• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کندویی ها

کندویی ها

بررسی تخصصی انیمیشن The Hive

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  «کندویی­‌ها» سریال انیمیشنی مناسب تماشای خردسالان است، درباره‌ی زنبور­هایی است که در کندو زندگی می­کنند. بیزو، زنبوری بازیگوش و شیطون است که در هر قسمت ماجرایی جدید را تجربه می­کند و در کنار آن پیام­های مثبتی را به کودکان آموزش می­دهد.

سال 2010/2015 هفتاد دقیقه. (78 قسمت هفت ‌دقیقه‌ای) جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

بیزو پسر شیطونی است که در هر قسمت یک پیام مثبت می‌آموزد. او اتاق مرتبی ندارد و به‌خاطر پیدانکردن اسباب‌بازی‌هایش کسی با او بازی نمی‌کند. بیزک، خواهر بیزو، دختر باهوشی است که در هرکاری موفق و بهترین است. بیزو هم که دوست دارد مانند خواهرش باشد، به‌خاطر موفق‌نشدن در کارها به بیزک حسودی میکند؛ اما بیزک به او یادآوری می‌کند او هم در برخی کارها، مانند بازی فوتبال، بهترین است و باید به توانایی‌های خودش توجه کند و برای بهتر انجام‌دادن دیگر کارها، تلاش کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

بیزو و دوستانش در برخی از قسمت‌ها یک رفتار اشتباه مانند مسخره‌کردن و حسادت به دیگران را انجام می‌دهند؛ اما درنهایت با راهنمایی و کمک‌های والدین و معلمشان متوجه رفتار اشتباه خود می‌شوند و آن را اصلاح می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال انیمیشن «کندویی­ها» درباره‌ی تعدادی زنبور است که در هر قسمت با ماجراجویی، یک پیام مثبت را آموزش می­دهند. برای کودکان در این سن سخت است که پیام­های مثبت را تنها از طریق دیالوگ و رفتار شخصیت­ها یاد بگیرند. با گفت‌وگو و مثال‌زدن رفتار­های اشتباه شخصیت­ها، به‌ویژه بیزو، می­توانید پیام­های مثبت سریال را به فرزندتان آموزش دهید.

در برخی از قسمت­های سریال درباره‌ی موضوعاتی مانند کلیشه­‌های جنسیتی و حسادت صحبت می­شود تا پیام مثبتی آموزش داده شود؛ اما نمایش این موضوعات، مناسب این سن نیست و ممکن است اثر معکوس داشته باشد؛ زیرا کودکان بیشتر روی محتوای منفی تمرکز می­کنند و ممکن است اصلاح رفتار شخصیت اصلی را درک نکنند. درباره‌ی این موضوعات با فرزندتان گفت‌وگو کنید و از او سؤالاتی مانند «چه تفاوتی بین دختر و پسر است؟» «بازی­های دختر و پسر چه تفاوتی دارد و باید چه کار­های متفاوتی انجام دهند؟» «حسادت چیست؟» «به‌نظرت بیزو هنگام حسادت چه حسی را تجربه کرد؟» بپرسید تا متوجه اشتباه شخصیت­ها بشود.

خلاصه: درباره‌ی پیام­های مثبت سریال با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا بیزو اتاقش را مرتب کرد؟

مسخره‌کردن دیگران کار درستی است؟

حسادت‌کردن به دیگران خوب است؟

خلاصه: بیزو در هر قسمت از سریال چه چیز‌هایی را یاد می‌گیرد؟

داستان انیمیشن

«بیزو» زنبور کوچکی است که به همراه خانواده­اش در کندو زندگی می­کند. بیزو و خواهرش، «بیزک» با رفتن به مدرسه و برقرارکردن ارتباط با دیگر حشرات، اتفاقات جدیدی را تجربه می­کنند و پیام­های مثبتی را یاد می­گیرند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان : Ray Merritt / ری مریت

نویسنده :David Willing, Ian Carney  / دیوید ویلینگ، ایان کارنی

نام تهیه‌کننده: David Willing/ دیوید ویلینگ

نام شخصیت‌ها:

بیزو: پسربچه‌ی بازیگوش و شیطونی است که در هر قسمت ماجرایی جدید را تجربه می­کند،

بیزک: بیزک خواهر بیزوست و در ماجراجویی­های بیزو به او کمک می­کند.

کشور سازنده: انگلیس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه