• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کمپ کورال: سال‌های کودکی باب اسفنجی

کمپ کورال: سال‌های کودکی باب اسفنجی

بررسی تخصصی انیمیشن Kamp Koral: SpongeBob's Under

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«کمپ کورال: سا­ل‌­های کودکی باب اسفنجی» انیمیشنی سریالی است که در سال 2021 و براساس کارتون «باب اسفنجی شلوار مکعبی» که محصول سال 1999 است تولید شده است. این انیمیشن ژانری فانتزی و کمدی دارد و داستان کودکیِ باب اسفنجی و ماجراجویی‌­هایش برای به‌دست‌آوردن مدال­‌های مختلف در اردو را روایت می‌­کند.

سال 2021 71 دقیقه (11 قسمت 12دقیقه‌ای) جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

در یکی از قسمت‌ها، موجوادات ترسناکی به‌صورت فانتزی نمایش داده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

باب اسفنجی آروزی شکار عروس دریایی را دارد، اما همیشه بدشانسی می‌آورد و موفق نمی‌شود. پاتریک و سندی که از دوستان باب اسفنجی هستند تصمیم می‌گیرند که به او در شکار عروس دریایی کمک کنند و او را به آرزویش برسانند. در پایان هر قسمت از سریال، گوینده صحبت‌ها و ضرب‌المثلی که در آن قسمت گفته شده است مانند «هر گردی گردو نیست» را برای بیننده توضیح می‌دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

اختاپوس برای کمک به باب اسفنجی نقش عروس دریایی را بازی می‌کند، اما به دردسر می‌افتد و هیولا او را می‌خورد. باب اسفنجی به کمکش می‌رود و او را نجات می‌دهد. باب اسفنجی شخصیت مهربانی است که رابطه‌ی خوبی با دوستانش دارد و بعد از اینکه خودش از گاری‌سواری لذت می‌برد، به آقای خرچنگ پول پرداخت می‌کند تا دوستانش را هم سوار گاری کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن دارای صحنه­‌های فانتزی است که در واقعیت امکان رخ‌دادن آن وجود ندارد و لازم است که شما درباره‌ی تخیلی‌بودن انیمیشن با فرزندتان گفت‌وگو کنید. زیرا کودکان در این بازه‌ی سنی خودمدار هستند و نمی‌توانند واقعیت را از تصورات خود و آنچه که در انیمیشن­‌ها می‌بینند تشخیص دهند. در یکی از قسمت­‌های انیمیشن، صحنه­‌ی ترسناکی نمایش داده می‌شود که موجوادت عجیبی باب اسفنجی و پاتریک را می‌ترسانند، اما نمایش ترس به‌صورت فانتزی و کوتاه‌مدت نمایش داده می‌شود. بااین‌حال، در هنگام تماشای انیمیشن در کنار فرزندتان باشید و گاهی به فانتزی و انتزاعی‌بودن ترس اشاره کنید.

خلاصه: کودکتان را نسبت به فانتزی‌بودن انیمیشن متوجه کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی دنیای زیر دریا و حیواناتی که در آنجا زندگی می‌کنند با فرزندتان صحبت کنید.

درباره پیام‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان صحبت کنید و از او بپرسید باب اسفنجی چه ویژگی‌های مثبتی داشت؟ تو کدام شخصیت را دوست داری و چرا؟ آقای خرچنگ چه ویژگی منفی داره؟

خلاصه: درباره‌ی پیام­‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

باب اسفنجی و دوستانش برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات تابستان به اردوی هیجان­‌انگیزی در کمپ کورال می‌روند. آقای خرچنگ که مسئولیت این اردو را برعهده دارد هرروز یک مسابقه و ماجراجویی به بچه­‌ها پیشنهاد می‌دهد تا بچه­‌ها بعد از گذراندن مراحل سخت هر مسابقه، برنده‌ی یک نشان بشوند.

باب اسفنجی و پاتریک هم همیشه روش‌های عجیبی برای به‌دست‌آوردن نشان مسابقه انتخاب می­‌کنند و در هر قسمت دردسر­های زیادی برای آقای خرچنگ و اختاپوس به وجود می‌آورند.

آن‌­ها برای به‌دست‌آوردن نشان دوستی نیاز به چهار امضا دارند، اما زمانی‌که کسی حاضر نمی‌شود به آن‌ها امضا بدهد، باب اسفنجی و پاتریک به کلبه‌ی تاریکی در کمپ می‌روند تا از موجوادت ترسناک و اسرارآمیزی بخواهند برگه‌ی دوستی را برایشان امضا کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Stephen Hillenburg / استفن هیلنبورگ

نویسنده: Lawrence / مستر لارنس

بازیگران: Kate Higgins/کیت هیگینز-Lawrence /مستر لارنس - Carolyn Lawrence/کارولین لارنس - راجر بامپس/ Rodger Bumpass

شخصیت‌ها:

باب اسفنجی: شخصیت مهربانی که در زیر دریا زندگی می‌کند و در اردو ماجراجویی‌های عجیبی انجام می‌دهد.

پاتریک: دوست صمیمی باب اسفنجی که بسیار شکمو است و باب اسفنجی را در ماجراجویی‌هایش همراهی می‌کند.

آقای خرچنگ: مسئول اردوست و علاقه‌ی زیادی به پول دارد.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه