور مدیریت می‌شود. این محصول با تاکید بر روحیه مسئولیت‌پذیریِ شخصیت‌ها نسبت به نجاتِ جنگل و طبیعت از دست غول‌های شرور، کارگروهی، شجاعت و فداکاری را نیز به‌خوبی به نمایش درمی‌آورد. حضور‌ِ غول‌های خشن با ظاهری ترسناک و تعقیب‌گریز‌هایی که عمدتاً رخ می‌دهد قابل‌توجه و موردِ توجه است در نتیجه ممکن است پیام‌های مثبتِ داستان به صورت مستقیم، برای کودکان به‌راحتی قابلِ دریافت نباشد. درنتیجه بهتر است والدین بعد از تماشای این اثر نسبت به پیام‌های داستان با فرزندانِ خود به گفت‌و‌گو بپردازند. علاوه براین قابلِ ذکر است که در این داستان ما شاهد موفقیت و پیروزیِ کوتوله‌ها هستیم، این ‌پیروزی به‌واسطه پشتکار و همکاری شخصت‌ها اتفاق افتاد که درغیراین‌صورت ممکن نبود. بنابراین بهتر است والدین، ضمن توجه به حضور‌ِ شخصیت‌های ترسناک و برخی صحنه‌های خشونت‌بار، به پیام‌های مثبت داستان نیز توجه ویژه داشته باشند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا پدر و مادر جونیور مخالفِ کشف و اختراعاتِ او بودند؟

نگرانیِ پدر جونیور نسبت به پسرش چه بود؟

ادامه متن

داستان اثر

جنیور همراه خانواده‌اش در جنگلی آرام و به‌دور از هرگونه دردسر و حیوان وحشی و آزاررسان در آرامش کامل زندگی می‌کنند. پدر جنیور نیز نگهبان جنگل می‌باشد و با احساس مسئولیت بسیار بالایی که دارد سالیان سال است که از این جنگل نگهبانی می‌کند. جنیور برخلاف پدرش علاقه‌ای به نگهبانی و جنگلبانی ندارد و آرزوی اختراع یک موتور پرواز را دارد. او تمام مدت با مخالفت‌های جدی پدر و مادرش مواجه است اما در نهایت در طی یک اتفاق ناگهانی و غیر‌منتظره، آذوقه‌های جنگل توسط غول‌های وحشی دزدیده می‌شود و جنیور به همراه اسکینی که یک پرنده فداکار و مهربان است برای بازگرداندن آذوقه‌ها به خانه غول‌ها می‌روند و با کمک و همکاری یکدیگر و استفاده از موتور پرواز جنیور موفق می‌شوند تا برای حفظ خانواده خود و حیوانات جنگل آذوقه‌ها را از غول‌های شرور بگیرند و به جنگل بازگردند. این اتفاق نگرانی پدر جنیور را از بابت بی‌مسئولیتی و بی‌عرضه بودن پسرش رفع می‌کند و فرصتی را فراهم می‌کند تا جنیور با رضایت خانواده‌اش به‌دنبال اختراعاتِ جدیدش برود.

جزئیات اثر

کارگردان: Robert Rhodin

نام شخصیت ها

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد کوتوله‌های جنگلی

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>